alexa
NBA 2K13 ( PC )
NBA 2K13 oyununda kullanılan grafikler ve ses efektleri bu anlamda oldukça başarılı. Oyunda kullanılan grafik motoru sayesinde basketbolcular ve çevre daha da gerçekçi. Ayrıca basket maçları sırasında çalan müzik ve seyircilerin tezahüratları da sizi havaya sokuyor. PC oyunu kargo ile gönderilecektir.
245
GİRİŞ
eray ö.
25 Nisan 2015 12:06

Spor oyunlarını seven her oyuncu EA Sports tarafından yapılan NBA Live oyunlarından birisini mutlaka oynamıştır. 90'ların sonu 2000'lerin başında süren NBA ve FIFA egemenliğini, bir taraftan Konami tarafından yapılan PES diğer taraftan 2K Sports tarafından yapılan NBA oyunlarının oyuncularla buluşmasıyla sonuna gelinmiş oldu. Bunun sonucu olarak da, EA radikal kararlar alarak bir zamanlar tekelinde olan spor türünde değişikliklere gitmeye başladı. Bunun en güzel örneğini FIFA serisinde görebilirsiniz. 

Özellikle son 3 yıldır çıkan FIFA oyunları PES'i koltuğundan etmeyi başardı. Ancak bu durumun NBA serisinde de yaşandığını söylemek zor. Özellikle bu kadar farklı firmanın bulunduğu bir sektörde yenilik yapmadan sürekli aynı yemeği fırınlayıp tekrar oyuncuların önüne sunmak, çok kötü sonuçlar doğurabilir. Bu durumu başarabilen tek oyun, COD serisi. Yıllardır, aynı yemeği yiyip duruyoruz. Bakalım ne kadar daha devam edeceğiz yemeye. 
 


Her neyse, konumuz bu değil. NBA cephesinde neler olduğuna devam edelim. Özellikle son yıllarda sürekli yenilikler ile kendini geliştiren 2K Sports'un karşısında EA'in zarar etmeye başlaması, bahsettiğim radikal kararlar ile EA Sports'un NBA serisini sonlandırmasıyla sonuçlandı. Bununla beraber sahalar tamamıyla 2K Sports'a kalmış oldu. Ancak yinede 2K yerinde duramıyor ve her sene daha iyi bir NBA ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. NBA 2012 Merlin’in Kazanı'ndan geçtiğimiz yıl 93 puan almayı başarmıştı. İncelemesini okumak isteyenler buradan ulaşabilirler.  Bakalım 2K Sports bu sene neler yapmış...

Cevap bulunamadı.