alexa
MotoGP 14
MotoGP 14 oyunu beklentileri karşılayacak şekilde oyuncuların karşısına çıkıyor. Özellikle çok yeni bir oyun motoruna sahip olan oyun benzersiz grafikleri ile karşınıza çıkıyor ve size gerçekçi bir oyun deneyimi yaşatıyor.  MotoGP 14 satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak hemen teslim edilmektedir.
217
YENİLİKLER
eray ö.
1 Şubat 2015 16:43

Yenilikler

Oyun modlarının bulunduğu ana ekranda bir önceki oyunda da gördüğümüz seçeneklerin dışında yeni modlar da mevcut. Bunlardan ilki “Real Events 2013”. Geçen sezon içerisinde yaşanan önemli olayları tekrar yaşayarak tarihi tekrar yazmanız gerekiyor. Oldukça güzel düşünülmüş ve MotoGP 14 içerisine birebir aktarılmış. Örnek vermek gerekirse 2013 sezonunun Katar’da yapılan ilk yarışında Valentino Rossi ufak bir müdahale ile pistin dışına doğru çıkmış ve üç-dört sıra kaybetmişti fakat inanılmaz bir atak ile yarışı ikinci sırada bitirmeyi başarmıştı. Aynı performansı oyunun içerisinde sizin göstermeniz gerekiyor! Üstelik oyunun başladığı yer Rossi’nin tam pist dışına doğru itildiği an. Bunun yanı sıra o yarış içerisinde diğer sürücülerin yaptığı tüm geçişler ve hatalar da oyuna aktarılmış. Rossi’nin dışarıya doğru çıktığı virajdan bir sonraki dönüşte Ducati takımının bir sürücüsü geç frenlemeyle viraj çizgisini epey bir kaçırıyordu, bu durum da oyuna aynı şekilde aktarılmış, gözümüzden kaçmadı doğrusu.

Gözümüze ilişen bir diğer oyun modu ise “Challenge the Champions”. Eski şampiyonlar ile mücadele ettiğimiz bu seçenek de aslında az önce bahsettiğimiz sistem ile aynı. Tek farkı bizi biraz daha geçmişe götürmesi ve belki de biraz daha zorlayıcı olması çünkü şampiyonlara karşı koymanız gerekiyor ve tarihi tekrar ettirmeniz gerekiyor.

Yukarıda bahsettiğimiz iki özel mod içerisinde eğer hata yaparsanız veya sizden isteneni gerçekleştiremeyeceğinizi düşünürseniz oyunu duraklattığınızda açılan pencere içerisinde “Quick Restart” seçeneğini görecekseniz. Çok fazla beklemeden başlangıç anına tekrar dönmenizi sağlayan bu seçeneği epey kullanışlı buldum.

motogp14_incelemesi_10

Menünün altlarına doğru ise “Safety Car” modu dikkat çekiyor. Hatta menü açılır açılmaz bu seçeneğe göz attık desek yeridir fakat yalnızca MotoGP şampiyonasının güvenlik aracı olan BMW M4’ü sürüyorsunuz. Simülasyondan uzak bir kullanımı var ve aracı kontrol altında tutmak oldukça kolay. Motor kullanmaktan sıkılan oyuncular için iyi bir seçenek olabilir.

Cevap bulunamadı.