alexa
Mortal Kombat X
Mortal Kombat, Midway tarafından yapılan popüler bir karşılıklı dövüş oyunu. Mortal Kombat X de oyuncular ilk kez karakterin strateji ve dövüş stilini etkileyen çeşitlerden birini seçebiliyor. Mortal Kombat X satin alma isleminden sonra Steam üzerinden aktif ederek indirip oynayabilirsiniz.
211
"Ücretsiz apandisit ameliyatı yapılır..."
eray ö.
24 Nisan 2015 22:45

Bugün oyunlarda sansür ve yasak kavramı varsa bunun arkasındaki en önemli isim Ed Boon’dur. Mortal Kombat 1’deki "fatality" kavramı yüzünden, oyunlara ilk sansür ve yaş uygulaması da yapıldı. Dışarıdan bakanlar için seri sadece bir dövüş oyunu. Mortal Kombat tutkunları için, serinin eşi benzeri yok. Tabii ki Mortal Kombat 3 ile 6 arası ciddi hatalar yapılmış olsa da seri hikaye anlatım tarzıyla insanları kendine bağlıyor. 

Atari salonları dönemini yakalayanlar hatırlarlar, Street Figter, Mortal Kombat ve King of Fighter hastaları arasında tartışma çıkardı. Mortal Kombat’ın oynanış farkı ve ayrıca hikaye derinliği genelde insanları kendine çekerdi. 
 


Karakterler daha yükleme ekranında birbirlerine bileniyorlarYıllar geçti ve seri Mortal Kombat 9 ile o dönemlere geri döndü. Ed Boon, Midway’den ayrıldı, MK 9 için kendi stüdyosunu Warner Bros ile birlikte kurdu. Armageddon’da yaşanan olaylar yüzünden hikaye başa döndü ve her şey alternatif bir evrene döndü.

MK9 biterken, favori karakterlerin çoğu mezardaydı. Elimizde bir grup sağ kalmış karakter vardı. Haliyle Mortal Kombat X hikaye ve karakter bakımından yepyeni bir yol açıyor. 23 yıldır bir seriyi devam ettiriyorsanız karakterleri ve hikayeyi değiştirmek ters tepebilir. 

Cevap bulunamadı.