alexa
Neverwinter
Neverwinter ’ın tamamen Forgotten Realms içeriği ile oluşturulması sayesinde, kullanıcılar çok sayıda ırk, sınıf ve meslek seçeneği arasından karakterleri arzu ettikleri yönde oluşturma şansı elde etmektedirler. D&D Neverwinter Zen ürünlerini Perfect World web sitesi üzerinden E Pin seçerek aktif edebilirsiniz.
133
Etkinlik Kuralları
Sergen B.
6 Nisan 2015 09:40

Etkinlik Kuralları

Perfect World Etkinlik Rehberi

  • Etkinlik Duyurusu

Bir etkinlik başladığında websitesi, forum,Twitter, Facebook sayfalarında bilgilendirileceksiniz. Forumda pek etkin olmasanız bile oyun launcher’ında etkinliğin ne zaman başladığını belirten habere linklenmiş bir banner göreceksiniz.

  • Etkinlik Başlangıcı

Etkinlik duyuru ile başlar ve bu durumda katılımcılar etkinliğe katılabilirler.

  • Etkinlik Bitişi

Etkinlik, duyurusunda belirtildiği zaman sürecinde tamamlanır. Etkinlik ile ilgili yapılacak herhangi bir değişiklik ilgili farklı bir duyuru ile tekrar sunulur. Bu değişikliklerden haberdar olmak tamamen katılımcıların insiyatifindedir.

Örnek:
Etkinlik başlangıcı: 08.01.2014 ve Etkinlik bitişi: 29.01.2014 23:59.


  • Kazananı belirlemek / Oylamak

Etkinlik sona erdikten sonra kazananlar ilgili etkinlik duyuruları ile belirtilir. Bu işlem oyun içi oylama sistemi veya topluluk kanalları kullanılarak gerçekleştirilir. Açık oylama forum, Facebook, Twitter veya tümünün kombinasyonu ile yapılabilir.

Bu sistemin dışında bazı hedeflerin aşılması gerekmektedir (Örneğin oyun-içinde) puanlama sisteminin oyuna dahil olduğu kısım.

  • Oylama süreci

Oylama duyurulduktan sonra (forum, Facebook veya Twitter) oylama başlatılır. Bu süreç genelde birkaç gün surer ve böylelikle favoriniz olan etkinlik öğesine oy kullanabilirsiniz.
Bazı özel durumlarda (hastalık, resmi tatiller ve hafta sonları) etkinlik değerlendirmeleri ertelenebilir. Bu durumda sizlerden sabırlı olmanızı rica edeceğiz.

  • Ödüllendirme

Oylama tamamlandıktan sonra, oylar gözden geçirilir ve kazanan belirlenip topluluk bilgilendirilir. Böylelikle ödüller dağıtılır.
Eğer ödüller gönderim gerektirmekteyse, kazananlar topluluk ekibi ile kazananın duyurusundan sonraki 1 hafta içerisinde adreslerini bildirmek için irtibata geçmelidirler. Eğer bu işlem gerçekleştirilmezse ödül süreci sona erer.Önemli:
Oldukça değerli ödüller olduğunda fazlasıyla katılımcı beklemekteyiz. Eğer katılımcı sayısı düşlendiğinden az veya düşünülen sayılar yeterli olmadığı durumlarda ödül değişimi yapılabilir. Böyle durumlarda gerekli duyurular gerçekleştirilecektir.

Eğer minimum katılımcı sayısı belirtilmediyse yukarıda ki kural geçerli değildir.
Ayrıca lütfen göndereceğiniz tüm katılımlarınızın Facebook, Twitter ve diğer platformlarda paylaşabileceğini unutmayınız.

Herkesin en az bir tanesine katılabilmesi için oldukça çeşitli etkinlikler gerçekleştirmekteyiz. Bu sebeple özel ödüller kazanabileceğiniz birçok fırsatınız olacak.
Mehmet G.
7 Mayıs 2015 18:12

Faydalı Bilgiler Bunlar Çok Teşekkür Ederim :)