alexa
Nostale
Nostale, aynı zamanda sosyal bir platformdur. Birlikte savaşarak, mücadele verdiğin oyun arkadaşlarınla, kendi tarzına göre yarattığın evinde, büyük savaşlar sonrası kutlamalar yaparak eğlenceyi yaşa. Nostale Noslira satin alma isleminden sonra, Gameforge ödeme sayfasi üzerinde kupon seçilerek yüklenebilir.
259
DEv Nostale Rehberi
Serhat Ç.
16 Aralık 2014 14:33
Sizler içim derleyip topladığım nostale rehberini sunmak için karşınızdayım.Yanlışlarım varsa uyarın düzeltelim.

Nostale anime morpg tarzında çok zevkli bir oyundur.Bu oyunda diğer oyunlarda olmayan bir çok özellik var.İlk olarak anlatacağım şey karakterler.

Oyuna maceracı olarak başlıyoruz.Maceracılar oyunun en kötü karakteridir.Diğer karakterler gibi bunuda skillerini(yetenek,beceri) geliştirebilirsiniz.Ama skiller yinede kötü kalır.Sonra görevler falan derken 15 levelde 20 iş leveli yapıyoruz.İş dediğim yer turuncu kısmın altındaki mor yer.Burayı 20 yapıp, normal levelinizi 15 yaptığında damışman mimiye gidip meslek seç diyoruz ve okçu,büyücü,kılıç ustasından birini seçiyoruz.Ama seçmeden önce bütün eşyalarımızı çıkarmamız gerekiyor çünkü otomatik takılıyor yeni eşyalar.


Kılıç Ustası:Kılıç ustası karakterler arasında en çok cana sahip olan karakterdir.Bu yüzden genellikle tank olarak kullanılırlar.Tek kötü yanı MP'si azdır.Bu yüzden aşk yada büyücü tarotu kullanabilirsiniz.

Okçu:Okçu karakterler arasında en düzgün Mp ve cana sahiptir.Canı 3000 ise 1500 yada 2000 mp si oluyor.Fakat okçuda şahin ayini ve öldürücü vuruş aynı anda basılırsa mp 1500 den 750ye iniyor.Tek kötü yanı budur.Bu yüzden tarot olarak aşk yada büyücü kullanabilirsiniz.

Büyücü:Büyücü karakterler arasında en çok mp ye sahip olan karakterdir.Bu yüzden bir sürü skili ardı ardına atabilir.Her ailede olması gereken karakterdir.Tek kötü yanı canı azdır.Bu yüzden aşk tarotu kullanmalıdır.

No0stale'de uzay zaman taşı dediğimiz görevler var.Bunlar belli odaları olan görevlerdir.Bu taşlarda odaları geçip taşı bitirmeye çalışıyoruz.Bunları bazıları zor bazıları kolaydır.Ayrıca bunları belirli bir sürede yapmak gerekiyor.Sürede altta bir taşın yanında 4-5 falan yazıyor.İşte o zaman.

En önemli ve en sevdiğim konuya geldim.Sp'ler!Sp'ler oyunun en özel bölümü çünkü diğer oyunlarda böyle bir şey yok.İlk olarak temel sp'ler:

Jajamaru:Bunu her karakter kullanabilir.Ninja gibi kunai atma ateş püskürtme skilleri vardır fakat hala ne olduğunu çözemedim.Böceğe benziyor sanki  

Pijama:Oyunun eğlence sp'sidir.Bu sp ile saldırı yapılmaz.Yapsanız bile 1 falan vurur Bu sp'nin uyuma çay içme skilleri falan var.

Şimdi karakter SP'leri:

Kılıç Ustası(Sp1):Ateş perisi kullanılır.36 lv'de alınır.Skilleri(yetenek,beceri) baya güçlüdür.

Kılıç Ustası(Sp2)u perisi kullanır.46 lv'de alınır.Skilleri(yetenek,beceri) ws'liktir.Bana göre kılıç ustasının ws'lerinde en işe yaran sp'dir.Çünkü "charge" dedğimiz güç emme ve can verme skili vardır.Yeteneğin detayını sonda açıklayacağım.

Kılıç Ustası(Sp3):Işık perisi kullanır.55 lv'de alınır.Yetenekleri çok güçlüdür ve bu sp kasmalık sp'dir.Yani Lod* dedğimiz yerde en iyi kasan karakterdir çünkü Loddakilerin ışık resi** azdır.Ayrıca bu sp kılıç kullanmaz,savaşçının yan silahı olan arbaleti kullanır.Bu yüzden arbaletiniz iyi olmalı Ayrıca sader dedikleri şey Crusader yani bu sp'dir.

Kılıç Ustası(Sp4):Karanlık enerji perisi kullanır.65 lv'de alınır.Yetenekleri çok hızlı ve çok güçlüdür baya bi koyar yani 
Hatta bir ws izlemiştim Berserker(Sp4'ün adı) ws sader (Sp3'ün adı.).Berserker 2 atmıştı sadere ama kılıcı falan iyiydi heralde bilmiyorum 

Sıra okçuda...

Okçu(Sp1)u perisi kullanır.36 lv'de alınır.Skilleri güçlüdür.

Okçu(Sp2):Karanlık enerji perisi kullanır.46 lv'de alınır.Yeteneklerinin hepsi bir efekt veriyor ^^.Mesela kanama gibi.Ayrıca yan silah olan bıçağı kullandığı için bıçağınız iyi olması gerekir.Ws'lik sp'dir.Charge dediğimiz skill vardır.Görünmez olabilir fakat görünmez olunca tempo azalır.Bu sp'ye "asas" yada "sin" diyenler çıkabilir ^^

OKçu(Sp3):Bu sp ateş perisi kullanır.55 lv'de alınır.Elinde silah vardır ve baya güçlüdür.Bu sp'de bomba gibi skiller vardır yani bomba falan atar.Bu bombalardan biri topludur ve iyi koyar.

Okçu(Sp4):Işık perisi kullanır.65 lv'de alınır.Oyunda "Wk" dedikleri bu sp'dir yani adı Wildkeeper dır Türkçe ile Doğa koruyucu.Zaten tipindende belli oluyor doğa koruyucusu olduğu ^^ Ayrıca bu sp kasmalıktır.Yani Lodda çok iyidir çünkü loddakilerin ışık resi azdır.

Sıra büyücüde...

Büyücü(Sp1):Ateş perisi kullanır.36 lv'de alınır.Skilleri çok güçlüdür.Sp1'ler arasında en güçlü vuran olabilir çünkü ben 36 lv'de 28 level ateş perisiyle mızrak skilini atınca 3k atıyorum ve elimdeki normal silah +1 bile değil ^^ Kötü yanı normal atağı MP'den gider.

Büyücü(Sp2):Işık perisi kullanır.46 lv'de alınır.Skilleri diğer sp'lere göre biraz daha güçlüdür.Bu sp oyunda "holy" yani kutsal dedikleri sp'dir çünkü healcidir***.Holy illaki bir ailede olması gereken bir partide kesinlikle olması geren sp'dir.
Çünkü "Group Heal****" gibi skilleri vardır ve buff*****'cudur.Bu sp loddaki en iyi karakterlerden birisidir çünkü loddakilerin ışık resi azdır.Normal atağı MP'den gider.

Büyücü(Sp3)u perisi kullanır.55 lv'de alınır.Skilleri oyunda en güçlü vuran sp'dir.Ws'liktir.Charge dediğimiz skili mevcuttur ve normal atağı MP'den gider.

Büyücü(Sp4):Kranlık enerji perisi kullanır.65 lv'de alınır.Skilleri baya iyi koyar.Kullandığı asa değil yan silah olan büyü silahıdır.Normal atağı MP'den gider.

Arkadaşlar rehber için 3 gün uğraştım.İşinize yaradıysa ne mutlu bana.Ve gene tekrar ediyorum ALINTI değildir.Şimdide yıldız koyduğum şeyleri açıklıycam:
*:Lod değimiz yer Ölüler Ülkesidir.
**:Res değimiz şey savunmadır yanı ışık resiniz %5 ise %5 direniciniz olur.
***:Healci demek can veren demek.
****:Group Heal gruba can basmasına denir.
*****:Buff iyi efektlere denir.
Charge:Charge skilini biri atak yaparken kullanırsanız size can ve onun vuracağı atak 2k ise sizindkide 3k ise diyelim 5k çakarsınız  

Genel Hareket:

Sol fare tuşuyla yere tıklarsan, karakterin o bölgeye gider. YZK'nın yanına gitmek için üzerine çift tıklamalısın. Bir haritadan diğerine geçmek için karakterin, yerdeki ışıldayan dairelerin içine girmeli.
Mini Harita'da Hareket:

Karakterini, Mini Harita'nın üzerine çift tıklayarak da hareket ettirebilirsin. Bu şekilde haritanin bir ucundan diğer ucuna daha hızlı ilerlersin. Kendi pozisyonun bir kılıç ile işaretlenir. Kılıcın ucu bakılan yönü gösterir. Kenarı çerçeveli kırmızı daireler sana harita çıkışlarını gösterir. Kenarları çerçeveli olmayan kırmızı daire ise seçtiğin hedeftir. Mor kareler YZK'ların bulunduğu yerleri gösterir. Mavi daireler tamamlanmamış Uzay Zamanları gösterirken, yeşil daireler tamamlanmış olanları gösterir. İçleri koyu yeşil olan açık yeşil daireler harita patronlarıdır. Onlara tek başına yaklaşmamalısın!
İlk Saldırı:

Ana silah ile saldırabilmek için ya canavarın üzerine çift tıkla ya da [Boşluk] tuşuna bas.
İkinci Saldırı:

İkinci silahınla saldırabilmek için, imleç rakibinin üzerindeyken sağ ve sol fare tuşuna aynı anda bas ya da rakibini seçmiş olman durumunda [Y] tuşuna bas.
Yakınlaştırma:

Fare tekerleğini hareket ettirerek resmi hem yakınlaştırabilirsin hem uzaklaştırabilirsin. Fare tuşuna basarak kamera açısını eski haline getirebilirsin.
Ekran Döndürme:

Açıyı değiştirmek için sağ fare tuşunu basılı tut ve fareyi bir yöne hareket ettir.
NosTale'de Klavye Düzeni

Karakter kontorlü

[Boşluk]En yakındaki canavarı işaretle ve birincil saldırı düzenle[Y]En yakındaki canavarı işaretle ve ikincil saldırı düzenle[F6]En yakındaki oyuncuyu işaretle[F7]En yakındaki YZK'yı işaretle[F8]En yakındaki canavarı işaretle[C]Karakter oturur, dinlenir veya tekrar ayağa kalkar.[X]/[Ş]Yerdeki eşyaları topla[TAB]1. beceri sekmesinden 2.sine geç[1-0], [Q],[W],[E], [R],[T]Beceri sekmesinde bulunan beceri ve eşyaları kullan[Ok tuşları]Karakteri döndür
Arayüz

[P]Karakter bilgilerini aç[K]Yetenek bilgisini aç[I]Envanter aç[O]/[U]Görev bilgisini görüntüle[L]Mini Ülke bilgilerini görüntüle[N]Messenger/Arkadaş Listesini aç[M]Dünya haritasını göster[F12]GameGuide/Yardım aç[V]Oyuncu, YZK, canavar ve eşya adlarını açar veya kapatır[Ctrl]+[Z]Tüm arayüzü kapat (screenshotlar için)[Print]Bu tuşla bir screenshot yapabilir ve bunu NosTale dosyasında GameCapture altında bulabilirsin (standart olarak: C:ProgramlarNostaleGameCapture)[Esc]Güncel pencereyi kapatır (NosMall ve GameGuide dışında)[Enter]Teklifleri onaylar (örn. değiş tokuş teklifleri), sohbeti açar
NosMate kontrolü

[F1]Sadece karakteri, NosMates olmadan kontrol et[F2]Sadece partneri kontrol et (ya da partner yoksa sadece peti)[F3]Sadece petini kontrol et (partner varsa)[F4]Karakteri ve NosMate'i kontrol et[F5]Karakteri tüm NosMateler'le yönet (sadece Mini Ülke ve uzay-zamanda)[Ctrl] + [sol tıklama]Belli bir NosMate'i kontrol et[A]NosMatelerini belli bir noktaya gönder, hedefe giden yoldaki canavarlara saldırılır[F]NosMatelerini belli bir noktaya gönder, hedefe giden yoldaki canavarlara saldırılmaz[S]NosMateler etkinliklerini durdurur[D]NosMateler karakterle aynı hedefe saldırır
Diğer

[Alt]+[Enter]Tüm ekran ve pencere modu arasında seçim yap[Alt]+[1]1024×768 çözünürlüğe ayarla[Alt]+[2]1280×1024 çözünürlüğe ayarla[Alt]+[3]Çözünürlüğü ekrana uyarla[Alt]+[F4]Oyunu bitirir


1 Isimler
2 Tutum
2a Oyun Içi Tutum
2b Ticari Tutum
2c "Kural Disi Oynamak"
3 Oyun Sohbeti
3a Spam
3b Gerçek Hayata Dair Tehditler
4 Bug Kullanimi
5 Hile
6 Hesap Bilgileri
7 Nostale Takim Görevlileri ile Iletisim
8 Etkinlikler
9 Çoklu Hesaplar
10 Ban Itirazlari Için Uygulanacak Prosedür
11 Kural Ihlallerinin Bildirimi
12 Esyalarin Iadesi
13 Sohbet/Forum/IRC Sohbet Davranis Kurallari
14 Önlem ve Uyarilar
15 Hesap Devri
1 İsimler
* Asagilayici küfür/hakaret, ırkçi söylem/sembol, siyasi-ideolojik-Dini söylem/sembol, kötü alışkanlık uyusturucu maddeler ve ilaçlara özendirici ifadeler, radikal sag veya sol görüs içeren, kaba veya iftira içerikli, herhangi bir yasa disi faaliyet içeren Oyuncu, Aile ve Dükkan Isimleri kesinlikle yasaktir ve uyari olmaksizin hesabiniz silinebilir.
* NosTale Oyun Takiminin herhangi bir görevlisinin takma ismi ve veya benzeri isimler kullanan oyuncular uyari olmaksizin banlanacaktir. Takma isimlerinize ''GM'', ''GA'' "OY" gibi Oyun Takiminin kullandigi uzantiları eklemeniz de yasaktir ve ban sebebidir.
* Dükkan isimleri yalnizca Türkçe olabilir.2 Tutum
* Oyuncular oyuna ait hiç bir ortamda diğer oyuncuları gerçek hayata yönelik olarak tehdit edemez ve gerçek hayata yönelik eylemlere zorlayamaz.
* Hiç bir oyuncu diger oyunculara ve Oyun Takimina karsi asagilayici hakaret/küfür, irkçi söylem/sembol, uyusturucu ile ilgili kavramlar içeren saldirgan davranislar, radikal sag ve sol görüs içeren saldirilar ile kaba davranislar hizli bir sekilde cezalandirilacaktir.
* Herhangi bir kural ihlali ile karsilasmaniz halinde lütfen derhal bir GM (Oyun görevlisi Game Master) ile irtibata geçin. Sikayetinizi oyunda alacaginiz bir görüntü ile desteklemeniz gerekmektedir. Kurallara uygun oyun görüntüleri alabilmek için lütfen forumdaki ilgili kilavuzu okuyun. Geçerli olabilmeleri için oyun görüntüleri üzerinde hiçbir oynama yapilmamasi ve 3 haftadan eski olmamalari gerekmektedir.
* Lütfen sunu da unutmayin ki bir oyuncunun asagilayici ve rahatsiz edici buldugu seyler diger oyuncular için ayni olmayabilir. Belli bir olay karsisinda her oyuncunun tepkisi farkli olabilir. Sadece NosTale Oyun Takimi Görevlileri ceza uygulamaya hak sahibidir ve bir davranisin hakaret içerip içermedigine veya asagilayici tarzda olup olmadigini inceleyip karar verecek olan tek yetkililerdir.
* Tehditlerde bulunup zorluk çikaran ve zorbalikta bulunan oyunculara kesinlikle izin verilmeyecek ve hesaplari süresiz banlanacaktir.2a Oyun Içi Tutum
* AFK halindeyken (AFK = klavyeden uzakta, PC basinda olmama hali -> Evcil hayvaniniz veya partnerinizin siz oyun oynamazken veya PC basinda degilken herhangi bir bölgede puan ve oyundaki esyalari toplamak için faaliyette bulunmalari AFK hali sayilacaktir.) seviye almak yasaktir ve bunu yapan oyuncularin hesaplari geçici olarak banlanacaktir.
* AFK halinde seviye alirken canavarlar (Örnegin Pii'lerin) diger oyunculara saldirip onlar için tehlike olusturabileceginden bu olay kural ihlali olarak kabul edilir.
* Oyun oynarken, dikkatiniz oyun penceresinde olmalidir aksi halde takimdan gelecek herhangi bir yaklasima cevap veremeyebilirsiniz.
* Giris ve çikis yapilan geçitler her zaman açik tutulmalidir. Geçitlerin yaninda veya yakininda oturmaniz veya durmaniz serverden atilmaniza neden olabilir.2b Ticari Tutum
* Dolandiricilik kesinlikle yasaktir ve cezasi oyun disi birakilmak olacaktir.
* NosTale Oyun Takimindan esya, altin ve benzeri seyler istemek kesinlikle yasaktir ve isteyen oyuncular cezalandirilacaktir.
* NosTale takimi oyuncunun kendisinden kaynaklanan (örnegin dolandiricilik) esya kayiplarindan sorumlu degildir ve esyalarin iadesi söz konusu degildir.2c "Kural Disi Oynamak"
* "Kural Disi Oynamak" - Bir oyuncunun bilinçli olarak diger oyuncularin oyununu bozup onlara engel olmasi demektir.
Örnegin: Etraftaki canavarlari karsi oyuncuyu öldürmeleri için üstüne sürmek, yeni baslayan oyuncularin görev yaparken öldürdügü canavarlari bilerek dagitip öldürmek; NosTale Oyun Takimi bu tür davranislari cezalandiracaktir.3 Oyun Sohbeti
* Tüm NosTale servislerinde resmi dil Türkçedir, buna Oyun Serveri, Forum ve IRC resmi sohbet odalari da dahildir.(Oyun içinde İngilizce kullanımı evrensel dil olması nedeniyle tolere edilir.)
* Bu kural ayni zamanda: Genel sohbet, Grup/Savas Sohbeti, Aile Sohbeti, Fisiltilar, Kisisel Mesajlar için de geçerlidir.
* Lütfen lisaninizi kullanirken dikkatli olun. Herhangi birini asagilamak niyetinde olmasaniz bile yanlis dil kullanimindan dolayi cezalandirilabilirsiniz.3a Spam
* Spam yapmak yasaktır. Ayni veya benzer mesajlari arka arkaya göndermenize izin verilmeyecektir.
* Hileler, hackler, botlar ve benzeri seyler hakkinda bilgi içeren mesajlar yasaktir ve bu mesaj sahiplerine ceza verilecektir.
* Gameforge bünyesi haricindeki web siteleri veya oyunlarin reklami yasaktir. Adres vermeden sadece bu sitelerden bahsetmek reklam olarak kabul edilmeyecek ve ceza verilmeyecektir.3b Gerçek Hayata Dair Tehditler
* Görevlilere, oyunculara veya Gameforge yetkililerine karsi gerçek hayata tehditte bulunmanin cezasi tüm Gameforge servislerinin disinda birakilmaktir.4 Bug Kullanimi
* Eger oyunda bug kesfeder ve bunu yarariniza kullanirsaniz, hesaplarinizin cezalandırılacaktır. 
Bulunan tüm oyun ve programlama açıkları derhal Destek Sistemi kullanılarak oyun takımına iletilmelidir.5 Hile
* NosTale Oyun Istemcisine herhangi bir sekilde hile karistirmak yasaktır, hesabinizin kalici olarak kapanmasina yol açar.
* Gameforge / Gameforge4D tarafindan hazirlanmamis ve yayinlanmamis her türlü programin kullanimi yasaktır ve bu olaydan faydalanan tüm hesapların kapatılmasıyla sonuçlanacaktır.
* Bot, klavye simulatörleri veya herhangi bir üçüncü parti programinin kullanilmasi yasaktir ve hesabinizin kalici olarak kapanmasina sebep olacaktir. Oyunu bilgisayar basinda degilken otomatik oynamanizi saglayacak herhangi bir yazilim kullanmaniz da ayni sekilde hesabinizin kalici olarak kapatilmasina yol açacaktir.6 Hesap Bilgileri
* Her oyuncu hesap bilgilerini gizli tutmakla yükümlüdür.Hesap bilgilerinizi baskalariyla paylasmaniz yasaktir. Bu bilgilere hesap giris isminiz ve hesap sifreniz dahildir. Hesabiniz çalinma ve ihlal edilme risklerinden uzak tutun.
* Diger oyuncularin hesap bilgilerini istemeniz veya baskalarina açiklamaniz kesinlikle yasaktir. Bu kuralin ihlali sonucunda hesaplariniz kalici olarak banlanacaktir.
* NosTale Takiminin hiçbir üyesi sizden ASLA sifreniz de dahil hesap bilgileriniz istemez, bu sebepten dolayi kimseye hesap bilgilerinizi vermeyin ve attiginiz ticketlara hesap bilgilerinizi yazmayin. Göndereceginiz ticketlara sadece karakter adinizi yazmaniz yeterli olacaktir.7 Nostale Takim Görevlileri ile Iletisim
* Görevlilerin talimatlarina ve kararlarina saygi duyarak uymaniz gerekmektedir.
* GM'lerin (Game Master) oyunculara esya ve para vermeleri veya seviye almalarina yardimci olmalari yasaktir, lütfen talep etmeyin.
* GM'lerle item alisverisi yapamaz; onlari, loncaniza, grubunuza ve savas gruplariniza çagiramazsiniz.
* Lütfen sorulariniz veya yardim için Forumu, IRC sohbeti veya Destek Sistemini kullanınız. Oyun içerisinde Oyun takiminin size yardim etmesi daha zordur.
* Ceza almaniz halinde size cezayi veren görevliyle temasa geçin.
* Forumda ve IRC sohbette hesap kapatma cezalarini tartismak yasaktir.
* Eger bir GM (Game Master) ile ilgili sorununuz varsa, bir SGM (Super Game Operator) ile irtibata geçin. Eger bir SGM ile sorunuz olursa bir GA (Game Admin) ile irtibata geçin. TM (Team Manager) son çare olarak irtibata geçilecek sahistir (GA için sikayetiniz var ise). Bu hiyerarsik düzene tam olarak uyulmasi gerekmektedir.8 Etkinlikler
* Etkinlikler sirasinda GM'lerin talimatlarini uygulamaniz gerekmektedir. Talimatlara uymamaniz halinde etkinlik disinda birakilma riskiniz vardir.
* Degerlendirmeler Destek sistemi, e-posta veya IRC üzerinden gönderilir.
* Görevlilerden ödül istemek yasaktir.9 Çoklu Hesaplar
* Oyuncular birden fazla hesap açabilir. Herhangi bir hesabina ban cezasi verilen oyuncunun diger tüm hesaplari da ayni cezayi alacaktir.
* Hesabinizi paylasmaniz ve takas etmeniz kesinlikle yasaktir.
* Ayni baglantidan iki veya daha fazla bireysel hesap baglanmak durumunda ise, lütfen gereksiz hesap yasaklamalarini engellemek için Oyun Takimina Destek Sistemi üzerinden durumu bildirin ( Eger ayni evden veya baglantidan giren bir diger hesap ban cezasi alirsa sizin hesabiniz da çoklu hesap kavraminda olacagindan ban cezasi alacaktir).
* Ayrica Internet baglantiniz sebebiyle baska kullanicilarla ayni IP yi tasiyabildiginiz durumlari da Oyun Takimina bildirmeniz gerekir.
* Ceza alimindan sonra yapilan bildirimler geçersiz sayilacaktir10 Ban Itirazlari Için Uygulanacak Prosedür
* Eger ban cezasi aldiysaniz ve itiraz etmek istiyorsaniz sorumlu SGM veya GM ileirtibata geçmelisiniz. Destek Sistemi adresinden ulasabilirsiniz.
* Probleminizle hemen ilgilenilmesi için lütfen sizden istenilen bilgiler dogrultusunda eksiksiz olarak ticket gönderiniz.
* Eger itiraz ettiginiz konu üç aylik bir süreyi geçmisse isleme almamiz mümkün olamayacaktir.
11 Kural Ihlallerinin Bildirimi

* Bildirim yapmaniz halinde lütfen bize kural ihlalini açikça gösteren ekran görüntüleri gönderiniz. Görüntülerin üzerinde hiçbir degisiklik yapilmamis olmasi gerekmektedir (örnegin: kesilmis, sansürlenmis,üzerine sonradan yazilar eklenmis görüntüler kesinlikle kabuledilmeyecektir).
* Oyun Takimini kandirmak için sahte görüntü hazirlamak yasaktir ve cezasi kalici hesap kapatilmasi olacaktir.
* 2 Haftadan eski görüntüler isleme alinmayacaktir ( cinsel taciz, irkçilik giri ekstrem durumlar buna dahil degildir).12 Esyalarin Iadesi
* Esyalar ancak su sartlarda iade edilir:
- Herhangi bir bug hatasi durumunda.
- Ödeme yaptiginiz halde esyalarin elinize geçmemesi.
- Görevlerinize ait bir esyayi kaybetmisseniz veya silmisseniz ve o esya olmadan görevinizi tamamlayamiyorsaniz.13 Sohbet/Forum/IRC Sohbet Davranis Kurallari
*Oyun Takimi; oyun içerisinde, forumda veya IRC sohbette gerçek hayata dair tehdit, agir hakaretler ve iftira veya tekrarlanan saldirilar gibi agir kural ihlallerine yeltenen oyunculari cezalandirmakla tam olarak yetkilidir.14 Önlem ve Uyarilar
* Suçun ciddiyetine göre asagidaki önelem ve uyarilar yapilabilir:
- Kurallara uymaniz için arkadasça tavsiyeler
- Uyari
- Serverden atma
- Sohbetten men etme
- Hesabin banlanmasi


15 Hesap Devri
- Hesap devirleri yalnızca Oyun Admininin(GA) yardımı ile yapılabilir.
- Eger bir hesap devri yapılırsa, tekrar devredilmeden önce üzerinden en az 1 ay geçmelidir.
- Hesap Sahibi söz konusu Hesabi devretmek icin ticket sisteminden Oyun Adminine(GA) hesabin mailinden

Hesap adı :
Hesabın sabit e-posta adresi:
Hesabın yeni e-posta adresi:
Hesap Devir Parolası:

(Hesap Devir Parolası, yalnızca hesap devri yapan şahısların bildiği ve kendi aralarında oluşturdukları ortak bir paroladır. Her iki taraf da devir için açtıkları ticketta aynı parolayı yazarlar böylelikle devir sırasında görevli GA hesap devri yapan tarafları daha rahat tanımlar. Bu parola sadece hesap devri içindir hesabın şifresiyle alakalı olmamalıdır.) bilgilerini doldurup oyun operatorune bilgi vermesi ve onayini beklemesı gerekmektedir.

- Hesabı devralan şahıs ise Hesabi devralmak icin ticket sisteminden oyunun Oyun Adminine(GA) hesabin devredileceği mailinden

Hesap adı:
Hesabın devredileceği yeni e-posta adresi:
Hesabın varsa yeni adı: 
Hesap Devir Parolası: (devredenin parolasıyla aynı olmalıdır)
bilgilerini doldurup Oyun Adminine bilgi vermesi ve onayini beklemesı gerekmektedir. 

Cevap bulunamadı.