alexa
Neverwinter
Neverwinter ’ın tamamen Forgotten Realms içeriği ile oluşturulması sayesinde, kullanıcılar çok sayıda ırk, sınıf ve meslek seçeneği arasından karakterleri arzu ettikleri yönde oluşturma şansı elde etmektedirler. D&D Neverwinter Zen ürünlerini Perfect World web sitesi üzerinden E Pin seçerek aktif edebilirsiniz.
2610
[Rehber] NeverWinter Sınıflar (Class)
Sergen B.
2 Nisan 2015 12:45
Bu rehberimde sizlere sınıflardan biraz bahsedeceğim, NeverWinter bu bakımdan gerçekten keyifli bir oyun. Sınıfların oynanabilirliği hepsinin güzel.+ adet resim sorunu olduğu için resimleri koyamıyorum fakat en alttaki linkten ulaşabilirsiniz.

Guardian Fighter
Evet, Rehberime guardian Fighter ile başlamak istiyorum , kendimi OpenWorld olsun Dungeon olsun her zaman tank işlevi görür. En sevdiğim özelliği ise Shift tuşu ile kalkanıyla kendini koruyabiliyor Guardian Fighter, Plaka zırh konusunda uzman bulunmaktadırlar. Birincil rolü dövüş kökenlidir ve takımda en yüksek zırhı sahip sınıftır ayrıca partyde genellikle rolü tanktır, genellikle party
in 2. önemli üyesidir. O her zaman önden gider, savaşı o kontrol eder. Düşmanla akıllıca taktikler kullanarak savaşır.

Pasif&Aktif Skilleri
Guard: Shift ile kalkanınızı önünüze koyarak gelen saldırıları block edin, 
Enforced Thereat: Düşmanlarınızla size saldırmaları için alay edin. 
Fighters Recovery: Daha fazla mücahadele etmek için, hasarınızdan biraz kısarak canınızı yenileyin.
Dungeoneering: Gizli kapıları, tetikleyicileri ve tuzakları görebilirsiniz, bazı Dungeoneeringları toplayabilirsiniz. (Dungeonlarda bulunan) 
Tavsiye edilen Irklar: Dwarf ve Human, Humanın Dexi daha fazla Dwarf gelen saldırıları daha iyi Blocklayabiliyor. 


GreatWeapon 
Benim kullandığım sınıf, çok göz alıcı ve güçlü skillere sahip fakat bütün statları orta derecede. PvPde en çok asist çeken fakat en az ölen sınıftır, Tanktan sonra. 
GreatWeapon, Büyük kılıcı ile düşmanları alt eder, güçlü ölçekli zırhları ile önemli savunma sağlar. Özetlemek isterseniz Güç olur.
Bu sınıfın düşmanlarını aşmak için genellikle takım arkadaşlarına ihtiyaç duymaz savaşa Tanktan sonra en önde gidendir. Onun büyük silahı kalkanlı sınıfın düşmanı yapar. 

Pasif&Aktif Skilleri
Sprint: Diğer ırklardan farklı olan greatweaponda kılıcınızı öne alarak hızlı bir şekilde koşabiliyorsunuz. 
Punishing Charge: Düşmanlarınıza ilerleyin ve onlara yol boyunca hasar verin. 
Avalanche of Steel: Bu benim en sevdiğim skill kısa bir süre görünmez oluyorsunuz düşmanınızın yanına ilerliyorsunuz ve birden patlama oluyor bunun sonunucunda deprem etkisi yaratıyor ve düşman yere düşüyor. 
Dungeoneering: Gizli kapıları, tetikleyicileri ve tuzakları görebilirsiniz, bazı Dungeoneeringları toplayabilirsiniz. (Dungeonlarda bulunan) 
Önerilen Irk: Half-Orc ve Tiefling 


Control Wizard 
Geldik ControlWizard sınıfına bu sınıfı diğer oyunlardan Mage veya Wizard olarak bilirsiniz, bu sınıfın skilleri çok büyüleyici ve kuvvetlidir. ControlWizard, birincil rolü kontrol etmeye odaklanmaktır. Kökeni gizli olan bir sınıftır. Partydeki amacı düşmanları ezmek, dizginlemek yani kontrol etmektir. Onların silahı sihirli bir küredir, zırhları kumaştır bu yüzden savunmaları bayağı düşük. 
Önerilen Irk: Wood-Elf,Human, ve Tiefling 

Pasif&Aktif Skilleri 
MagicMissile: Gizli vuruş ile düşmanlarınıza üfleyin, üçüncüsünde 3 defa size gizli ustalık yığını ekler. 
Chill Strike: Düşmana güçlü bir buz saçağı vurur. Kısaca Stun atar ve soğukluk ekler (Yani Soğukluk derken buz kütlesinin verdiği zarar) 
Arcane Singularity: Varlığı büyük bir ağırlık çağırın. 
Arcana: Büyü itemleri topla ve sat, büyüsel objelerle etkileşim halinde ol Trickster Rogue 
Çoğu oyunda oynadığım Rogueye benzer sınıflar hep hoşuma gitmiştir. Nedeni ise hızlı ve seri şekilde saldırmak, belli bir süre hedeflenemez hale gelmek ve tabikide arkadan vuruşlarda ekstra damage (critical) vurmak. Tabi karakterin çevik olduğu için hasar almamak adına dodge haraketlerini yapmakta kolaylaşıyor. Rogue, birincil rolü dövüşmektir. Bu kötü niyetli sınıf düşmanları aldatmayı çok sever. İkili keskin bıçakları düşmanın dikkatini dağıtmak için atılabilen bir hançere sahiptir. Hız ve hassasiyet konusunda oldukça becerili daha çok hasar vermeye odaklı bir sınıftır kritik saldırıları oldukça etkilidir. Rogueler genellikle deri zırh giyerler.
Önerilen Irk: Half-Orc, Human, Halfling, Tiefling

Pasif&Aktif Skilleri
Stealth: Acımasız katilinizin görünmez olmasını sağlar 
Band swicth: Sizden gölge formunda bir adet kopya çıkarır. Bu kopya rakipleri kendine kitler ve ölene kadar size saldırmaları mümkün olmaz. 
BloodBath: Kullandığınız zaman kısa bir süreliğine hedeflenemezsiniz ve etrafınızdaki bütün hedeflere çok hızlı bir şekilde saldırırsınız.
Thievery: Yerdeki tuzakları görebilir hatta etkisiz hale getirebilirsiniz, Yerlerdeki eserleri toplayabilir, satabilirsiniz.

Cleric 
Cleric sınıfı bence en az ölen sınıf hem saldırı gücünüz az değil hemde kendinize şifa yapabiliyorsunuz. Diğer oyunlara göre bu sınıf daha iyi işlenmiş cleric sınıfı diğerlerinde partyde işlev görürken bu oyunda rahatça tek başınıza dungeonlara girebiliyorsunuz. Skilleri göz büyüleyici aynı zamanda da güçlü hasar veriyor. Diyor Gizem çok ilgimi çekti cleric doğrusu.
Önerilen Irk: Human, Half-Elf, Wood-Elf, Dwarf 

Pasif&Aktif Skilleri
Astral Change: Sağ tıklama gücünüze bağlı olarak düşman veya müttefikleriniz arasında geçiş yapar. 
Healing Word: Heal Skilli 
FlameStrike: Güçlü bir ateş büyütür ve düşmanı etkisiz hale getirir. 
Religion: Dinsel objelerle etkileşim halinde olun! Kitile açabileceğiniz Objeleri açın. kazandıklarınızı Npclerde satabilirsiniz. 
Mehmet G.
13 Mayıs 2015 18:17

FlameStrike En Sevdiğim Yeteneklerden Birisidir :)