alexa
Minecraft
Minecraft Gift Code veya diğer adı ile CD Key olarak en ucuz fiyat garantisiyle Durmaplay'de. Minecraft gift code satin alma isleminden sonra cd key, Mojang sitesi üzerinden aktif edilerek, indirilip oynanabilir.
578
Minecraft Forge Kurulumu
İsimsiz Üye
31 Mayıs 2015 16:36

Arkadaşlar, Modlu Minecraft Oynamak İsteyip de Forge Kuramayan Arkadaşlar İçin Bir Rehber Hazırlamak İstedim. Her şeyi Aşağıda Yazıyorum. Lütfen Sırayla Uygulayınız.

1.Adım = İlk olarak bilgisayarımızın başlat menüsünden tıklayıp arama kutusuna çalıştır yazıyoruz. Ve çıkan "çalıştır" kutusuna tıklıyoruz.

2.Adım = Burada sol alt köşede önümüze küçük bir sekme gelecek oranın yazı yazılacak yerine %appdata% yazın ve enterlayın.

3.Adım = Çıkan sekmede .minecraft adlı dosyaya girin ve içindeki tüm dosyaları silin. Ve burdaki işimiz bitti, kapatabilirsiniz.

4.Adım = Google'a " files.minecraftforge.net " yazıyoruz ve giriyoruz.

5.Adım = Çıkan sitede hangi sürümle modlu Minecraft oynamak istiyorsanız o sürüme tıklıyorsunuz.

6.Adım = Tıkladığınız sürümde ister son sürümünü ister tavsiye edilen isterseniz de tüm sürümleri görüp indiriyorsunuz.

7.Adım = Şimdi Minecraft"a giriyoruz ve indirdiğimiz sürümü oyunda başlatıyoruz.(Örneğin 1.6.4 forge indirdiniz, Minecraft"a girip 1.6.4 sürümünü çalıştıracaksınız.)

8.Adım = Oyun açıldıktan sonra kapatın.

9.Adım = Şimdi indirdiğimiz forge"u açıyoruz. ordan hiçbir şeyi ellemeden install diyoruz.

10.Adım = Yüklemesi bittikten sonra Minecraft'a girip New Profile'a basıp sürümden forge sürümünüzü seçiyorsunuz.

11.Adım = Forge sürümünü oyunda başlıyorsunuz ve .minecraft'a mods adlı klasör geliyor.

12.Adım = Beğendiğiniz ya da oynamak istediğiniz modları indirip içine atıyorsunuz.(Modların oyunun sürümüyle aynı olduğuna dikkat ediniz.)

Arkadaşlar Forge Kurulumu böyle. Oynamak isteyen arkadaşlar uygulayıp yapabilirler.

Cevap bulunamadı.