alexa
Neverwinter
Neverwinter ’ın tamamen Forgotten Realms içeriği ile oluşturulması sayesinde, kullanıcılar çok sayıda ırk, sınıf ve meslek seçeneği arasından karakterleri arzu ettikleri yönde oluşturma şansı elde etmektedirler. D&D Neverwinter Zen ürünlerini Perfect World web sitesi üzerinden E Pin seçerek aktif edebilirsiniz.
505
Control Wizard PvP/PvE Build
Mehmet G.
9 Mayıs 2015 16:02

Giriş: Başlarken herkese iyi günler dilemek isterim. Yabancı forumlardaki onlarca ingilizce build arasında kaybolan arkadaşlar için elimden geldiğince hem çeviri hem bilgi aktarımı mahiyetinde bir build hazırlamaya karar verdim. Bu buildin amacı üst düzey oyunculara hitap etmekten çok yeni başlamış wizard karekterlere yol göstermek nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini anlatmaktır. Umarım faydalı olur. Başlayalım o zaman. ( Bu arada karakterim Wood Elf )

İlk olarak karakterimizin Power kısmına göz atalım

Resimde görüldüğü gibi 3 puan boşta. Bu üç puanı istediğiniz gibi verebilirsiniz. İhtiyacım olmadığı için şu an boşta tutuyorum ben. 

Feats Bölümünde "Spellstorm Mage" yani "Büyüfırtınası Sahiri" paragonunu kullanıyorum. Denemelerim sonucu diğer paragona göre daha avantajlı olduğuna karar verdim. Diğer thaumaturge / renegade seçiminde ise yine ikisini de denedim. Renegade'yi açıkcası daha pasif ve yüklü harcama gerektirdiği için bıraktım.

"Boons" yani "Lütuflar" bölümüne gelirsek Sharandar için: Not:Resim eski olduğu için son lütfu daha açmamışım o zaman şimdi fark ettim. Pvp için Elven Resolve Pve için Elvish Fury tavsiye ediyorum.

Dread Ring için:

Not: Finallerim dolayısıyla yeni lütuflara yoğunlaşamadım kusura bakmayın arkadaşlar.

Zırhlarla ilgili kısma gelirsek tavsiye ettiğim zırh setleri: (Efsun delikleri boş efsunlarımı satmıştım resimleri çekerken o yüzden yazı ile belirttim kullandığım efsunları)

Kullandığım "Enchant" yani "Efsun"lar 
fayda slotu için minimum 7inci seviye Kara Efsun
Defans Slotu için Işınımlı efsun yine minimum 7nci seviye (zırh)
Zırh Enchant slotu için ise Soulforge/Ruhdövümü tavsiye ediyorum. Pve olsun pvp olsun ne kadar faydalı olduğunu yeni başlayan arkadaşlar sahip olduktan sonra göreceklerdir.
Main Hand atak slotu için yine Işınımlı efsun kullanıyorum. Enchant slotu için ise Vorpal/Plague Fire(Veba ateşi) efsunlarından birini tavsiye edebilirim. satılabildiği karaktere bağlanmadığı için eğer maddi olarak çok iyi bir bütçeniz yoksa geçici olarak veba ateşi alınabilir diye düşünüyorum. 10uncu seviye vorpal ile veba ateşi efsunu arasında epey fiyat farkı var bilindiği üzere.

Kullandığım Skill Bar'ları:

PvE yani Dungeonlarda kullandığım bar. Bu şekilde kullanma nedenim mümkün olan en yüksek dpsye ulaşmak ve kullandığım zırh seti olan "High Vizier" setin 4 parça giyildiğinde elde edilen özelliği olan +450 defans özelliğine erişmek. Bu set kontrol skillerini her kullandığınızda size +450 defans ekler böylece kalabalık mob grupları içerisinde daha rahat hareket edebilirsiniz arkadaşlar.

Skill Bar 2:
Emin abimin tavsiyesi ile kalan 3 puanı ani fırtınaya harcadım. Şöyle bir PvE barı oluştu arkadaşlar. İsteyen arkadaşlar Tab için karıştırıcıyı alabilerler mobları toplamak için o şekilde kullandım yine gayet iyi sonuç aldım.

Yine dediğim gibi bu skill barlar sadece tavsiye amacıyladır herkes kendi oynayışına göre kendi barını oluşturmalı diye düşünüyorum.
Pvp de kullandığım skill bar:

Not: Chill Strike yerine o an ki düşünceme göre SoEA koyabiliyorum bazen böylece ice rays ile birleşerek ekstra damage elde edebiliyoruz. (Featslerden gelen özelliğimiz sayesinde)

Paragon Powerlar Eye Of The Storm ve Storm Spell görünmüyorsa belirteyim özellikle. Alan daily powerını bazen singularity ile değiştiriyorum dediğim gibi anlık kararlar ve ruh halime göre skill barı şekillendiriyorum bu konu sizin kendi oyun stilinize kalmış biraz.

Yoldaş konusuna gelirsek yeni başlayan arkadaşlara ilk yoldaş seçiminde cleric seçmelerini öneririm. Pot kullanımını epey düşürür ve çok faydalı bence. ilerleyen süreçte Ioun Stone serisi bi yoldaş edinmeniz hem gs skorunuz hem özellikleriniz açısından oldukça faydalı olacaktır.

Son olarak kullandığım stat dizilimiyle bitirmek istiyorum.

Not: Fotoğraf çekildiği anda campfire buff'ı yüzünden değerler +1 olarak görülüyorum bunun için özür dilerim.

Tavsiyeler:

- Yeni başlayan arkadaşlara 60 lvl olduktan sonraki ilk tavsiyem görkem ile alınan t1 gladiator mage setini silahlar dahil edinmeleri. böylece yeterli bir gear skor seviyesine ulaşırlar.

- İkinci olarak mümkün olduğunca astral elmas farmı yapmaları. Böylece ilerde daha rahat edecekler.

- Gladiator mage setini aldıktan sonra GG'yi takip ederek GG coin ile champion mage zırhına geçmeleri onlar açısından faydalı olacaktır. Böylece T2 dglere ufak ufak geçebilirler.

-11k-12k gs seviyesine ulaştıktan sonra t2 dglerinde farm yapmaya başlayarak hem astral kasmalarını hem High Vizier seti tamamlamalarını öneriyorum bu çok önemli CW için bu setin önemi çok büyük PvE açısından.

- Zırh seti resminde görüldüğü gibi tam set yerine 2 parça 2 parça yapmamın nedeni toparlanma seviyemi arttırmaktı bu isteğe bağlı bişey öyle yapılmasını faydalı bulmaya bilirsiniz kişisel bir tercih.

- Zırh seti için zindan isimleri:
Bot- Ayakkabı / Donmuş Kalp
Gögüs Zırhı / Örümcel Tapınağı
Kolluk-Bileklik / Karundax Mağaraları
Kask / Büyüvebası Mağaraları
Silah olarak Never Kalesi veya Valindra Tower'dan düşen itemleri öneririm ilerleyen dönemlerde.

- Buildi temel alarak gösterilenleri yaparsanız 15-16k aralığında bir Gear Score'a ulaşırsınız arkadaşlar. Bundan sonrası artık size kalmış.

- Daha fazla tavsiyeye ihtiyacınız olduğunu düşünmüyorum arkadaşlar bu seviyeye geldikten sonra oyun hakkında epey bilgi sahibi olmuşsunuzdur. Buradan sonra Sharandar görevleri ile Malabog Kalesi anahtarını temin edip
Malabog Kalesinde T2.5 Femorian silah parçalarını temin edebilirsiniz. Ama dediğim gibi bunlar ileri seviye ve bu aşamaya geldiğinizde builde pek ihtiyaç duyacağınızı düşünmüyorum. 

- Dediğim gibi bu build üstat CWlere yönelik değilde daha yeni başlayan CWlere yöneliktir. Abilerim kesinlikle hatalar vs bulacaklardır. Onların dediklerine kulak asmanızı öneririm tabi ki benden daha bilgililerdir. Kendi loncanızdan olsun arkadaşlarınızdan olsun ya da grubunuzdan olsun bi kişi sizi uyardığında bunu aşağılamak olarak değil kendinizi geliştirecek bir durum gibi algılayın arkadaşlar en önemli şeyin bu olduğunu düşünüyorum. Böylece hatalarınızı görüp gelişirsiniz. Umarım faydalı olur insanlar yararlanır. Üstat abilerimin kardeşlerimin tavsiyelerine açığım hatta insanların daha fazla yararlanması için, buildin daha yararlı olması için yardımlarını istiyorum eksik veya hatalı gördükleri yerlerde. Bölümdeki build sayısının azlığı sebebiyle böyle bir şey yaptım yoksa amacım insanlara akıl dağıtmak değildir. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim iyi oyunlar arkadaşlar.

Cevap bulunamadı.