alexa
Neverwinter
Neverwinter ’ın tamamen Forgotten Realms içeriği ile oluşturulması sayesinde, kullanıcılar çok sayıda ırk, sınıf ve meslek seçeneği arasından karakterleri arzu ettikleri yönde oluşturma şansı elde etmektedirler. D&D Neverwinter Zen ürünlerini Perfect World web sitesi üzerinden E Pin seçerek aktif edebilirsiniz.
237
Newerwinter'a Yeni Sınıfı Ekleniyor
Serhat Ç.
15 Aralık 2014 13:39

Merhaba NeverWinter ailesi,

Sıradaki rehber Arayüz . Sıra Sisteminden(Queue System) biraz bahsetmek istiyorum. 

Queue System (Sıra sistemi) 
Queue sistemi, Çatışmalara dungeonlara girmek isteyen oyuncularla bağlantı kurarak grup oluşturmayı hedefler, "K" tuşuna basarak Queue sisteminin arayüzünü görebilirsiniz. Bir düzen bulunmadığından bazı gruplara eşitsizlik veya dengesizlik nedeni ile size dezavantaj sağlayabilir.

Journal (Günlük) 
Günlük neverwinterde, size büyük bir bilgi kaynağı sağlıyor hikayeyi takip etmenizi sağlaması da buna dahil varsayılan tuş "J"dir basarak açabilirsiniz. Karşınıza 3 bölüm gelecektir Quest, başarılar , Lore Journal’da görevlerinizin özetini görebilir, gösterebilir veya gizleyebilirsiniz. Ayrıca Quest yolu atayabilirsiniz. Eğer aktif görevlerden birindeyken "Z" tuşuna basarsanız rehber yol kaybolur. Achievement (Başarılar) Neverwinter, yaptığınız bazı şeylere başarım ekler ve tamamladığınızda bu başarımlara sahip olursunuz. Dungeonlar, yaratıklar , Meslekler vb. Neverwinter içinde Başarılar bazıları karakterler için yeni başlıklar ya da kozmetik ürünlerin kilidini açacaktır. Lore Neverwinter bilgi bakımından çok zengin bir oyun, bu bilgilerin çoğunu oyun içindeki içerikten keşfedebilirsiniz. Eğer oyun içinde bir şey okursanız o Lore içinde bulunduğunuz haritanın oraya kayıt edilecektir. Bir tür başarı sistemine benzemektedir. Rehberimize chattan devam ediyoruz chat hakkında biraz bilgi paylaşımı yapacak ve bazı komutları öğreteceğim.


Chat Gui (Sohbet) 

Sohbet birden fazla bölümden oluşmakta her bölgede bir yapılandırma vardır örneğin "/say" komutu yakınınızdaki kişilere hitap ederken "/Zone" komutu o bölgedeki herkeze hitap eder. Basit kanallar ve komutlar. En temel komutları aşağıda listeledim, sohbet bölmesini seçmek için ayrıca Alt tuşu ile birlikte fareyide kullanabilirsiniz. Bir kanalı seçtiğinizde her zaman komutu kullanmak zorunda değilsiniz sadece bir defa yeterli. 

"/say mesaj" Alternatif: "/s" "/chat" yanındaki oyunculara mesaj yollar 
"/Yell (mesaj)" Alternatif: yok Bulunduğunuz bölgeye mesaj yollar 
"/Whisper (oyuncu) (mesaj)" Alternatif: /w /t seçtiğiniz oyuncuya özel mesaj yollar 
"/Reply (mesaj)" Alternatif: /r size en son mesaj atan oyuncuya gönderir 
"/Party (mesaj)" Alternatif: /group Grubunuzdaki diğer üyelere mesaj gönderir. 
"/Chan (kanaladı) (mesaj)" Alternatif: /kanaladı seçtiğiniz kanala mesaj gönderir. 

Emotes (Duygular) 
Bunlar haraketlerdir karakteriniz dans eder veya etkileşimde bulunur, bunların hepsini görmek için sol altta bulunan chat baloncuğuna gelin ve emotes’i seçin hepsi görünecektir. Örnek: "/emote afk" Voice Chat (Sesli konuşma) Oyun içinde konuşmak için aynı grupta olmak zorundasınız konuşmak için "V" tuşuna basmanız yeterli onun dışında oyunda otomatik algılama sistemi’de var. Sol altta bulunan mikrafon işaretinden açabilirsiniz. 
Cevap bulunamadı.