alexa
Mortal Kombat X
Mortal Kombat, Midway tarafından yapılan popüler bir karşılıklı dövüş oyunu. Mortal Kombat X de oyuncular ilk kez karakterin strateji ve dövüş stilini etkileyen çeşitlerden birini seçebiliyor. Mortal Kombat X satin alma isleminden sonra Steam üzerinden aktif ederek indirip oynayabilirsiniz.
196
Oyundaki Gelişen Şeyler
ZEYNEL K.
10 Mayıs 2015 19:50

Kule seçenekleri yine Mortal Kombat X ile gelişmiş durumdalar. Birbirinden farklı kule seçenekleriyle ister farklı modlarda, ister de farklı zorluklarda kapışmalara girebiliyorsunuz. Test Your Luck modunu mutlaka deneyin derim. Faction'lar arası kule savaşları da heyecanlı oluyor. Lakin bu faction seçme meselesi hakkında çok fazla olumlu konuşamayacağım çünkü ciddi anlamda oyuna bir etkisi olduğunu zannetmiyorum, daha çok bir sosyal ağ stratejisi olarak karşımıza çıkmış gibi. Girsen ne olur, girmesen ne olur.

Hikaye modu, kule savaşları, Test Your Luck ve normal dövüş seçenekleri arasında bir de Krypt isminde bir bölge var. Burada oyunda topladığınız altınları harcayarak mezar açıyor, rastgele oyun içi özellik kazanıyorsunuz. Oyunu FPS moduna sokarak sizi ürkütücü bir mezarlığa gönderen Krypt modunda karşınıza yüzlerce mezar çıkıyor, her biri ayrı altın değerine sahip ve açarsanız ona oranla daha güzel ödüller sizin oluyor. Şimdiye kadar denk geldiğim ödüller arasında Easy Fatality ve Skip Fight hakları, karakter konsept resimleri, Fatality ve Brutality'ler, bedava altınlar ve kostümler vardı. Krypt büyük bir haritaya sahip ve gitgide daha fazla altın isteyen mezarlarla karşınıza çıkıyor. Oyunda kazandığınız dövüşlerin üzerine soluğu Krypt'te almak çok keyifli oluyor.

Mortal Kombat X'in en sinirime dokunan özelliği ise teknik problemleri oldu. Özellikle PC versiyonunda yaşattığı durumlar, oyunu oynamak için heyecanlı olmayan bir oyuncuyu soğutacak derecede. Bu noktada ilk karşımıza çıkan lanet, hiç de optimize edilmemiş optimizasyon. Eğer uzaydan gelme bir PC sahibi değilseniz Mortal Kombat X mutlaka FPS problemi çıkaracaktır. Bunu çözmek için grafik ayarlarıyla oynamayı deneyebilirsiniz. Bu konu hala bir yama beklememe rağmen durum çözülmüş değil, üst seviye bilgisayarların bazılarında hala bu problem yaşanıyor.

Eğer Steam üzerinden oyunu satın alırsanız oyun 29 DLC parçasına bölünmüş haliyle bilgisaya inmeye başlıyor. Bu da bana sorarsanız can sıkıcı bir durum. 400MB - 2GB arası değişen bu 29 adet paketin hepsi kurulmadan oyunu tam oynayamıyor, bu paket sistemi yüzünden oyunu Steam Backup sistemiyle yedekleyemiyorsunuz. İlla o 30GB inecek yani demiş NetherRealm.

Teknik sıkıntıları dışında Mortal Kombat X, şimdiye kadar çıkmış en "tamam" Mortal Kombat oyunu. Bunun üzerinde bir de şimdiden duyurulan yeni eklenti paketleriyle bizi daha da fazlası bekliyor gibi. Finish Him'leriniz bol olsun!

ALINTIDIR

Kadir Ç.
24 Mayıs 2015 10:27

İnsanlara Ve Bana Mortal Combat X İle Çok İyi Bilgiler Verdin Teşekkür Ederi :) :) :)