alexa
Mortal Kombat X
Mortal Kombat, Midway tarafından yapılan popüler bir karşılıklı dövüş oyunu. Mortal Kombat X de oyuncular ilk kez karakterin strateji ve dövüş stilini etkileyen çeşitlerden birini seçebiliyor. Mortal Kombat X satin alma isleminden sonra Steam üzerinden aktif ederek indirip oynayabilirsiniz.
170
İnceleme tadında bir yazı
ZEYNEL K.
10 Mayıs 2015 19:52
 

Mortal Kombat X'in senaryo modu son derece aksiyon dolu bir sinematikle başlıyor. İlk videoda karşımıza aradan geçen yıllara rağmen, yaşlanmak nedir bilmeyen Johnny Cage çıkıyor. Cage aradan geçen 20 küsür yıllıksüreye rağmen hala formundan bir şey kaybetmemiş. Üstelik bu yıllar arasında Sonya ile evlenmiş ve birde kız çocukları olmuş. Bu durum oyunun fanları için ufak bir sürpriz niteliği taşıyor denilebilir.

Zira oyunda da yer alan karakterlerden biri olan Cassie Cage'in Johnny veSonya'nın kızı olduğu daha önce açıklanan karakter listesinde de yer almıştı. Yeri gelmişken Mortal Kombat dünyasının bu yeni üyesinin çok eğlenceli fatalityleri olduğunu da hemen belirtelim.

15-05/07/intro5.jpg

Evet, hikaye ve benzeri öğelerden bahsettikten sonra şimdide oyundaki dövüş sistemine biraz değinelim. Mortal Kombat X'te dövüş başlamadan önce giren sinematiklerde doğru tuşa doğru zamanda basma sistemi olarak tanımlayabileceğimiz Quick Time Events'lar mevcut. Yani videoyu izlerken ekranda belirecek olan tuşlara da dikkat etmeniz gerekiyor. Peki doğru tuşa zamanında basamazsanız ne oluyor? Böyle bir durumda öncelikle rakibinizden temiz bir sopa yiyorsunuz. Uzun vadede ise oyunda ufak çaplı senaryosal değişiklikler olabiliyor. Tabi bu aksiyonlar MK evreninin geleceğini etkileyecek türden değişikler olmuyor.

ALINTIDIR

Cevap bulunamadı.