alexa
Neverwinter
Neverwinter ’ın tamamen Forgotten Realms içeriği ile oluşturulması sayesinde, kullanıcılar çok sayıda ırk, sınıf ve meslek seçeneği arasından karakterleri arzu ettikleri yönde oluşturma şansı elde etmektedirler. D&D Neverwinter Zen ürünlerini Perfect World web sitesi üzerinden E Pin seçerek aktif edebilirsiniz.
309
Full Heal Sadık Ruhban Rehberi
Mehmet G.
9 Mayıs 2015 16:00

Oyuna başlarken: 

Irk seçimi: İnsan. (insan karakter seçmenin avantajı, 60. seviyeye gelene değin, fazladan 3 beceri puanı kazanılıyor olmasıdır)

Başlangıç Kabiliyet Puanları: 

Kuvvet: 13
Bünye: 10
Çeviklik: 8
Zeka: 10
Bilgelik: 18
Karizma: 15

Seviye 60 Olundugunda;

Kabiliyet Puanları:

Kuvvet: 19
Bünye: 12
Çeviklik : 10
Zeka: 12
Bilgelik: 24
Karizma: 17

Not: Oynanış tarzına göre 'Greater Divine Power' becerisine verilen 1 puan, 'Righteus Rage of Tempus' becerisine verilebilir. Greater Divine Power, Divine Power'ınıza fazladan 1 pip eklemek için kullanılır.

Eşyalar:

Tiar 2 set alındıgında, PvE için,

2 adet 'Mucize Şifacı' seti parçası, 2 adet 'İnancın Işığı' seti parçası giysi kullanılmalıdır.

Tiar 2 set alındıgında, PvP için, 

'Mucize Şifacı' seti 4 parça olarak kullanılmalıdır.

Silahlar, 'Kadim Kraliyet Rahibinin Sembolü' ve 'Kadim Kraliyet Rahibinin İkonası' olmalıdır.

Takılar, 'Kadim Kaçağın Başkaldırı Kolyesi', 2 adet 'Kadim Köleefendisinin Kontrol Yüzüğü' ve 'Kutsanmış Cezalandırıcı Kemer' olarak kullanılmalıdır.

Pantolon ve Gömlek, 'Üstün Taşlı Pantolon' ve 'Üstün Taşlı Gömlek' olarak kullanılmalıdır.

Eşyalardan, 
'Fayda Yuvası' bulunan eşyalara 'Karanlık Efsun' takılmalıdır.
'Saldırı yuvası' bulunanların taşlarından 2 tanesi 'Işınımlı Efsun', diğerleri 'Gümüşi Efsun' olmalıdır.
'Savunma yuvası' bulunan eşyalara ise, 'Greater Tranquill Enchantment' takılmalıdır.
Silahın 'Silah Artış Yuvası' kısmına, 'Kutsal İntikamcı' ya da 'Vorpal' efsunu takılmalıdır.
Zırhın 'Zırh Artış Yuvası'nda, 'Ruh Dövümü' ya da 'Yadsıma Efsunu' kullanılmalıdır. Eğer ki minimum 'Kuvvetli Yadsıma Efsunu' alacak durumda degilseniz, 'Ruh Dövümü' kullanmanız daha faydalı olacaktır.

Not1: Eşyaların savunma ve saldırı yuvalarına takılacak efsunlar minimum 7. seviye olmalıdır.
Not2: Oyun tarzına göre silahın 'Silah Artış Yuvası'na minimum 'Kuvvetli' olacak şekilde 'Veba Ateşi' efsunu takılabilir. Bu efsun, hasar verdiginiz yaratıkların defasında ciddi şekilde bir azalma sağlamanıza yarar.
Not3: Eğer yeterince paranız var ise, 'Işınımlı Efsun'lar yerine, minimum 'kuvvetli' olacak şekilde 'Karartı Efsunu' kullanılabilir.

Yoldaş:

Yoldaş olarak, 'Ender' sınıfı 'Cazibe Taşı' kullanılmalıdır.

Yandaşın efsunları, saldırı yuvalarında 'Güçlendirilmiş Rüntaşı' ve 'Dinsiz Rüntaşı', savunma yuvasında ise 'Tekinsiz Rüntaşı' olacak şekilde ayarlanmalıdır.
Yandaşın eşyaları, 'Kadim Köleefendisinin Kontrol Yüzüğü', 'Kadim Kaçağın Başkaldırı Kolyesi' ve 'Kutsal Elçinin İkonası' şeklinde ayarlanmalıdır. Bu eşyaların saldırı yuvalarına ise 2 adet 'Işınımlı Efsun' ve 1 adet 'Gök Mavisi Efsun' takılmalıdır.

Not: Yoldaştaki tüm efsun ve rüntaşları minimum 7. seviye olmalıdır.


Oynayış:

PvE;

Yetenek dizilimi:

Kutsal Alev
Astral Mühür
Astral Kalkan
İyileştirici Söz
Güneş Patlaması/Sağlık Tabyası
İlahi Servet
Şifacının İlmi
Kutsanmış Toprak
İlahi Zırh

Oynayış Sistemi:

Öncelikle, 'eylem puanı'nınızın daha hızlı dolmasını tercih edecekseniz 'güneş patlaması', takım arkadaşlarını anlık olarak daha seri iyileştirmeyi tercih edecekseniz 'kutsal güç' ile beraber 'sağlık tabyası'nı kullanmalısınız.

Oyun sırasında takım arkadaşlarınızın yaratıklar ile dövüştügü alana 'kutsal güç' ile birlikte 'astral kalkan' açmalısınız. Canı azalan arkadaşlarınıza 'iyileştirici söz' atmalısınız. Eger ki takım arkadaşlarınızın canı kritik seviyede az ise 'iyileştirici söz' gücünüzü 'kutsal güç' ile beraber kullanmalısınız. Eger güçlerinizden 'sağlık tabyası'nı kullanmayı seçtiyseniz, bu gücü mümkün oldukça 'kutsal güç' ile beraber takım arkadaşlarınızın bulundugu alana sürekli atmalısınız. 'Güneş patlaması'nı seçtiyseniz, bu güçü doldukça kullanmalı, eğer yaratıkların sizden uzaklaştırılmasını gereken bir durum var ise 'kutsal güç' ile beraber kullanmalısınız. Günlük yeteneklerinizden 'Kutsanmış Toprak' etrafınızdaki takım arkadaşlarınızın savunma ve saldırısını ciddi miktarda arttırır. 'İlahi Zırh' gücünü ise, takım arkadaşlarınızın ciddi savunma ve fazladan can ihtiyacı oldugu durumlarda kullanmalısınız. Düşmanlarınıza müsait oldukça maksimum 5 saniyede bir 'astral mühür' ile vurmalısınız.

PvP;

Güç Kullanımı:

Kutsal Alev
Astral Mühür
Astral Kalkan
İyileştirici Söz
Ocak Ustasının Alevi
İlahi Servet
Şifacının İlmi
Kutsanmış Toprak
İlahi Zırh

Oynayış Sistemi:

Öncelikle bilmeniz gerekir ki bu dizilimde sizin göreviniz düşmanları öldürmek degil, takım arkadaşlarınızın öldürmesinde ve takım arkadaşlarınızın ölmemesinde faydalı olmaktır. PvP'de yapmanız gerekenler, çarpışmanın oldugu ya da çarpışmayı yöneltmek istediginiz alana 'kutsal güç' ile beraber 'astral kalkan' açmalısınız. Canı azalan takım arkadaşlarınıza sürekli olarak 'iyileştirici söz' atmalısınız. Takım arkadaşlarınızın kovaladıgı ya da takım arkadaşlarınızı kovalayan düşmanlara ise yavaşlamaları için 'ocak ustasının alevi'ni yollamalısınız. Bölgeleri ele geçirirken ya da savunurken üstünlük durumunuza göre mutlaka günlük yeteneklerinizden birisini bekletmeden açmalısınız. Düşmanınız ile sizin haricinizde başka bir takım arkadaşınız savaşıyor ise bu düşmana 'astral mühür' ile vurmalısınız. Canı kritik seviyede az olan takım arkadaşlarınızın canını 'kutsal güç' ile birlikte 'astral mühür' atarak arttırabilirsiniz.
 

Sergen B.
9 Kasım 2016 16:59

Rehberin güzele benziyor  ama rehberlerde resim kullanırsan daha iyi olabilir :)