alexa
Neverwinter
Neverwinter ’ın tamamen Forgotten Realms içeriği ile oluşturulması sayesinde, kullanıcılar çok sayıda ırk, sınıf ve meslek seçeneği arasından karakterleri arzu ettikleri yönde oluşturma şansı elde etmektedirler. D&D Neverwinter Zen ürünlerini Perfect World web sitesi üzerinden E Pin seçerek aktif edebilirsiniz.
1046
Muhafız Savaşçı Sizofren - Protector Sınıf Yapılandırması
Mehmet G.
9 Mayıs 2015 15:55

Sizofren PvE Zindan Tank Yapılandırması

Merhabalar ; 

Tanka Genel Bakış 

Benim düşüncem eğer PvP oynamayacaksam tankın tank olarak kalmasından yana yani bu ne demek oluyor tank dediğimiz sınıf tehditi üzerine alır ve takım arkadaşlarının kendi işlerini yapabilmesini sağlar. Savunma ve hücumdan çok takımına Savunma ve saptırmasıyla support olarak katkı sağlamasını bilmelidir. Özellikle oyunun yeni ek paketinde gelecek karakterlerde yapılan değişimlerden sonra zindanlar içinde bir tane tank sınıfını çok net göreceğimize inanıyorum .
NOT:: Bu Buildi PvP yada DPS oynamak isteyen arkadaşlara önermiyorum ama bu buildle zindanlarda daha rahat yer bulabileceğinize inancım var.
Oyuna baslarken dikkat edilecekler : 
Irk: Dwarf (Cüce)
Oyuna baslarken dikkat etmeniz gereken püf noktalar 
CON(Bünye):20
STR(Kuvvet):13
DEX(karizma):13
60 level olundugunda : CON:26 Str:19 DEX:15

Bünye : (26) Eylem puanı kazanımı +%16 , Maximum can puanı+%32
Çeviklik: (15)Yok sayılan direnç -%5 ,Alan hasar direnci+%5 , Saptırma olasılığı %2.5
Kuvvet: (19) Koruma sayacı +%9,Hasar bonusu +%9 , hasar direnci +%9

Dayanıklılık ve Kuvvet gitmemin sebebi daha dayanıklı olabilmektir ama tabiki değişik denemeler yapılabilir bu oyunda saptırmanın önemini her zaman vurguluyorum extra saptırma için çeviklikte gidilebilir.

Not: Eğer karakteriniz human(insan) secerseniz extra 3 beceri puanı feat fazlanız olacaktır.

Yanınıza almanız gereken yoldas : Cazibe ioun taşı dediğimiz zen markette bulunan mavi bir taştır sebebi taktıgınız her esya nın bonusu direk olarak karakterinize yansımaktadır yani toplamda karakterinizin 3 yüzük 2 kolye taktıgını düsünün taktıgınız her esyay takcagınız taslarında artısını unutmamak lazım.Aynı zamanda 3 adet runestone (efsun) ekleyebiliyorsunuz .Asağıdaki linkte ne kadar bonus verebildigini görebilirsiniz.Takacağınız taşlar veya itemler sizin PvE şeçiminize göre değişir daha tank gibi yada daha iyi healer olmak adına stats seçimi yapılabilir . ama hiçbirzaman değişmeyecek birşeyde varki iounda oda Savunma yuvasına Tekinsiz Rün Taşı takmaktır(İoun nun veriği statsın %olarak artmasını sağlar)
Benim İoun taşımda belli bir özelliğe çok yüklenmektense eksik olduğunu hissettiğim özelliklere dengeli bir biçimde gittim. Toparlama -Savunma -Saptırma -Güç gibi ancak taşlarım düşük seviye olduğu için taşımdan henüz iyi bir performans alamamakdayım.

Muhafız Savasçı setleri

Tier-1(Seviye 1 ) Set 
Valiant Warrior armor set ; Güç ++ ,toparlama++ ,Savunma +, Saptırma + 2 Set bonus:+400 saptırma 4 Set bonus : Düşmana vurduğunuz zaman %25 sanşa hedeften 450 savunma çalar ve size verir
Knight Captain: Güç + ,toparlama++ ,Savunma ++, Saptırma + 2 Set bonus: +400 armor kırma 4 Set bonus : Güç kullandığınız zaman %25 sanşa müttefiklerin güc puanını %60 arttırır ve savunmalarını %25 arttırır bu özellik 5 defa birikir 6 saniye aktif kalır.
Stalwart Bulwark: Yenilenme+ ,toparlama+ ,Savunma ++, Saptırma ++ 2 Set bonus: +400 savunma 4 Set bonus : Dövüş sırasında darbe alırsanız maximum can puanınızın %5 ini güc olarak kazanırsınız 5 defa birikir 8 saniye sürer.
Indomitable Warrior Set (PvP):Güç + ,Max Hp ++ ,Savunma +, Saptırma + 2 Set bonus: +400 savunma 4 Set bonusu: %20 koruma cizelgenizi arttırır (guard meter)
Tier-2(Seviye 2 ) Set 
Grand Regent: Yenilenme + ,toparlama+ ,Savunma ++, Saptırma ++ 2 Set bonus: +450 zırh kırma 4 Set bonusu : Gücünüzü savunmanızın %20 si kadar arttırır.
High General:Güç + ,toparlama+ ,Savunma ++, yenilenme ++ 2 Set bonus: +450 armor kırma 4 Set bonusu: kritik hasar verdiğinizde bütün dostlarınıza %10 kritik şiddeti verirsiniz 8 saniye sürer.
Timeless Hero:Güç ++ ,toparlama++ ,Savunma +, Saptırma + 2 Set +450 saptırma 4 Set bonus : Karşılaşma güçleriniz +450 kritik verir 6 saniye boyunca ve 3 kere birikir.
Indomitable Champion (PVP):Güç ++ ,Max Hp ++ ,Savunma +, Saptırma + 2 Set bonus: +450 Savunma 4 Set bonusu:%25 koruma cizelgenizi arttırır ve koşma hızınızı %10 arttırır.

Benim tercihim bu setler arasında güncel olarak Stalwart Bulwark hem savunma ve saptırmanısının yüksek oluşu aynı zamanda kazandırdığı inanılmaz boyutlardaki güc ( 4 set bonusu) sayesinde yaptırdığı dps ile favorim zırhım ama yeni gelecek ek pakette bu zırh nerflendi gelecekte bu zırhı kullanmamız pekde efektif olmayacaktır. Şimdiden Indomitable Champion , Grand Regent setleri arasında düşüncelerim yoğunlaştı.

Karakterinize basılacak efsunlara gelirsek

Öncelikle ufak tefek araştırmalarla pek birşey elde edemediğim için şuanda yazacağım değerler tamamen benim fikrim ve her türlü yardıma ve fikre açığım [önerileriniz bekliyorum..
Saptırma olasılığı: %30 (yaklaşık 3500 +)
Hasar direnci :%50 (yaklaşık 5100+ )
Toparlama : 2000+ ( eylem puanı kazanımı %36)
Bu değerlere ulaşmak veya üstüne geçmek adına taşlarımı bastım.
Savunma yuvalarına saptırma takıyorum çünkü giydiğimiz esyalar ile 5000+ savunma elde edebiliyoruz ama saptırmayı %30 yapmanın başka olasılığı yok . toparlama ise tabiki her class da olduğu gibi güclerinizi daha sık kullanmanızı sağlayacak ve eylem puanı kazanımınızı arttıracak.

Silahınıza ve Zırhınıza takmanızı önerebileceğim Mor efsunlara gelirsek ;
Zırha kesinlikle soulforge / ruh döveni efsunu takmanızı öneririm;
Lesser : şağlık puanınız 25% in altına indiğinde 2 saniye boyunca hasar almanızı engeller her 60 saniyede bir çalışır.
Normal : şağlık puanınız 25% in altına indiğinde 3 saniye boyunca hasar almanızı engeller her 60 saniyede bir çalışır.
Greater :şağlık puanınız 25% in altına indiğinde 4 saniye boyunca hasar almanızı engeller her 60 saniyede bir çalışır.
Perfect: şağlık puanınız 25% in altına indiğinde 4 saniye boyunca hasar almanızı engeller her 60 saniyede bir çalışır.

Silahınız için çeşitlilik mevcut ve ne istediğiniz önemli ; 

Vorpal Seçim : Kritik şiddetinizi arttırır. .Saf Dps ( tercihim değil )
Plaguefire Seçim ; Düşmanınızı vuruğunuz takdirde düşmanınızın defansını kırar ve partinizin daha hızlı dps yapabilmesini sağlar.Supportif.
Holy avaneger ; Düşmanınıza vurmanızla dostlarınızın savunmasını arttırısınız . (tercihim) Supportif .
Lesser +9.4% Işınımlı Hasar. 5 % şans a 10 saniyeliğine 15% savunma kazandırır 60 saniyede bir çalışır.
Normal +13% Işınımlı Hasar. 10 %şans a 10 saniyeliğine 15% savunma kazandırır 60 saniyede bir çalışır.
Greater +15% Işınımlı Hasar. 15 %şans a 10 saniyeliğine 15% savunma kazandırır 60 saniyede bir çalışır.
Perfect +19% Işınımlı Hasar. 20 %şans a 10 saniyeliğine 15% savunma kazandırır 60 saniyede bir çalışır.

POWER VE FEATLERİNİZ

Cleave(yarma):Önündeki tüm düşmanlara vurur .3. savuruş ek hasar verir. Mouse un sol tuşundaki yerini aldı benim .
Tide of iron(demir gelgiti):kalkanınızla hedefe vurur ve defansını azaltırsınız bunu yaparken aynı zamanda koruma sayacınızın %10 unu kazanırsınız. Mouse un sağ tuşu .
Lunging Strike(atılım darbesi): Düşmanınıza fırlayarak saldırmanızı sağlar .Savaşı tetiklemede etkili kendinizi düşmanın ortasına fırlatıp mecburi tehlike( enforced threat) kullanarak arkadaşlarınızdan önce tehditi üzerinize çekmekte kullanabilirsiniz.
Villain's Menace(zalim tehditi):Çevrenizdeki düşmanlara hasar verirsiniz ve aktif olduğu sürece hasarınız artar ve kontrol etkilerine karşı korumalı olursunuz. savaşcının toparlanması(fighters recovery) ile sahip olduğum ve genelde duruma göre seçerek kullandığım sahane bir günlük yeteneğimiz.
Shield talent(kalkan marifeti):Maximum seviyeye getirildiğinde savunma sayacınızı %15 arttırır . Coğu zaman kullandığım 1. pasif özelliğim.
Enforced threat(mecburi tehlike):Çevredeki herkese vurur ve tehditi üzerinize çekmenizi sağlar favori yeteneklerimden biri.Koruma sayacınızı toparlar. Birden çok düşmana vurduğunuz içinde eylem puanınızın çok yüksek bir hızla dolmasını sağlar.
Griffon's wrath(grifonun gazabı) :3 defa kullanılabilen hücum yeteneklerimizden .
Fighter's recovery(savaşçı toparlaması):Verdiğiniz hasarın büyük kısmını size sağlık puanı olarak geri döndürür 2. favori günlük yetenek.
Terrifying impact(korkutucu darbe):Ön tarafınızdaki düşmanlarınıza vurur ve sersemletir.
Enhanced mark(gelişmiş isaretleme) :2. olarak kullandığım pasif yetenek 3 kez verildiğinde düşmanlarınızın dikkatini çekmemeniz olanaksız.
Crushing surge(ezici akın): Düşmana bir dizi akın yapar 3. vuruşta sağlık puanı verir.Güzel olmasına karşın kullanabileceğim alan pek yok.
Knight's challenge(sovalye meydan okuması):Hedef e atıldığında birbirinize cift kat hasar vermenizi sağlar .Kullanış yeri durumdan duruma göre değişir ama PvP de inanılmaz etkili bir yetenektir. Tank Olduğunuzdan ve genelde insanlar dikkatsiz olduğundan size vurmadan daha çabuk kesebileceği hedeflere yönelirken sizin ona ne kadar çok vurabileceğinizi bilememekteler.
Combat superiority(dövüş üstünlüğü):Size vuranlara 5 saniye boyunca daha fazla hasar verirsiniz. Ben daha çok support tank oynadığımdan kullanacak yerim yok.
Anvil of doom(hüküm örsü):PvP de bitirici vuruş olarak kullanılabilir.
Front line surge(cephe akını):Çn taraftaki düşmanlarınızı yere yıkarsınız.
Ferocious Reaction(yırtıcı darbe):Canınız %15 in altına düştüğünde can puanınızın %10 unu geri kazanırsınız.Size vuran düşmanda okadar hasar alır.5 sny boyuncada hasarınız artar lakin tekrar aktif olması çok uzun sürüyor.Kullanacak yerim fazla olmuyor .
Threatening rush(tehditkar akın):Vuruşlarınız vurduğunuz kişi ve çevresinde tehdit oluşturuyor.
Into the fray(arbedeye doğru) :Grubun koşma hızını ve eylem puanı kazanımını arttırırsınız ve grup üyeleri maximum canınızın ufak bir kısmını geçici olarak alır. Büyük ihtimal ile yeni ek pakette sırf bu yeteneğiniz için bile partilerdeki yeriniz garanti olabilir.
Iron warrıor(demir cengaver):kaybettiğiniz can puanı yerine size geçici can puanı verecektir.
Knight's valor(şövalyenin yiğitliği):Gruba gelen hasarın yarısını geçici oalrak önlersiniz ve önlediğiniz miktara görede tehdit alırsınız . Favori yeteneklerimden biri.
Bull charge(boğa hücumu): Düşmanınıza hasar verir ve ileriye doğru atar. PvPde kalkan içinde bekleyen clericlerin korkulu rüyası.

Feat(Beceriler) ve Dağılımları

Action Surge(eylem akımı):Saldırılardan korunurken %10 daha fazla eylem puanı kazandırır.
Strength Focus(kuvvet odaklanışı):Kuvvetinizin etkisini %15 arttırır.
Thougness(sertlik):Can puanınızı %9 arttırır.
Armor Specialization(zırh uzmanlığı):Savunma ile zırh sınıfının etkinliğini %15 arttırır.
Potent Challenge(etkili zorluk):%15 daha fazla tehdit oluşturmanızı sağlar.Lakin çok da gerekli olduğuna inanmıyorum bunun yerine çakıl feat i alınabilir.
Ubiquitous Shield(yayılmış kalkan) :3/5Size karşı dövüş avantajı hasar etkilerini %15 azaltır.
Take measure(ölçü al) :Krit vurduğunuzda maximum can puanınızın %5 kadarına eşit miktarda can puanı kazandırır.
Plate agility(plaka atiklik): %5 saptırma kazandırır.
Shield Defense(kalkan savunması):%5 AC (ZH) kazandırır.
Shield Master(kalkan ustası):1/5Savunmada korunma kaybını %2 azaltır.
Brawling warrior(kavgacı cengaver):Şövalyenin yiğitliği hasar direncini %5 arttırır ve mecburi tehdit ek olarak %10 hasar ve tehdit sağlar.
Fight on (mücadele):Yeteneklerinizin soğuma süresini kısaltır %10.
daunting Challenge :İşaretlediiniz düşmanlar size normal vurmaya devam ederken .Arkadaşlarınıza %10 daha az vurur.(party buff)
Inspiring leader: Arbedeye doğru yeteneğiniz arkadaslarınıza %5 hasar bonusu verir.(parti buff)
PVE Zindan larda dikkat edebileceğiniz hususlar 

Dikkat etmeniz gereken zindanda dostlartınız hasar almamasını düşmanlarınızın tehditini üzerinize alarak yapacaksınız.Enforced threatment yeteneği bu konuda sizin 1. numaralı tehdit çekme yeteneğiniz.Aynı zamanda kulladığım diğer büyüler den Knight's Valor Partiye gelen hasarın %50 sini engelleme olasılığı var ve gerçektende partinizi çok rahat ayakta tutmanızı sağlamaktadır. Uzaktan çıkan extra düşmanları kalabalık savaşlarda her daim enforced threatmentla çekemeyeceğinizden TAB tuşunuza iyi aşina olmanız gerekmektedir. Tab tuşu düşmanınızı işsaretler ve agro almanızı sağlar. Diğer bir sevdiğim yetenek parti üyelerine daha katkılı olabilmek için arbedeye doğru (into the fray ) hem koşma hızı verir hemde eylem puanı artımını destekler yeni gelecek ek pakette bu yeteneğin çok değerleneceğini inanıyorum. Bazı bölgelerde düşmanlarınızı uçurumlardan ittirmeniz gerekcektir. Büyücü ve Ruhban sınıfı arkadaşlarınıza bu gibi bölgelerde Bull charge yeteneğinizle yardım edebilirsiniz.Düşman açısından daha Çok kalabalık olan bölgelerde İron Warrior Yeteneğinizi kullanabilirsiniz extra şağlık puanı kazanacaksınız.

Umuyorumki az da olsa yardımcı olabilmişimdir İyi oyunlar diler bol Loot lu günlerin sizlerle olmasını umuyorum

Cevap bulunamadı.