alexa
Neverwinter
Neverwinter ’ın tamamen Forgotten Realms içeriği ile oluşturulması sayesinde, kullanıcılar çok sayıda ırk, sınıf ve meslek seçeneği arasından karakterleri arzu ettikleri yönde oluşturma şansı elde etmektedirler. D&D Neverwinter Zen ürünlerini Perfect World web sitesi üzerinden E Pin seçerek aktif edebilirsiniz.
202
NeverWinter Ekonomi
Mehmet G.
8 Mayıs 2015 13:31

Merhaba arkadaşlar rehberime Ekonomi olarak devam edeceğim peki nedir bu ekonomi?
Kur(Currency),Tüketilebilir(Consumables), Müzayede Evi(Auction House), Banka(Bank) Bunları açıklamaya çalışacağım umarım yararlı olur.
Currency’den başlayalım peki nedir bu Currency? Arkadaşlar Currency ekonomi birimleridir. Oyundaki ekonomi birimleri: Gold, Silver, Copper , Astral Diamonds, Rough Astral Diamonds ve Zen olarak karşınıza sunabilirim. Zen’i açıklamak gerekirse gerçek para yatırarak veya oyundan çevirmeler yaparak kazanabileceğiniz bir birimdir.

Özel Birimler 
Rough Astral Diamonds: Bu elmaslar refin edilmemiştir, günlük karakter başına sadece 24,000 tane refine edebilirsiniz. Astral Diamonds'a dönerler ve AH üzerinde ya da bazı özel satıcılarda kullanılırlar.

Ardent Coins: Hergün Dua edilerek bir sefer kazanabilirsiniz, Vault of Piety itemleri alabilirsiniz. Peki nedir bu Vault of Piety İtemleri? Oyunda tepedeki güneş simgesinin yanındaki küçük simgeye tıklayarak görebilirsiniz ya da şu resim size gerekli bilgilendirmeyi yapar umarım Celestial Coins: Vault of Piety alışverişinde de kullanılır, Dua ederek kazanabilirsiniz. Günü geçirmemeniz gerekir her geçireceğiniz 1 gün 5 saat sonunda Celestial Coininiz düşecektir. Maksimum 7 kere istiflenebilir yani 1 haftalık elinizde bulundurabilirsiniz. Ardent coin ise kalıcıdır ve sınırsız istiflenebilir.

Glory: PvP yaparak elde edilen para birimidir, Bu birimi PVP ve PVP karşılaşmaları sırasında kullanılabilir sarf özellikle yararlı olan ekipmanları elde etmek için de kullanılabilir. 25.000 maksimum alabileceği istiftir.

Tarmalune Trade Bars: Sadece ‘’Nightmare Lockbox’’ açılarak temin edilir. 60 seviye PvE ekipmanları, petler ve At alabilirsiniz. 

Consumables
Tüketilebilir eşyalardan birkaçından size bahsetmek istiyorum. 

Scroll of Identification: Bu parşömen Dungeonlarda veya OpenWorld’de yaratıklardan düşen ve özellikleri gözükmeyen yani üzerinde soru işareti olan itemleri açmaya yarar. Her parşömenin açabileceği bir seviye sınırı vardır. Mesela 10 seviye için olan parşömen sadece 1-10 seviye arası itemleri açar. 

Teleport Scroll: Bu parşömen Protector’s Enclave’ye sizi ışınlar. Astral Diamondsla alabilirsiniz. 

Arcane RuneStone: Enchant taşıdır, Pet’e basılır. Bastığınızda verdiği özelliklere pet sahip olur. 
Rank 1: +20 Recovery ve +20 Deflection 

Azure Enchantment: Enchant taşıdır, boş yere sahip olan iteme Enchant edilir (Yerleştirilir&Basılır) 
Rank 1: +%3 Experiance Gain +20 Critical Strike +20 Defence 

Dark Enchantment: Enchant taşıdır, boş yere sahip olan iteme Enchant edilir (Yerleştirilir&Basılır) 
Rank 1: +20 Armor penetration +20 life steal (Can çalma) +20 Movement 

Eldritch RuneStone : Enchant taşıdır, Pet’e basılır. Bastığınızda verdiği özelliklere pet sahip olur. 
Rank 1: Pet’in sahibi %2 Pet statları kazanır. +20 Armor. 

Empowered RuneStone : Enchant taşıdır, Pet’e basılır. Bastığınızda verdiği özelliklere pet sahip olur. 
Rank 1 : +80 Maximum Hit Points +20 Power 

Profane RuneStone: Enchant taşıdır, Pet’e basılır. Bastığınızda verdiği özelliklere pet sahip olur.
Rank 1 : +20 Critical Strike +20 Defense verir. 

Radiant Enchantment: Enchant taşıdır, boş yere sahip olan iteme Enchant edilir (Yerleştirilir&Basılır)
Rank 1 : +%3.5 Gold Gain +160 Maximum Hit Points +40 Power verir. 

Silvery Enchantment: Enchant taşıdır, boş yere sahip olan iteme Enchant edilir (Yerleştirilir&Basılır) 
Rank 1 : +%3 Glory Gain +20 Recovery +20 Deflection 

Training RuneStone: Enchant taşıdır, Pet’e basılır. Bastığınızda verdiği özelliklere pet sahip olur. 
Rank 1: +%2 Experiance Gain

Lesser Tidespan Potion : Sadece 1,800 saniyeliğine 35 yenileme verir. 

Portable altar: Bu kamp ateşi görevi görür fakat kamp ateşinin verdiği Buffları vermez ve daha az can yeniler, Npc’den veya Monsterlerden düşebilir. Herhangi bir yere kurabilirsiniz ve herkez faydalanabilir. Görüntüsü Mermere benzer ve etrafında mavi çember vardır. 

 Bütün bunları geçip şimdi gelelim Auction House nedir bu peki? Müzayede Evi olarak geçiyor Türkçemizde, yani itemlerinizi açık arttırmaya koyabileceğiniz bir ortam. 

Müzayede Evi (Auction House) 
Müzayede evi, oyunda oyuncuların eşya satışı yapabilecekleri bir ortam sunmaktadır ve ekonominin en büyük parçasıdır. Burada alımlar Astral Diamonds İle yapılmaktadır. Burada 40 tane ürün sergileyebilirsiniz. Müzayede Evi her başarılı satış için satıcıdan küçük bir ücret (10%) toplar. 
 

Cevap bulunamadı.