alexa
Mirrors Edge
Üstün körü olarak incelendiğinde modern bir atmosfer yapısına sahip sıradan bir nişancı oyunu olarak nitelendirilebilecek Mirror's Edge, detaylı biçimde incelendiğinde ise sunduğu yenilik ve enteresan öğeleri ortaya çıkarmakta. Gerçek dünyadan tamamen farklı bir zamanda mevcut olan adeta bir hayal dünyasında geçmekte olan Mirrors Edge hikayesi, hangi yaş ve çevreden olursa olsun oyuncusunun aklında derin bir yer bırakmakta. Mirror's Edge PC Cd Key satin aldiktan sonra Origin üzerinden hemen aktif edebilir ve oyunu indirmeye baslayabilirsiniz.
383
Oyuna İlk Bakış (Rehber)
orkun e.
20 Aralık 2014 18:44

Oyuna girdiğimizde güzel, parlak, ışıl ışıl bir menü karşılıyor bizi. Seçeneklerde ‘multiplayer’ı göremiyoruz, ‘Story Mode’ ‘Race Mode’ oyunun modları. ‘Race’ modunda çatılarda istenilen yerlere hızlı bir şekilde gitmek için uğraşıyoruz. Görevi bitirdiğimiz süreye göre ‘Leaderboards’ ta sıralamaya giriyoruz. İnternet bağlantınızın olması gerekiyor bunun için, diğer oyuncularla bu sıralamada mücadele veriyoruz. Oyunu bitirince ‘Speed Run’ diye bir mod açılıyor, ‘Story Mode’ de olan bölümleri burada belli bir süre içinde geçmeye çalışıyoruz. Bir de ‘Extras’ var, bölümleri geçtikçe yeni resimler, videolar, müzikler eleniyor bu kısma.

21 475x356 Mirrors Edge ncelemesi

Ana menüdeki müzik benim hoşuma gitti, gizemli ve ilginç bir tarzı var. Oyundaki müzikler de iyi fakat çok daha iyi olabilirdi. Özellikle kovalamacalar esnasında aksiyonu üst seviyeye taşıyacak müzikler çok iyi giderdi. Yapımcılar bunu neden düşünmemişler, tuhaf doğrusu. Neyse bu kadar detay yeterli, artık senaryo moduna geçmek gerek, gerçi çok uzun bir oynayışın bizi beklediği söylenemez, çok kısa değil oyun ama tatmin edici düzeyde de değil.

Tuşları öğrenmemiz için ve kahramanız Faith’in neler yapabildiğini görmek için ‘Tutorial’ ile başlıyoruz. İstersek bu kısmı geçebiliyoruz ama bunu tavsiye etmiyorum, oyuna hazır olmanızı sağlıyor bu bölüm, hem de sarışın arkadaşımız Celeste’ye ayıp olmasın, bizim için o kadar uğraşıyor. Antrenman bittikten sonra bize telsiz ile destek sağlayan Merc, oyunun bittiğini ve artık gerçek kargaşaya gireceğimizi bildiriyor. Evet, heyecan daha ilk bölümden tüm hızıyla başlıyor gerçekten. Aksiyon bir daha hiç dinmemek üzere kenetleniyor bedenimize ve Mirror’s Edge’yi yaşatıyor bize.

3 475x356 Mirrors Edge ncelemesi

Cevap bulunamadı.