alexa
Nostale
Nostale, aynı zamanda sosyal bir platformdur. Birlikte savaşarak, mücadele verdiğin oyun arkadaşlarınla, kendi tarzına göre yarattığın evinde, büyük savaşlar sonrası kutlamalar yaparak eğlenceyi yaşa. Nostale Noslira satin alma isleminden sonra, Gameforge ödeme sayfasi üzerinde kupon seçilerek yüklenebilir.
1800
Nostale Vslik ve Exp için Sp Tavsiyeleri
Serhat Ç.
16 Aralık 2014 14:37
erhaba arkadaşlar bu gün sizlere güçlü bir char yapmak için Bir Rehber Hazırladım .

Ve konumuza başlıyalım 

1 ) Savaşçı sp1 (Warrior) ; Bu sp'de ilk olarak yapmanız gereken şey , Statları doğru vermektir .

Bunun için ;

Yp/Bp Ve Saldırıya verilmeli Nedeni ise :

Savaşçı sp1 (Warrior) Zaten Defansif bir kart ve pek saldırı yapamadığı için saldırı die söyliyorum , saldırı yapamadığı için wsler uzun sürecektir bunun içinde mp zaten az olduğu için YP/BP vermenizi tavsiye ederim . 

Pet olarak ise uzaktan vuran bir pet alın , nedeni savaşçı sp1'in (Warrior) yakın savaş olduğu için böyle yapmanızı öneririm , pet olarak size tavsiyem gölge özellik Korsan çalıkuyruk nedeni ise ;

Ateş + gölge yüksek lwllerin kullanabildiği reslerde bulunur fakat onlarda varsa , Partner olarak sakura kliff veya leona tavsiyedir . Onların splerini ekleyince ve itemleriyle beraber , zaten onların spleri su özelliktir itemleri iyi ise bide spleri +lı ise ;

Ateş + Su + gölge = Rakibin %90 ölümü  nedeni ise Ateş + su + gölge asla bir arada bulunamaz 

Geçelim Sp2 ' ye

Savaşçı Sp2 (BLade) : Bu çok güçlü bir karttır ve favorilerimdendir . Hem görünüşü olsun hem de gücü .

Bu karttada Statlar çok önemli yer tutar ; Statları şöyle yapalım 20 Defans 50 YP/BP Geri kalanı Full Saldırı'ya verin böylece defansınız iyi olacak , yp/bp fazla olup , saldırınız çok fazla olucaktır .

Geldik pet seçimine , Pet seçimi olarak Ben Fibi buzbuz öneriyorum çünkü : Sp2'nin attack seviyesi çok fazladır , ve fibinin 10 saldırı gücü buff'u size çok şey sağlıyacaktır , partner olarak , Ben Sakura'yı öneriyorum , ona takılan Freya kartı ile çok güçlü olursunuz . 

Neden Freya derseniz ; Freya'nın Debuff'u olduğu için onu seçtim .

Böylece fibinin buff'u + Freya'nın debuff'u + sizin ch'li saldırınız = Rakibin Ölümü 

Geçelim Savaşçı sp3'e

Savaşçı Sp3 (Sader) ; Bu Sp için 2 Ayrı Seçenek vardır.

1) Lodluk Sader ; Bu şekilde yapmak istiyorsanız statlar şu şekilde olmalıdır ;

10 saldırı
10 savunma
70 element
40 Yp/Mp 

Böyle yaparsanız statları ateş resiniz var ise , lodda tank olabilirsiniz .

2) Wslik Sader ; Bu şekilde yapmak isterseniz statlar şöyle olmalı ;

50 Saldırı
35-40 Arası Savunma
40 Yp/Bp

Artar ise kalanı Saldırı puanlarına ekleyin.

Pet Tavsiyeleri ;

1) Lodluk Sader için petler ; Lod için yapmak istiyorsanız şogun çalıkuyruk iyi iş görür nedeni ise gölge özelliktir ve yakından vurur yani iyi bir lure yapabilecek özelliğe sahiptir . Lodda partner kullanmanızı tavsiye etmem.

2)Wslik Sader için petler ; Centurio çalıkuyruk iyi işinizi görücektir nedeni ise ; Ateş özellik olması + Bayıltma olasılığının olmasıdır . Wslerde iyi iş görür. Partner olarak ise , Kliff ve Kliff'e takılan Öfkeli Aegir tavsiyedir.

Geçelim Sp4'e 

Savaşçı Sp4 Berserker : Bu kart inanılmaz derecede güçlüdür . Hem para kasmak , hem pvplik Sağlam iseniz , zevkine lodluk bile olur 

Bu Stat Tüm alanlarda işinizi görücektir ;

20-30 YP/BP 

50-60 savunma

Geri kalanı Saldırı'ya verin 

Pet Seçimine bakıcak olur isek , pet olarak fibi buzbuz önerilir nedeni ise ; Berserker'in saldırı gücü çok fazladır ve debufflar ile çok vurur.

Partner olarak Freya Debuff' dolayısı ile 

Bunu nie dedin der iseniz,

Berserkerin Saldırı gücü + Berserker Debuffları + Freya debuff'u + Freya'nın buff'u = Rakibinizin %99 ölümüne eşittir 

Geçelim Savaşçı Sp5 (Gladiator)'e 

Savaşçı Sp5 (Gladiator) : Bu kart için Statlar çok fazla önemli değildir , önemli olan skilleri iyi kullanmaktır . Eğer iyi kullanırsanız sizi pek yenebilicek birinin olacağını sanmıyorum . 

Gelelim Statlara ; Statlar şöyle ;

Element = 0 

YP/BP = 40

Savunma = 30

Geri kalanını full saldırı 

Geldik Pet Seçimine , Pet olarak ben imkânınız var ise leona , yok ise bob'u öneriyorum . 

Pet olarak size Boksör çalıkuyruğu tavsiye ediyorum , nedeni ise ; Saldırıları Büyük olasılık ile Şok efekti oluşturuyor.

Geçelim Sp6'Ya

Savaşçı Sp6 (Savaş Keşişi) : Bu kartın kombo saldırıları size çok şey kazandırıcaktır . Bu kombo saldırılar sayesinde rakibinize çok büyük hasarlar verebilir , onu çabucak yenebilirsiniz .

Statlara bakıcak olur isek ;

Yp/Bp = 30

Savunma = 40

Element = 0 

Geri kalanı saldırı ...

Petlere bakıcak olur isek , imkânınız var ise inferno

Nedeni ise ; inferno hem iyi bir tank hemde iyi bir saldırıya sahiptir.

Oluşturduğu mini inferno efekti onun yp'sini (Hp'sini) doldurur.

Partner olarak Freya önerilir debuff'u nedeni ile .

Savaşçı kısmı Bitti 

Şimdi okçu'ya geçelim.

Okçu Sp1 (Ranger) Veya Diğer Adı ile Avcı : Bu kart hem exp hemde pvp için çok uygundur , 

Statlar ;

40 YP/BP

60-70 Saldırı

Geri kalan savunma

Pet Önerileri ; Centurio koko ve barni 

neden böyle yaptın der iseniz ; Ranger uzaktan vuran bir sp centurio yakından vurduğu için hem hp'si yüksek ve bayıltma efekti var

Barni ise uzaktan vurduğu için seçtim

Geçelim Sp2'ye

Sp2 Assasin : Bu Kart Oyunun en sevilen ve en güçlü kartı olarak söylenir . Nedeni ise : Hem görünüşünün güzel olması hemde saldırı gücünün fazla olmasıdır .

Statlara göz atalım ; 

YP/BP = 35

Savunma = 40

Element = 0

Geri kalan full saldırı 

Petlere göz atıcak olur isek ;

Boksör ve aegir

Sp3 Kullanmanızı tavsiye etmem...

Sp4 Wildkeeper (WK) : Bu kart çoğunlukla lodda kullanılır , fakat statları iyi verildiğinde arenadada işe yarar . 

WSlik Statlar ;

YP/BP = 30

Element = 10

Savunma = 45

Geri kalan saldırı 

Lodluk Statlar ;

Element = 75

Savunma = 20

Saldırı = 15

Kalan YP/BP

Petlere bakalım ;

Pet olarak Darko 

Partner olarak ise Aegir 

Sp5 Geçelim 

Okçu Sp5 Ateş Topçusu : Bu kart hem skill kullanımı , hemde statların öne çıktığı bir sp'dir.

Statlar ; 

YP/BP = 50

Savunma = 40

Element = 5

Geri kalanı saldırı 

Petlere bakalım ; 

Fibi buzbuz 

Freya 

Sp6'ya Geçelim

Okçu Sp6 : Bu kart'ın kombo saldırısının bulunmamasına rağmen , bazı kişiler tarafından çok güçlü , bazıları ise çok güçsüz olduğunu düşünür .

Aslında Yanlış  , Her stat'ı doğru verilen bir kart çok güçlü olur . 

Gelelim statlara ;

YP/BP = 30

Element = 5

Geri kalanını savunma ve saldırıya eşit bir şekilde paylaştırın. 

Pet Tavsiyeleri : 

Pet olarak ben centurio öneriyorum . Nedeni ise bayıltma efektinin olması .

Partner olarak Barni olmalı  

Okçu kısmı bitti Şimdi büyücüye 

Büyücü Sp1 (Red Mage) : Bu kart Çoğunluk ile düşük lwllerde iken exp kasma amaçlı kullanılır. Fakat statları iyi verildiğinde gayet güzel bir wslik sp olur 

Gelelim Statlara ; Bunlar 2'ye ayrılır.

Explik Statlar ; 30 savunma

15 element

40 saldırı

kalanını yp/bp

Wslik Statlar ; Bu vereceğim stat sizin wslerde hızlı kazanmanız içindir !

50-70 arası saldırı

30-40 Arası savunma

kalanı yp/bp

Pet Tavsiyeleri : Futbol koko 

Aegir 

Geçtik Sp2'ye (Holy ) : Bu kart Daha çok lod için kullanılır ve doğrudur . Wslerde daha çok arenadayken kullanmanızı tavsiye ederim , 1v1 ws yapıcak olursanız kullanmayın! .

Lodluk Statlar ; 60-70 Element

10-20 saldırı

10 - 20 savunma

geri kalanı YP / BP

Pet önerileri : Futbol koko ve aegir 

Uyarı : Lodda Partner kullanmayın su özellik olduğu için gölge elementine dayanamaz , kullanıcaksanız Partnerinize res takın !

Geçtik Sp3 (Blue Mage ) : Bu kart Favori kartlarımdan biridir . Bu kart hem savunma , hemde saldırı açısından çok güzeldir . Hem Saldırılarının oluşturduğu bayıltma , ölümcül bayıltma vb. efektler çok işinize yarar. 

Geldik Statlara ; Bu kart 2 amaçlıdır Yüksek lwllerde exp kasmak ve ws atmak için

Not: Exp kasmak derken volkan'ı kastediyorum +90ların takıldığı yer.

Wslik Stat : 60-70 saldırı

30-40 savunma

geri kalanını yp/bp paylaştırınız.

Explik Stat : Element 70-80

savunma 50-60

yp/bp 50-60

30-40 saldırı

Pet olarak Darko ve Aegir  

Sp4 Dark Gunner : Bu kart daha çok ws içindir . Debuffları güçlü olduğu için tercih edilir. 

Statlar : 40-50 arası saldırı

30-45 arası savunma

kalan yp/bp

Niye böyle statlar yaptın der iseniz . Darkgunner'in Debuffları çok fazla Hp çalar rakibinizden . Böylece rakibiniz ölür . Yani sizin saldırı yapmanıza gerek yoktur . Yani ne kadar uzun hayatta kalırsanız o kadar iyi 

Petler : Futbol koko Aegir

Sp5 Volcano : Bu kart çok fazla vurur ve canı azdır. 

Statları : 40-50 YP / BP

50-60 Saldırı

geri kalan savunma

element 0

Pet önerileri : Fibi ve freya 

Geçtik Sp6 : Bu kart öyle çok güçlü değildir fakat güçsüzde değildir kullanılmasını bilir isek çok güçlü olur . 

Statlar : 60-70 saldırı 

Savunma = 40-50

Yp / Bp = 50

Element = 20

Pet tavsiyeleri : centurio ve aegir

Cevap bulunamadı.