alexa
Minecraft
Minecraft Gift Code veya diğer adı ile CD Key olarak en ucuz fiyat garantisiyle Durmaplay'de. Minecraft gift code satin alma isleminden sonra cd key, Mojang sitesi üzerinden aktif edilerek, indirilip oynanabilir.
544
Minecraft Elmas Bulma Yöntemi [Çok Kolay]
Harun T.
21 Şubat 2015 17:48

Minecraft Elmas Bulma Yöntemi

Minecraft'da elmas bulma yöntemini sizlere detaylı olarak açıklıyoruz.

Minecraft, elmas bulma yöntemi başlıklı yazımıza, oyun içinde bir çok araç gereçi yapabilmek için, daha da doğrusu sağlam araç gereçlere sahip olmak için elmaslara ihtiyacınız bulunmaktadır. Bizde bu yazımızda sizlere nasıl elmas bulacağınızı anlatmaya çalıştık.


Minecraft'ın önemli eşyalarından biri de kuşkusuz elmaslardır. Elmaslar genelde kürek, balta, zırh ve silah gibi araç gereçlerin yapımında işe yarar. Bu tür araçların en kalitelisi genelde elmaslarla yapılandır.

Elmas ile yapılan eşyaların verimliliği daha yüksek ve kırılmazdır. Ench basıldığında eklenen bazı özellikleri fazla olur.

Nasıl elmas bulabilirim diyorsanız?”  Elmaslar, genelde yer derinliliğinin 15. seviyesinde görülmektedir.  Bu yüzden oyundayken, olduğunuz yerden aşağıya doğu kazı yapmanız gerekiyor.

Kazı yaparken ne kadar derinlikte olduğunuzu F3 tuşuna basarak, karşınıza gelecek olan bilgi pencereden görebilirsiniz. Derinlik bilgileri, F3 tuşuna bastığınızda sol üst bölümde yer alır. y= olarak gösterilen bölüm, işinize yarayacak olan derinliği gösterir.

Bu bölümü açtığınızda 50 civarlarında bir sayı görebilirsiniz. Bu sayıyı kazı yaparak 15 seviyesine indirmeye çalışacaksınız. Kazma işlemine başlamadan yanınıza kazı yaparken lazım olacak bolca demir ve üzeri türde kazma, yiyecek ve meşale almanız iyi olacaktır.

15. derinliğe indiğinizde bolca elmas görmeniz normaldir. Çünkü genelde 15. derinlikte elmaslar ortaya çıkmaya başlar. Bazen 15. derinlikte elmas çıkmama durumu da olabiliyor, fakat size 15. derinlikte elmaslarla karşılaştıysanız baya şanslısınız demektir.

Bazen 15. Derinliğe kadar kazdıktan sonra elmas yerine pat diye bir mağaranın içine veya lavlara düşme ihtimali de bulunuyor. Lavlara düştüğünüzde çabucak altınıza kırık taş koyarak kurtulmaya çalışabilirsiniz.  Mağaraya düşmeniz durumunda işler daha da kolay olabilir. Mağaraya düştükten sonra da elmas bulma şansınız bulunmaktadır. Mağaranın içini dolaşarak elmas arayabilirsiniz.

Mağaraya düşmeniz durumunda, normal kazı yaparken 15. derinlikte sağa ve sola doğru ilerleyerek kazmaya devam edin. Mağarada kazı yaparken karanlık iyice çökecek ve burada daha önce yanımıza aldığımız meşaleleri yakarak yolunuzu aydınlatabilirsiniz.
Bu şekilde kazıyı devam ettirin, çünkü bu tür kazılarda sonunda fazlasıyla elmasa ulaşabilirsiniz.

Cevap bulunamadı.