alexa
Mortal Kombat X
Mortal Kombat, Midway tarafından yapılan popüler bir karşılıklı dövüş oyunu. Mortal Kombat X de oyuncular ilk kez karakterin strateji ve dövüş stilini etkileyen çeşitlerden birini seçebiliyor. Mortal Kombat X satin alma isleminden sonra Steam üzerinden aktif ederek indirip oynayabilirsiniz.
163
Yen Dövüş Sistemi
eray ö.
24 Nisan 2015 22:57

Mortal Kombat X'in senaryo modu size bir yandan karakterlerin hikayesini ve hareketlerini öğretiyor. MK X’te ilk kez ortada bir turnuva yok. Bu yüzden, senaryo modu biraz zayıf kalmış. Hikaye anlatımı gayet güzel ama esas senaryo için Mortal Kombat X’in her hafta çıkan çizgi romanlarını okumanız lazım. Hikaye geçmişe dönen sahneler (flashback)’lerle süslenmiş. 

Yeni dövüş sistemi oyunun en güçlü yanı. Artık her karakterin üç farklı dövüş stili var. Eski karakterlerde bildiğimiz hareket ve güçler, savunma, saldırı ve dengeli olarak üçe bölünmüş stiller arasında dağıtılmış. Örneğin Raiden’ın bir stilinde elektik atarken teleport olamıyorsunuz. Dövüş stilleri hikaye moduyla bağlantılı. 
 


Raiden da olsan, karşında Sonya'nın kızı var, akıllı olacaksın!



Yeni dövüş dinamiği serideki en hızlı ve eğlenceli hareketlere sahip. Mesela Sonya’nın dövüş sistemi baştan aşağıya değişmiş. Scorpion ve Sub-Zero iyi kullanılırsa en tehlikeli karakterler. Kotal Kahn hantal ama rakibini yakaladı mı affetmiyor. 

Takashi ve böcek ablamız D’vorah oyunda en favori karakterlerim oldu. Hareketleri ve kombaları çok eğlenceli. X-Ray’ler daha görsel ve güçlü olmuş. Artık iki üç hızlı kombo  ve X-Ray yaparak dövüşü bitirmeniz mümkün. 

Öte yandan MKX’in mobil oyunuyla bağlantılı bir kart sistemi de var. MK9’u oynayanlar "Test Your Luck" Modunu hatırlar. Burada karakterlerin bazı güçleri artıyor ya da azılıyordu. MKX’te, Krypte açtığınız kartlara göre karakterinizin gücü artıyor. Oyun zaten size sürekli olarak bazı görevler veriyor (hiç dayak yemeden dövüşü bitir gibi). Bunları başarırsanız, dövüş ekranında karakterinize ekleyebileceğiniz yeni bonuslara sahip oluyorsunuz. Mesela kolay aparkat gibi güçleriniz oluyor. MKX’in mobil oyununu oynuyorsanız, orada yaptığınız görevlere göre, karakterlere yeni elbiseler ve güçler ekleyebiliyorsunuz. 

Cevap bulunamadı.