alexa
Mortal Kombat X
Mortal Kombat, Midway tarafından yapılan popüler bir karşılıklı dövüş oyunu. Mortal Kombat X de oyuncular ilk kez karakterin strateji ve dövüş stilini etkileyen çeşitlerden birini seçebiliyor. Mortal Kombat X satin alma isleminden sonra Steam üzerinden aktif ederek indirip oynayabilirsiniz.
206
Karakter Dengeleri ve Stil Sistemi
ZEYNEL K.
10 Mayıs 2015 19:48

Karakterler konusunda büyük değişime hazır olun! En sevdiğiniz Mortal Kombat karakteri büyük ihtimalle ilk karşılaştığınızda gözünüze tuhaf görünecek. Her karakterin kendine özel 3 farklı dövüş tarzıyla beraber oyundaki her karakter çok özel, bunu görünüşlerinden de anlayabiliyorsunuz. Kimsenin hayır demeyeceği Scorpion'u ele alalım, Inferno modu ile cehennemden yardakçılar çağırabiliyor, ayaklardan yakalamak ve pozisyon koruma için avantajlar sağlıyor. Ninjitsu modunda klasik hareketlerinin üstüne bir de kılıç saldırıları ekleniyor. Her karakterin belirli bir hareket seti var ve seçtiğiniz moda göre bunların üstüne birkaç tane yenisi ekleniyor. Yani korkmayın, Scorpion için hepsinde "get over here!!!" yapabiliyorsunuz. Son olarak Scorpion'ın Hellfire modu da ateş topları ve alev saldırılarıyla rakibi duman ediyor.

Mortal Kombat hayranları bu konuda seçtikleri karakterlerde beklenmedik durumlarla karşılaşabilirler. Ufak değişikliklerle birlikte kimi hareketler farklı kombinasyonlara alınmış. Hareketlere yeniden alışmak biraz zaman alabiliyor. Yine de Mortal Kombat X'in dövüş sistemine alışmak bana zor gibi görünmedi, hatta daha çok oyuncu dostu olmuş.

X-ray hareketleri Mortal Kombat 9'dan bu yana daha da fena hale gelmiş, dövüş arasında komboya sıkıştırarak rakibe inanılmaz hasarlar verebiliyorsunuz. Zaten kimi hareketlerden sonra rakip araya nasıl kalkabiliyor diye soruyor insan, bazıları Fatality'lerden bile vahşi. Tüm detaylarıyla kafatasları, eklem yerleri, kaburgalar vb. itinayla kırılıyor, organlar parçalanıyor. Ciddi anlamda Mortal Kombat X'te bu Fatality olayının abartıldığını düşünüyorum. Eskiden insanlara komik ve eğlenceli gelen bu olay, yeni nesil grafiklerle sanki "biraz" dehşet verici olmuş.

Oyun hakkında en çok sevdiğim özelliklerden birisi de bölümlerin Injustice'te olduğu gibi aktif kullanılmış olması. Bölümlerde yer alan nesnelerle etkileşime geçebiliyorsunuz. Rakibe fırlatabileceğiniz nesneler, zor durumlardan kurtulmak için tırmanıp kaçabileceğiniz ağaçlar, rakibi tutup gömebileceğiniz kayalar dövüşe gerçekten heyecan katıyor. Kim ne derse desin savaşın ortasında arkadan yakaladığım teyzeyi tutup rakibe fırlatmak en güzeli, neden bilmiyorum. Sanırım psikolojim bozuldu.

ALINTIDIR

Cevap bulunamadı.