alexa
Neverwinter
Neverwinter ’ın tamamen Forgotten Realms içeriği ile oluşturulması sayesinde, kullanıcılar çok sayıda ırk, sınıf ve meslek seçeneği arasından karakterleri arzu ettikleri yönde oluşturma şansı elde etmektedirler. D&D Neverwinter Zen ürünlerini Perfect World web sitesi üzerinden E Pin seçerek aktif edebilirsiniz.
282
Sadık Ruhban (Devoted Cleric)
Mehmet G.
9 Mayıs 2015 15:53

Sadık Ruhban
Sınıf Mekaniği Değişiklikleri

Yeni Mekanik: Güçlendirilmiş: İlahi Karşılaşmalar, ilahi güç değerinde 1 İlahi Simge gerektirir ve kullanılan güç için bir birikim Güçlendirilmiş bahşeder. Güçler, sadece İlahi versiyonları tarafından bahşedilen Güçlendirilmiş birikimlerini tüketebilir ve her güç için en fazla 3 Güçlendirilmiş birikimi bulunabilir.

İlahi Mod: İlahi Modda tüm karşılaşma güçlerine hız uygulama, önemli oranda artırıldı.
İlahi Güç, artık sadece Anlık güçlerle oluşturulabiliyor.
İlahi Güçlerin soğuma süresi veya hedef sınırı yok.
Sıyrılmanın bedeli, artık 30 Stamina (önceden 50 idi).


Astral Kalkan: Hedefin konumunda ışıltılı bir kalkan oluşturarak müttefiklerin savunmasını %10 daha etkili hale getirir.

Astral Kalkan (İlahi): Etkilenen alan içinde kalan tüm hedeflere Geçici Can Puanı verir.

Astral Kalkan (Güçlendirilmiş): Astral Kalkan, artık Güçlendirilmiş Astral Kalkan birikimlerini tüketerek tüm müttefikleri gelen hasarın bir kısmına karşı korumak için bir kalkan oluşturuyor. Astral Kalkan, tüketilen her birikim için Ruhban'ın silah hasarının %100'ünü bloklar.


Sağlık Tabyası: Müttefikleri anında iyileştirerek ve sonra Zamanla Aktarılan İyileşme etkisi uygulayarak hedefin konumundaki müttefikleri kısa bir gecikmeden sonra iyileştirir.

Sağlık Tabyası (İlahi): Hedefin konumundaki müttefikleri anında iyileştirir.

Sağlık Tabyası (Güçlendirilmiş): Sağlık Tabyası, artık Güçlendirilmiş Sağlık Tabyası birikimlerini tüketerek müttefikleri birikim başına eksik olan canlarının %10'u kadar iyileştiriyor.


Güneş Damgası: Bu güç, artık ZaT bileşeni işleyince İlahi Güç de veriyor.


Ruh Parçalama: Zamanla aktarılan hasar vererek ve %20 daha az hasar vermesine yol açarak rakibin gücünü tüketir.


Ruh Parçalama (İlahi): Hedefe hasar vererek ve verdiği hasarı 3 defa birikmek üzere %10 azaltarak onu kısa süreliğine sersemletir. Aynı hedef üzerindeki takip eden oluşturmalarda sersemleme süresi kısalır.


Ruh Parçalama (Güçlendirilmiş): Ruh Parçalama, artık Güçlendirilmiş Ruh Parçalama birikimlerini tüketerek yakındaki müttefiklere Desteklenmiş Ruh vermek suretiyle verdikleri hasarı tüketilen birikim başına %10 artırıyor ve 8 saniye sürüyor.


Yakıcı Işık Zincirleri: Bir yeri kısa bir süre için kutsal bir rünle işaretler. Düşman işaretin üzerine bastığında, ateşten ışık zincirleri tarafından hareketsizleştirilir. Artık ek hedeflere verilen isabetler, hasarı azaltmıyor. Bu hareketsizleştirme, oyuncular üzerine yarıya düşer.


Yakıcı Işık Zincirleri (İlahi): Bir konumu anında işaretleyerek hedefleri 1 saniyeliğine hareketsizleştirir ve onlara küçük bir miktar hasar verir.


Yakıcı Işık Zincirleri (Güçlendirilmiş): Yakıcı Işık Zincirleri bir düşmana isabet ettiğinde, tüm Güçlendirilmiş Yakıcı Işık Zincirleri birikimlerini tüketerek hareketsizleştirme süresini birikim başına 2 saniye artırır. Hasar, birikim başına %10 artar.


Sindirici Işık: Kısa bir gecikmeden sonra, hedef alanı yakarak kavuran güçlü bir ışık sütunu çağrılır.

Sindirici Işık (İlahi): Hedef konuma anında darbe indirerek azaltılmış hasar verir.

Sindirici Işık (Güçlendirilmiş): Sindirici Işık, artık Güçlendirilmiş Sindirici Işık birikimlerini tüketerek kritik olasılığını ve Sindirici Işık şiddetini birikim başına %10 artırıyor.


İlahi Zırh: Ruhban, kendi İlahi Zırhının etkisi altındayken artık Eylem Puanı üretemiyor.


İlahi Servet: Bu güç, elden geçirildi. Bu sınıf özelliği, artık İlahilik kazanımını düzey başına %5 artırıyor.


İlahi Parlama: Hasar görmüş düşmanların hasar direncini 6 saniye boyunca %10 azaltarak hedefin konumdaki düşmanlara hasar verir. Hedef konumdaki müttefikler, Zamanla Aktarılan İyileşme etkisi olarak iyileşirler ve 6 saniye süren %10 artırılmış hasar direnci alırlar.


İlahi Parlama (İlahi): Verdikleri hasar 6 saniye boyunca %5 azaltılarak hedef konumdaki düşmanlara hasar verilir. 3 defaya kadar birikir. Müttefikler iyileştirilir ve verdikleri hasar %5 artar, 3 defaya kadar birikir.


İlahi Parlama (Güçlendirilmiş): İlahi Parlama, artık Güçlendirilmiş İlahi Parlama birikimlerini tüketerek İlahi Parlama'nın etki çapını birikim başına 5' genişletip buffların ve debuffların süresini birikim başına 2 saniye artırıyor.


Kutsal Kahin: Yazgının Kehaneti: Hedefin hasar direnci, 8 saniyeliğine azalır. Etki sona erdiğinde hedef halen hayatta ise hasar alır. Hedef bu gücün etkisi altında iken ölürse, Eylem Puanı kazanırsınız ve güç anında yeniden yüklenir.


Heyecan (İlahi): 2 saniye boyunca güçlü bir hasar direnci vererek kendinizi ve müttefikinizi iyileştirirsiniz. 


Güçlendirilmiş Heyecan: Heyecan, artık Güçlendirilmiş Heyecan birikimlerini tüketerek iyileşmeyi birikim başına %15 artırır. Hasar ve direnç buffı, birikim başına %5 artar.


Ocak Ustasının Alevi: Hedefi Astral Ateş'le tutuşturarak zamanla aktarılan hasar verir. Bu gücün taban yavaşlatması, düşmanı artık %60 yavaşlatıyor (önceden %40 idi).


Ocak Ustasının Alevi (İlahi): Hedef, bir Astral Ateş patlamasıyla hasar alır ve 6 saniye boyunca yavaşlar. Bu yavaşlama, 3 defaya kadar birikir.


Ocak Ustasının Alevi (Güçlendirme): Ocak Ustasının Alevi, artık Güçlendirilmiş Ocak Ustasının Alevi birikimlerini tüketerek Ocak Ustasının Alevi ile verilen hasarı birikim başına %10 artırıyor ve oluşturulduğunda yakındaki tüm müttefiklere Astral Ocak veriyor. Astral Ocak, müttefiklerin verdiği hasarı 8 saniye boyunca birikim başına %5 artırır.


Kutsanmış Toprak: Artık Kutsanmış Toprak aktifken Eylem Puanı kazanamıyorsunuz.


İyileştirici Söz: Sizi ve bir çizgi halinde kalan tüm müttefikleri iyileştirerek bir Zamanla Aktarılan İyileşme etkisi uygular. En fazla 3 birikim. 3 yük.


İyileştirici Söz (İlahi): Size ve bir çizgi halinde kalan tüm müttefiklere her 3 saniyede bir 9 saniye boyunca Geçici Can Puanı verir.


İyileştirici Söz (Güçlendirilmiş): İyileştirici Söz, artık Güçlendirilmiş İyileştirici Söz birikimlerini tüketerek Zamanla Aktarılan İyileşmeye ek olarak tüm müttefikleri anında iyileştiriyor. Bu iyileşme, tüketilen birikim sayısıyla artar.


İnancın Kargısı: Bu güç, artık %25 daha fazla hasar veriyor.


Yazgının Kehaneti (İlahi): Hedef düşmana anında hasar verir. Bu hasar, hedef Yazgının Kehaneti etkisi altındaysa iki katına çıkar.


Yazgının Kehaneti (Güçlendirilmiş): Yazgının Kehaneti, artık Güçlendirilmiş Yazgının Kehaneti birikimlerini tüketerek 
birikim başına Kehanet süresini 2 saniye ve hasar direnci debuffını %5 artırıyor.


Cezalandırıcı ve Yatıştırıcı Işık: Bu güçler, artık eskisinin yarısı hızda İlahi Güç tüketiyor.


Erdemli: Tanrıların Ateşi: Bu beceri, artık yanlışlıkla bir AoE içindeki düşmanlara hasar vermiyor ve kritik darbe vermiyor.


Kavurucu Işık: Güçlü bir ışık ışını, önünüzdeki hedeflerin arasına fırlatılır.


Kavurucu Işık (İlahi): Bu güçle verilen hasar, ayrıca 15' içindeki tüm müttefikleri asıl verilen hasarın %100'ü kadar iyileştirir.


Kavurucu Işık (İlahi): Güçlü bir ışık ışını, önünüzdeki hedeflerin arasından geçerek etraflarındaki düşmanlara hasarın %15'ini verir.


Kavurucu Işık (Güçlendirilmiş): Kavurucu Işık, artık Güçlendirilmiş Kavurucu Işık birikimlerini tüketerek artırılmış Zırh Aşımı ile darbeler savuruyor. Birikim başına fazladan %10 zırhı yok sayar.


Güneş Patlaması: İlahilik versiyonu özellikleri, artık standart versiyonun bir parçası.


Güneş Patlaması (İlahi): Etki alanı içinde kalan tüm düşmanlara bir zamanla aktarılan hasar etkisi uygular. Bu etki, 3 defaya kadar birikir. En az 1 hedef vurulursa 15 saniye süren Güçlendirilmiş Güneş Patlaması verir. En fazla 3 birikim.


Güneş Patlaması (İlahi): Bu güç, artık müttefiklere ayrıca Zamanla Aktarılan İyileşme etkisi uygular.


Güneş Patlaması (Güçlendirilmiş): Güneş Patlaması, artık Güçlendirilmiş Güneş Patlaması birikimlerini tüketerek devirme mesafesini ve iyileşme potansiyelini birikim başına %15 artırır.
 

Cevap bulunamadı.