alexa
Mortal Kombat X
Mortal Kombat, Midway tarafından yapılan popüler bir karşılıklı dövüş oyunu. Mortal Kombat X de oyuncular ilk kez karakterin strateji ve dövüş stilini etkileyen çeşitlerden birini seçebiliyor. Mortal Kombat X satin alma isleminden sonra Steam üzerinden aktif ederek indirip oynayabilirsiniz.
270
Kaliteli Bir Yapım
ZEYNEL K.
10 Mayıs 2015 19:49

MK X'te karşımıza çıkan ve bahsedeceğimiz son yenilik ise (serinin eski oyunlarında olabilir ama MK9'da yoktu) bazı dövüşçülere yüklenen çeşitli formlar. Örneğin Scorpions'u seçtiğiniz zaman Ninjutsu, Hellfire yadaİnferno formlarından biriyle oynayabiliyoruz. Bu da oyuna biraz daha çeşitlilik gelmesini sağlamış.

15-05/07/intro9.jpg

Oyunun grafiklerine gelecek olursak, Mortal Kombat X ile Mortal Kombat 9arasında çok uçuk bir farkın olduğunu söylemek pekte doğru olmaz. Açıkçası oyunun 30GB'lık devasa boyutunu gördüğümde grafiksel olarak çok daha iyi bir yapım bekliyordum. Fakat görünen o ki bu devasa boyutun büyük kısmını oyun içindeki sinematikler oluşturuyormuş.

Tabi bu MK X'in görsel yönden kötü bir oyun olduğu anlamına gelmiyor. Kanın gövdeyi götürdüğü sahnelerde oyun görsellik açısından zirve yapmayı başarıyor. Karakter detaylandırmaları son derece başarılı. Sadece dövüş mekanları üzerinde biraz daha durulabilirmiş. Yinede genel anlamda oyun sizleri görsel yönden tatmin edecektir.

15-05/07/intro8.jpg

Ses ve müzik kısmında da MK X son derece başarılı bir performans sergiliyor. Özellikle müzikler sizi gaza getirme konusunda bir hayli başarılı. Bunun haricinde derinlerden gelen ve MK klasiklerinden olan Fatality, Brutality vb seslendirmelerde efsane tatında.

Oyun son derece başarılı gibi gözüksede kusurlarıda yok değil. Örneğin MK X'in PC versiyonu şu anda sorunlardan geçilmiyor. Anlamsız kasma sorunlarından tutunda, güncelleme yüklediğinizse silinen save dosyalarına kadar birçok sorunla karşılaşabiliyorsunuz. Yinede bu ve benzeri sorunların gelen güncellemelerle aşılabileceğini hatırlatarak başka bir incelemede görüşmek üzere hoşçakalın diyorum.

alıntıdır

Cevap bulunamadı.