alexa
Mortal Kombat X
Mortal Kombat, Midway tarafından yapılan popüler bir karşılıklı dövüş oyunu. Mortal Kombat X de oyuncular ilk kez karakterin strateji ve dövüş stilini etkileyen çeşitlerden birini seçebiliyor. Mortal Kombat X satin alma isleminden sonra Steam üzerinden aktif ederek indirip oynayabilirsiniz.
154
Eski karakterlerde bildiğimiz hareket ve güçler, savunma, saldırı ve dengeli olarak üçe bölünmüş stiller arasında dağıtılmış.
eray ö.
24 Nisan 2015 23:02

Online’daysa, arkadaş listenizdekilere özel turnuva düzenleyebiliyorsunuz. Ekstra oyun parası ve bonus için, günlük ya da haftalık quest içeren Tower’ları seçebilirsiniz. 

Krypt, Mortal Kombat: Deadly Alliance’tan bu yana, oyun içi alışveriş için eklenmiş bir özellik. Oynanış süresini artırmak için kazandığınız paraları, burada mezarları açarak harcıyorsunuz. Her mezarda yeni bir müzik, konsept resim, kıyafet ya da fatality bulunuyor. MKX’te Krypt modu bir sonraki adıma taşınmış.  Artık, belirli dakikalarda, uygun konumda bulunursanız özel sandıklarla karşılaşıyorsunuz. Size aniden örümcek ya da kurt saldırabiliyor. Krypt’e bir de dungeon modu eklenmiş.

Oyuna eklenen yeni özelliklerden biri de kendinize bir grup ya da tarikat seçiyorsunuz. Black Dragon (Kano'nun örgütü), Lin Kuei ve White Lotus (Raiden ve Fujin'in tarikatı) gibi oyunun senaryosunda yer alan gruplardan birini seçiyorsunuz. Fanction sistemi size sürekli görevler vererek yeni özellikler açmanızı sağlıyor. Ayrıca Faction'ınıza bağlı özel puanlar ve fatality'ler kazanıyorsunuz. Online olarak da, en çok seçilen Fanction'lar size ekstra puan ve para sunuyor.

İyisi ve kötüsüyle yeni bir Mortal Kombat karşımızda. MK9’un derin senaryosunun yanında MKX bir geçiş oyunu olduğu için biraz basit kalıyor. Oyunun ruhunu bozan kolay fatality ya da dövüşmeden kazan gibi özellikler bunların da parayla satılması zaten serinin hayranlarını üzecek. Yeni dövüş sistemi eğlenceli ama bazen sizin oynanış tarzınıza üç stilde uymuyor. MKX büyük potansiyelle duyurulan ama para hırsı yüzünden kendi ağırlığı altında ezilen bir oyun. 
 

Cevap bulunamadı.