alexa
Need For Speed Rivals
NFS Rivals'in benzerlerinden gerek oynanış yapısı gerekse grafiksel özellikler bakımından tamamı ile farklı ve gelişmiş bir yapıda olması, Need For Speed Rivals’ın bir dönüm noktası olarak görülmesini sağlıyor. Need for Speed Rivals Origin CD Key olarak teslim edilmektedir. Internet baglantisi gerektirir.
308
BİRAZ BİLGİ
eray ö.
4 Şubat 2015 11:11

Şimdi Need for Speed Rivals evrenine girmeden önce kısaca oyunun duyuruluş tarihine odaklanayım. Oyunun duyurulacağı zamanlarda serinin yeni adının ‘’Need for Speed Underground’’ olacağı dedikodusu çıkmıştı ve birçok yerde de ‘’Underground’’ olacak diye listelenmişti. Bu çok endişe verici bir durumdu. Yani yepyeni bir Underground oyununa karşı değilim. Olmasını deliler gibi isterim ama bana 2003 ve 2004’deki Underground’ı verebilecekler miydi? Hatta onlardan daha iyisini yapabilecekler miydi? İşte bu çok önemliydi.Geçtiğimiz sene yeni Most Wanted geliyor diye oldukça sevindik ama oyun duyurulduktan sonra gelen ilk bilgileri, ilk görüntüleri ve ilk videoları gördükten sonra o heyecana elveda demek zorunda kaldık. Sadece oyunun adı Most Wanted’dı. 2005’in efsane Most Wanted’ı ile yakından ve uzaktan alakası yoktu. Keşke geliştiricisi Criterion Games, Burnout olarak seriye devam etseydi. Burnout: Most Wanted deseydi gerçekten tapardım o oyuna ama sadece ve sadece 2005’teki Most Wanted’ın adına lekeden başka bir şey getirmedi. O Most Wanted’a hiç ‘’Need for Speed’’ demiyorum o konuya girersem işin işinden hiç çıkamayacağım. 2007’deki ProStreet’ten beri büyük bir hayal kırıklığındayım. Aradan altı sene geçmesine rağmen devasa bir burukluk var.

Neyse ki yeni Need for Speed’in adı beklendiği gibi Underground olmadı. Rivals olarak piyasadaki yerini aldı. Bu sebepten dolayı kendilerine ufak bir artı verebiliriz. Criterion Games’in sonradan dağılması ve Ghost adlı ekibe geçen üyelerle yeniden yapılandırılan geliştirici grup, fena bir iş çıkartmamış aslına bakarsanız.Sizin yorumlarınızı takip ettiğimde: ‘’Artık Need for Speed alan mı kaldı? Artık Need for Speed serisine para veren mi var? Artık Need for Speed serisi eskisi gibi mi? Artık şu seri niye batmadı?’’tadında serzenişleri çok görüyordum. Aslında buna ben de deliler gibi katılmaktayım.

Düşünüyorum da: BMW, Mercedes hatta bu oyunda yıllar sonra gelen Ferrari gibi markalar oyuna geldiği ve sponsor olduğu sürece serinin yok olması çok zor. Bir de bu seri ne kadar hayal kırıklıklarıyla dolu olsa da; Need for Speed bitmesi, toparla kendini EA!
Sergen B.
6 Mart 2015 18:45
Need For Speed'in En İyi Oyunu Bence