alexa
Mortal Kombat X
Mortal Kombat, Midway tarafından yapılan popüler bir karşılıklı dövüş oyunu. Mortal Kombat X de oyuncular ilk kez karakterin strateji ve dövüş stilini etkileyen çeşitlerden birini seçebiliyor. Mortal Kombat X satin alma isleminden sonra Steam üzerinden aktif ederek indirip oynayabilirsiniz.
249
Mortal Kombat 1'deki fatality kavramı nedeniyle, oyun dünyasında ilk kez sansür ve yaş sınırlamasına gidildi.
eray ö.
24 Nisan 2015 22:48

MK X’in hikayesi, bir önceki oyundan iki yıl sonrasında geçiyor. Shao Kahn ölümünden sonra Outworld’te taht kavgası çıkmış. Daha önce adını duymadığımız Kotal Kahn yeni imparator olmuş. Shao Kahn çakma kızı Mileena ise, taht üzerinde hak iddia edip isyan başlatmış durumda. Serinin ünlü kötü karakterleri Kotal Kahn ve Mileena arasında bölüştürülmüş. 

Kaderin cilvesi ki, Earthrealm (Dünya)’ya karşı biraz daha sempatik olan Kotal Kahn’ın tahtını korumak, Raiden’ın önderliğinde Johnny Cage, Kenshi ve Sonya Blade’e kalıyor. Oyunun ilk 20 dakikalık bölümünde, MK9’da yaşanan olayların sonucunu görüyoruz. 

Kötü kadim tanrı Shinnok, MK9’da yaşananları fırsat bilip, Quan Chi ile birlikte Earthrealm’i ele geçirmeye çalışıyor. İşte bu anda biz de hikayeye dahil oluyoruz. 

Cevap bulunamadı.