alexa
Murdered Soul Suspect
Square Enix'in büütn platformlar için geliştirdiği Murdered Soul Suspect, gelmiş geçmiş en zor cinayet dosyalarını sizlerin önüne seriyor. Gizli resimler ve az detaylı bir şekilde duyurulan oyunun, bu güne kadar çıkmış en iyi dedektiflik oyunu olacağı söylenmektedir.  Murdered Soul Suspect satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
181
Teknik detaylar, Oynanış Ögeleri ve Görsellik !
Ekin G.
1 Mart 2015 23:55
Oyunun en büyük eksisi, teknik detaylarda saklı. Öncelikle biz bir hayaletiz ve bazı objelerin içinde geçememek, veya bir kutunun içerisinde sıkışıp kalıp, oyunu yeniden başlatmak zorunda kalmak gibi oldukça sıkıntılı durumlar oluşuyor. Öylesine bir oyun hatalarıyla karşılaşıyorsunuz ki, oluşan bu hatalar bir nevi sizin oynanışınızı kötü anlamda etkiliyor. Yani bazen kendi kendinize '' Geliştirirken yapımcı firma hiç mi oyunu kontrol etmemiş?'' gibisinden iç geçiriyorsunuz. Özellikle oyunun ilk başlarında not defterimi karıştırırken, oyunun bir anda takılması gibi teknik sorunlar, işkence gibi gelebiliyor.
Oynanış elementlerine gelecek olursak, belirtmem gerekir ki, oyunda öyle ahım şahım bir aksiyona rastlamıyorsunuz. Hatta hiç rastlamıyorsunuz bile denilebilir. Yapmanız gereken sadece olay yerindeki ipuclarını bulup, insanlar arasında sorgulamak. 

O yüzden yapım, oynanış bakımından oldukça sığ ilerliyor.  Zaten oynanış süresinin azlığı sonucunda tek merak ettiğiniz şey ise katil olan kişiyi bulmak oluyor. Tabi, belirtmeden geçmeyelim, hayal dünyasında dolaştığımız için karşımıza çıkan iblisleri gizlilik ögelerini kullanarak haklayabiliyoruz. Fakat, siz yine de aksiyon tarafından pek bir şey beklemeyin derim.
Unreal Engine 3 grafik motoruyla geliştirilen yapım, tam anlamıyla motorun nimetlerinden yararlanamadığı için ortalamanın altında grafiklerle bizleri karşılıyor. Aslında atmosfer ve kaplamalar fena gözükmüyor. Ama yaşanan bug ve mantık hataları bu duruma biraz karşı geliyor. Karakter modellemeleri ve özellikle surat modellemeleri L.A Noire kadar elbette olmasa da gayet hoş olmuş. Oluşan hatalar bulunmasaymış, oyunun görselliğine iyi diyebilirdik aslında.
 

Cevap bulunamadı.