alexa
NBA 2K15
NBA 2K serisinin 2014 için yayınlanmış oyunu içerisinde 2013'e göre üst düzey yeniliklere rastlanmaması serinin çoğu tutkunundan olumsuz eleştirileri de beraberinde getirirken, stüdyo bu durumdan ders almış yapıda bulunarak NBA 2K15 içerisinde birbirinden özel farklılıkları oyunculara sunmayı başarmış gibi görünüyor.  NBA 2K15 satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak hemen teslim edilmektedir.
171
Oyunda olduğunuzu unutacaksınız
eray ö.
2 Şubat 2015 15:08
NBA 2K15, serinin daha önceki yapımlarına göre görsel anlamda oldukça geliştirilmiş durumda. Geliştirilmiş kelimesi aslında yeterli gelmeyebilir, çünkü özellikle oyuncuların modelleme ve kaplamaları muazzam bir seviyede ve orijinalleriyle tam anlamıyla aynı diyebilirim. 

Yazımın başlarında da sıkça bahsettiğim gibi, oyun animasyon anlamında belki de görselliğin daha da ötesine geçmiş durumda. Oyuncuların sahada sergilediği hareketler oldukça doğal ve gerçekçi bir görüntü sergiliyor. Fakat yıllardır spor oyunlarında hep takıldığım bir konu var, bu kadar başarılı görselliğin yanında çevre kalitesinin zayıf kalması gerçekten rahatsız edici. Evet, yeterince kaliteli ama insanın üzerinde çok daha iyisi yapılabilirmiş gibi bir izlenim oluşturuyor.

Grafiklerden bahsettikten sonra sıra geliyor sesler ve müziklere. Sesler her NBA 2K oyununda olduğu gibi yine oldukça kaliteli, özellikle spikerin maçı sunumu oldukça etkileyici. Duruma göre verdiği tepkiler ve eskisine nazaran daha fazla repliğe sahip oluşu gerçekçiliği tam anlamıyla zirvelere çıkartmayı başarıyor. Seslerin devamında gelen müzikler ise, daha ana menü ekranında sizi heyecanlandırmayı başarıyor. Oldukça çeşitli ve bilinen parçalar yapıma eklenmiş, gerçi bu konuda zaten NBA 2K oyunlarının herhangi bir problemi bulunmuyor. Her oyununda oldukça kaliteli ses ve müzikler bizleri karşılıyordu.Maç aralarında yorum yapan efsanevi oyuncu Shaquille O'neal'ın da karşımıza çıkması mükemmel bir jest olmuş. Maçlardan evvel ve maçların ardından yorumlarda bulunan ünlü oyuncu hem takımlar hem de oyuncular hakkında bilgiler veriyor. Bazen de kendi oyunculuk anılarında bahsediyor.
Hakkı Faruk K.
13 Şubat 2015 23:13
good