alexa
Minecraft
Minecraft Gift Code veya diğer adı ile CD Key olarak en ucuz fiyat garantisiyle Durmaplay'de. Minecraft gift code satin alma isleminden sonra cd key, Mojang sitesi üzerinden aktif edilerek, indirilip oynanabilir.
678
MİNECRAFT--Bazı Modlar
Kerem Ç.
25 Ocak 2015 10:53

Bazı Modlar---


Modlar Minecraft'a yeni özellikler ekleyen dosyalardır"[.jar, .zip(PE modları .js, .mod)]". Bu Modları Yükleyebilmek için üç farklı Modifikasyon yükleyicisinden birini kurmak gerekmektedir. Bunlar Modloader ve Forge ve ForgeModLoader'dir(PE modlarını yüklemek için PocketTool veya BlockLauncher uygulamaları kullanılır.). Modloader mod yapımcılarına daha az class ve imkan sunduğu için genelde Forge kullanılmaktadır. Forge ise hertürlü yaratık , yeryüzü şekli , ağaç , maden ekleyebilmek için kullanılan mod yükleyicisidir. ForgeModLoader ise ikisinin karışımıdır ve iki tür modları da çalıştırabilir.

 • Too Many Items : Bu mod ile envantere girildiğinde sağ tarafta tüm blokların alınabileneceği bir pencere açar. Yeni sürümlerinde büyü veya iksir yapmak gibi değişik amaçları da eklenmiştir.
 • Not Enough Items : Too Many Items moduna kıyasla daha kullanışlıdır.Envantere girildiginde sağda bloklar oluşturur . Blokların üzerlerine gelerek U ile o madde ile ne yapıldığını ve R tuşuna basararak eşyaların yapımını gösterir . Hile modu , yardımcı modu , üretim modu olarak 3 adet modu vardır .
 • Timber : Bu mod sayesinde bir ağacı en altından balta ile keserseniz tüm odunlar gelecektir.
 • Tree Captor : Timber'a benzer fakat sadece ağaçlarda çalışır ve yaprakları da alır.Ayrıca balta kesilen odun sayısı kadar hasar alır.
 • More Furnaces : Oyuna Demir, Altın, Elmas ve Gelişmiş fırınlar ve bu fırınlara koyulan geliştirmeler ekler. Geliştirmeler sayesinde fırındaki madenleri katlayabilir ya da lavları depolayabilirsiniz.
 • Rotten Flesh to Leather : Adından da anlaşılabileceği gibi çürük et'i pişirerek deri yapılmasını sağlar.
 • Backcraft: Bazı eşyaların malzemelerine geri çevrilmesini sağlar.
 • E & Q,T & A : Açılımı Emerald and Quartz Tools and Armors'dur. Zümrüt ve kuvars eşyalar ve zırhlar ekler.
 • Bluestone: Redstonu boyayarak elde edilen, redstondan hiçbir farkı olmayan fakat birbirleriyle ve redstonla birleşmeyen bluestone ve greenstone ekler.
 • Industrial Craft : Oyunun büyük modlarından biridir. Değişik makinalar ekler. Ayrıca uranyum, bakır ve kalay ekler, bunlarla alet yapılmaz, değişik kullanımları vardır. 3 Bakır tozu (Macrator ile elde edilir.) ile 1 Kalay tozu birleştirilerek, 4 Bronz tozu elde edilir. Bunlar pişirilip bronz yapılır. Bronz ile alet ve zırh yapılabilir ve bunlar elmas kadar güçlüdür. Modun eklediği başka bir item olan UU-Matter'ın 9 tanesiyle elmas 5 tanesiyle miselyum 7 tanesiyle iridyum gibi şeyler elde edilebilir.
 • Advanched Solar Panels : IC alt modudur. Advanched, Hybrid ve Ultimate Hybrit solar paneller ekler. Güçleri birbirlerinin 8'er katıdır.(Normalx8=Adv.,Adv.x8=Hybrid,Hybridx8=Ult. Hybrid)
 • Animated Player : Oyuncu animasyonlarını geliştiren bir moddur. Hareketli gözler, kaşlar, ağız , diz ve dirsek ekler. Bu mod texture pack'inizin char.png dosyasıyla çalışmaz. Yani texture pack'inizi bozabilir. Fakat bunun ayarı vardır, modun config dosyasındaki 4. Maddeyi false yaparsanız ve texturepack'in char.png dosyasını moda göre düzenlerseniz texturepack çalışacaktır.
 • Herobrine Mod : Bu modda Herobrine totem yaparsanız birkaç dakikada bir Herobrine çıkar .

 • Gravity Gun: Yerçekimi tabancası ekler, bu tabanca ile mobları ve blokları kaldırıp fırlatabilirsiniz.
 • Iron Chests : Bakır, Demir, Altın, Elmas, Kristal ve Obsidyen sandık ekler.
 • Mo' Zombies : Kral, Şövalye, Korsan, Madenci, Herobrine, Notch, Nether vb. zombiler ekler.
 • Steve's Carts: Özelleştirilebileceğiniz vagonlar yapmanızı sağlar. Normal vagonla çalışmaz, özel vagonları vardır.
 • Lucky Block: Dropper ve 8 altın külçesi ile yapılan bir blok ekler. Bu bloğu kazdığınızda Minecraft'taki tüm eşyalardan çıkabilir fakat dev veya başka canavarlar da çıkabilir.

 • Mutant Creatures: Mutant zombi ,creeper ,endermen ,iskelet ,kardan adam ve Creeper minyonu gibi yaratıklar ekler. Mutant zombi size güçlü saldırır hatta size saldırdığında açlık barınız tamamen yok olur. Çok acıkırsınız hatta saldırınca sizi nadiren zehirleyebilirler. Ve bu yaratıklar normal zombiden daha şişman,daha büyük ve daha kaslıdır.Mutant creeper ise size saldırır. Eğer size yetişemezse size güçlü bir şekilde creeper minyonları fırlatır ve bu creeperler normal creeperdan daha küçük ve daha az patlar.Eğer mutant creeper'ı öldürürseniz tüm canlıları çekerek çok güçlü bir şekilde patlar.Mutant enderman ise normal enderman'dan daha zayıf fakat elleri parmakları vardır.Eğer kendisine saldırıldığını hissederse 2 kolu daha çıkar ve 4 kollu mutant enderman olur ellerine 4 tane blok alabilir size 4 blokla vurabilir veya fırlatabilirler. Eğer ölürse tüm canlıları içine çekerek yok olur ve içine çekerken can kaybedersiniz.Mutant iskeletler ise spawnlanır spawnlanmaz ellerine büyülü yay alır. Normal iskeletlerden daha büyüktür ve daha güçlüdür.Mutant kardan adam ise mutant zombiyle en büyük düşmanlardır.Ellerine buz bloğu alıp mutant zombilere fırlatırlar.Creeper minyonu ise normal creeperlardan daha küçük ve daha az patlar. Elinize TNT alırsanız sizi takip eder TNT ile sağ tıklarsanız size yardımcı olur.Ve sağ tıklayıp oturtabilir ve kaldırabilirsiniz. Ayrıca bu canavarların normallerine bu modda gelen "Chemical X" adlı iksiri fırlatırsanız o yaratıklar mutant'a dönüşür.
 • Lava Boat: Bu mod sayesinde lav üzerinde gidebilen bir tekneniz olur.
 • Archimedes Ships: Bu modla beraber bloklardan yaptığınız taşıtları hareket ettirebilirsiniz. Örneğin gemi yapıp Ship Marker adlı bloğu koyup sağ tıkladığınızda taşıt hareket eder. Fakat blokların belli bir sınırı vardır. Bu sınır yaklaşık 2140'dır.
 • Adventure Time: Bu mod size minecraft'ta Fiin,Jack,Marselin,Gunter,Buz Kralı (Buz Kralı oyundaki görünümü Buz Kraliçesi'dir) gibi yaratıklar ekler.
 • Tinker's Construct: Bu mod sayesinde kendinize değişik parçalardan oluşan, daha dayanıklı ve daha güçlü eşyalar üretebilirsiniz.
 • Crafting Guide: Bu mod oyuna yeni bir kitap ekler. Bu kitapta eşyaların yapılışı görünür.
 • Comes Alive: Bu mod sayesinde köylülerle arkadaş olabilir evlenebilir onları çalıştırabilir hatta çocuk bile yapabilirsiniz.
samed b.
27 Ocak 2015 08:37
daha güzel modlar var mesela enerji modu falan gibi.
Sergen B.
7 Mart 2015 16:34
Enerji Modu Çok Güzel :)