alexa
NBA 2K13 ( PC )
NBA 2K13 oyununda kullanılan grafikler ve ses efektleri bu anlamda oldukça başarılı. Oyunda kullanılan grafik motoru sayesinde basketbolcular ve çevre daha da gerçekçi. Ayrıca basket maçları sırasında çalan müzik ve seyircilerin tezahüratları da sizi havaya sokuyor. PC oyunu kargo ile gönderilecektir.
107
NBA 2K13 (İnceleme)
Kubilay A.
8 Mayıs 2016 19:37

Spor oyunlarını seven her oyuncu EA Sports tarafından yapılan NBA Live oyunlarından birisini mutlaka oynamıştır. 90'ların sonu 2000'lerin başında süren NBA ve FIFA egemenliğini, bir taraftan Konami tarafından yapılan PES diğer taraftan 2K Sports tarafından yapılan NBA oyunlarının oyuncularla buluşmasıyla sonuna gelinmiş oldu. Bunun sonucu olarak da, EA radikal kararlar alarak bir zamanlar tekelinde olan spor türünde değişikliklere gitmeye başladı. Bunun en güzel örneğini FIFA serisinde görebilirsiniz. 

Özellikle son 3 yıldır çıkan FIFA oyunları PES'i koltuğundan etmeyi başardı. Ancak bu durumun NBA serisinde de yaşandığını söylemek zor. Özellikle bu kadar farklı firmanın bulunduğu bir sektörde yenilik yapmadan sürekli aynı yemeği fırınlayıp tekrar oyuncuların önüne sunmak, çok kötü sonuçlar doğurabilir. Bu durumu başarabilen tek oyun, COD serisi. Yıllardır, aynı yemeği yiyip duruyoruz. Bakalım ne kadar daha devam edeceğiz yemeye. 
 


Her neyse, konumuz bu değil. NBA cephesinde neler olduğuna devam edelim. Özellikle son yıllarda sürekli yenilikler ile kendini geliştiren 2K Sports'un karşısında EA'in zarar etmeye başlaması, bahsettiğim radikal kararlar ile EA Sports'un NBA serisini sonlandırmasıyla sonuçlandı. Bununla beraber sahalar tamamıyla 2K Sports'a kalmış oldu. Ancak yinede 2K yerinde duramıyor ve her sene daha iyi bir NBA ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. NBA 2012 Merlin’in Kazanı'ndan geçtiğimiz yıl 93 puan almayı başarmıştı. İncelemesini okumak isteyenler buradan ulaşabilirler.  Bakalım 2K Sports bu sene neler yapmış...

Ve basket...
NBA 2K serisi tartışmasız NBA oyunları içinde şu ana kadar yapılmış en iyi oyunlara sahip. Burada bütün NBA oyunlarından bahsediyorum. Özellikle konsol cephesinde şu anda gerçekten çok başarılı gidiyor 2K. Oyuna gelen yenilikler ile oyuncuların, özellikle spor oyunları severlerin gönlünü mest etmiş durumda. Peki nedir bu NBA 2K’da olanlar?
 


2K11'de bulunan ve Micheal Jordan'ın hayatını anlatan mod, 2K12 ile my player olarak değiştirilmişti. Kendi oyuncumuzu çok geniş olmasa da, iyi tasarlanmış karakter ekranında yaratıp, kariyer basamaklarını bir bir tırmandığımız bu modda, NBA Draft’larında iyi bir takım tarafından keşfedilebiliyordunuz. Özellikle geçtiğimiz yıl daha iyi hale getirilen yapay zekaya karşı kariyer mücadelesi veriyoruz. Yaptığınız maçlardan sonra aldığınız SP puanları ile karakterinizi geliştirebilirsiniz. 

Bunun yanında takım koçunuz ile ikili görüşmelere girebilirsiniz. Bu konuşmalar takım arkadaşınız ya da kendi hakkınızda olabildiği gibi basın ile ilgili de olabilir. Oyuna eklenen diğer bir özellik ise "Signature Skills" olmuş. FIFA ve PES’de bulunan oyuncunun kişisel özelliklerini belirten kartları hepiniz bilirsiniz. İşte tıpkı buna benzer bir sistem var. Diğer bir güzel özellik ise önceki oyunlarda da bulunan "Legend Trainin Camp". Gelen yenilik ile artık para verip oyuncunuza yetenek puanı kazandıramıyorsunuz. Kendiniz, hareketleriniz üzerinde çalışmalı ve geliştirmelisiniz.

Irmak Ç.
22 Ağustos 2016 10:52

teşekkürler

Nur Çağla K.
23 Ağustos 2016 09:55
2K13'ün kendine has bir güzelliği var. Serinin 2K11, 2K13 ve 2K16 oyunlarını oynadım fakat hala 2K13 zirvededir benim için.