alexa
Need For Speed Rivals
NFS Rivals'in benzerlerinden gerek oynanış yapısı gerekse grafiksel özellikler bakımından tamamı ile farklı ve gelişmiş bir yapıda olması, Need For Speed Rivals’ın bir dönüm noktası olarak görülmesini sağlıyor. Need for Speed Rivals Origin CD Key olarak teslim edilmektedir. Internet baglantisi gerektirir.
252
BİRAZ BİLGİ -2
eray ö.
4 Şubat 2015 11:13

Oyun başında pek araç yok bu sebeple sarı Porche’yi seçin. İlk başlayanlar içinde en iyi araç o. Yarışa başladım ve geçen sene Medal of Honor Warfighter oyuncularını etkileyen, Linkin Park’ın Castle of Glass’ın remiksi çalmaya başladı. Bir an ‘’bunun burada ne işi var’’ demeye kalmadan ‘’haa EA işte’’ dedim ve devam ettim. O remix bu oyunun soundtracklerine özel yapılmış ve oldukça keyifli bir tat veriyor.. Bazen oyunlarda aradığım en büyük özellik müzik olabiliyor. Castle of Glass'in bu remiksi beni gayet etkiledi,  hatta şu an bu incelemeyi yazarken o müziği dinliyorum.

Oyundaki sesler daha da güzel olmuş, kalitesi artmış. Ses sistemleri bağlı olan konsollarda mükemmel bir araç sesi çıkacağına eminim. Araç modellemeleri de oldukça detaylı ve yaptığınız kazalarda gerçek bir araç kazası gibi. Hani insanı bıktırmayan basit animasyonlar, kazalar, çarpışmalar yok. Bir nevi çarpışma hissini bu oyunda yaşıyorsunuz. O yüzden en çokta polisi seçiyorum. Yani sokak yarışçılarının peşine o karizmatik araçlarla düşüp, o lüks spor araçlarına çarpmak oldukça etkileyici. Virajlarda da araçları uçurumdan düşürmek mükemmel. Bazen gazımı alamayıp, sivil araçlara saldırdığım da oldu. Parçalanma efektleri gerçekten inanılmaz.

Araçların kontrol mekanizması Hot Pursuit ve geçen seneki Most Wanted ile aynı. Redview County bölgesini kontrol altına almak isteyen polis ise görevinin başında. Eski Need for Speed oyunlarına oranla, haritayı açmak için bol bol yarış yapmanız gerekmiyor. Zaten oyunda da hikaye modu olmayınca, haritadan istediğiniz görevi seçip oradaki göreve odaklanıyorsunuz. 

Most Wanted’da bizlerle birlikte olan “Easy Drive” menüsü bu oyunda da yer edinmiş. Garajlar ise yarışçıların tek sığınakları. Araç değişimi, modifikasyon ve ek özellikler ekleme gibi işlemler yalnızca buradan yapılıyor. Level atlama sistemi çok daha kolaylaştırılmış. Garaj içerisinde üç liste bulunuyor. Bu liste içerisinde yer alan görevleri tamamladıktan sonra garaja dönüş yaptığınızda yeni seviyeye atlıyorsunuz. Liste isimleri yarışçılar için “Race”,”Pursuit” ve “Drive” şeklinde ayrılıyor. Ona göre yarış tarzınızı seçiyorsunuz. Yarış için Race, kovalamaca için Pursuit, sürücülük için Drive. 

Listedekileri tamamlayıp garaja döndüğünüzde ise yeni level’a geçiyorsunuz dedim, bunun sonucunda, yeni özellikler ve yeni bir araç açılıyor. Yarışçı olarak oynadığınızda açılan aracı öncelikle satın almanız gerekiyor. Polislerde ise tam donanımlı araçlar açık. İstediğinizi seçmek sizin elinizde. 

Oyunda üç ayrı mod var. Yarış, zamana karşı mücadele, kovalamaca ve poliscilik odaklılar. Oyun içerisindeki gezintilerde ise Redview County şehri içerisinde bulunan diğer yarışçılar ile o an kapışabiliyorsunuz. Polissen hemen yarışçıların peşine düşebiliyorsunuz. 

Araçların dış görünüşünü değiştirme odağı artık kalkmış durumda. Ön, arka tampon, kaput, spoiler ve diğer eklentilerden yok. Renklendirme olarak, renk değişikliği ve desenler mümkün. Bunun arasına bir de plakayı özelleştirme seçeneği eklenmiş. Arkadaki plakaya istediğinizi yazabiliyorsunuz. Örnek olarak ‘’Ghost’’ yazısını isterseniz ‘’Merlin’’ yapabilirsiniz. Sıradan bir özellik ama oraya sizin verdiğiniz isim, oyunu oynarken daha hoş oluyor.
Cevap bulunamadı.