alexa
Minecraft
Minecraft Gift Code veya diğer adı ile CD Key olarak en ucuz fiyat garantisiyle Durmaplay'de. Minecraft gift code satin alma isleminden sonra cd key, Mojang sitesi üzerinden aktif edilerek, indirilip oynanabilir.
387
2 Bine Yakın Minecraft Oyuncusunun Hesap Bilgileri Çalındı!
Kerem Ç.
25 Ocak 2015 02:01
Toplamda 5 milyondan fazla kullanıcıyı bünyesinde barındıran Minecraft’la ilgili Türk oyunseverleri de tedirgin edecek bir haber geldi. Yaklaşık 2 bine yakın Minecraft kullanıcısının hesap bilgileri internete sızdırıldı. İnternette yayılan bu bilgilere ulaşan kişiler, kullanıcılara ait hesapları izinsizce kullanarak normalde para ile satın alınan oyunlara yasadışı yollarla sahip olabiliyor.

Saldırıların hangi yöntem kullanılarak ele geçirildiği şimdilik belli değik. Fakat hackerların, oyunu oynayan kişilerin klavye hareketlerini takip eden keylogger sayesinde bilgilerini ele geçirmiş olabileceği söyleniyor. Diğer bir seçenek ise daha ürkütücü. Oyunun yapımcısı olan Mojang’ın sunucularına yapılan saldırı sonucu hesaplar ele geçirilmişse, söylediğimiz rakamların dışında milyonlarca kullanıcının hesap bilgileri ele geçirilmiş olabilir.

Sergen B.
7 Mart 2015 17:52
Anlamıyorum Başkasının Hesabını Çalınca Ne Yapılabilirki :)
İsimsiz Üye
8 Temmuz 2015 18:18

Haber doğruysa gerçekten zor bi durum. Hem Mojang hem de kullanıcılar için.Çünkü eğer bunda Mojang ile ilgili bir problem varsa çok üstüne gidilecek gibi.

Buğrahan Y.
27 Temmuz 2016 16:52

- Sergen B:

Anlamıyorum Başkasının Hesabını Çalınca Ne Yapılabilirki :)

 

Şifrelerin çalınır. Hesapları çalıp satılabilir. Özel bilgilerini kullanarak kötü amaçlı şeylere kullanabilir.