alexa
Overwatch
Overwatch Satın Al ve savaşlarla dolu bir dünyada, kahramanların savaştığı takıma dayalı bir oyunda kendini bul. Askerler, bilim insanları, maceraperestler ve tuhaf kimseler… Küresel bir krizin yaşandığı bir dünyada kahramanlar, savaştan çıkmış dünyalarına barışı getirme misyonunu üstlenmişlerdir.  Overwatch satin al ve hemen battle net hesabina bu benzersiz oyunu ekle !
656
Ön Bakış ! ( Almayı Düşünenler )
Ekin G.
2 Mart 2015 00:12

Overwatch'da neredeyse her ölüşümde başka bir kahramanı oynadım. Blizzard, sizi illa da ilk seçtiğiniz karakterde kalmaya zorlamıyor. Eğer savunan takımınız yüksek hasarlı bir taktikten daha tank ağırlıklı bir taktiğe geçiyorsa, siz de kahramanınızı değiştirip uyum sağlayabiliyorsunuz. Saldıran taraf, sizin üssünüze doğru ilerledikçe oyunun 'meta'sı da sürekli değişiyor. 15 dakikalık maç boyunca, hiçbir şey aynı kalmadı.

Başlangıç olarak, akrobatik bir okçu olan Hanzo'yu seçtim (Karakterin kendi hanzo değil, hanzo hattori'yi andırıyor). Scatter Arrow yeteneği, duvarlardan sekerek herkese hasar verebilen bir ok atıyor. Duvarlardan tırmanabilmesi, Hanzo'yu oyundaki en mobil kahraman yapıyor. Bir koşma tuşu olmadığından, karakterlerin düşmanlara yaklaşabilmesi için atlama, zıplama veya jetpack gibi bir yeteneğe ihtiyacı var. Fakat Hanzo, her türlü durumdan kaçabiliyor veya düşmanlarının üstünde bir anda belirebiliyor.

Birkaç skor aldıktan sonra, Hanzo'yu Widowmaker ile değiştirdim. Kendisi bir süre içinde hasar veren bir mayına ve etrafta rahatça gezebilmesini sağlayan, attığı yere kendini çeken bir kancaya sahip. Aynı zamanda da bir keskin nişancı. Hanzo ile ultimate yeteneğimi kullanarak çok rahat skor alırken -düşmanlarınızın üzerine bir tür ruhani ejderha göndermek nasıl fikir?-, Widowmaker ile biraz zorlandım. Fakat iyi oyuncuların elinde, Widowmaker ölümcül bir keskin nişancı olacaktır, ben biraz yeteneksizim o konuda.

Overwatch'daki dengeden bahsetmek şu an için imkansız. Oynadığım 2 maçta da, savunan taraf saldıran tarafı yendi. Fakat yanlış anlamayın, Overwatch'da kötü olan bir kahraman yok. Her kahraman, saldıran veya savunan tarafta olsa da bir şekilde takımına katkı sağlıyor. Savaş mekanikleri çok zekice tasarlanmış, yetenekler çok yaratıcı ve tahmin etmesi zor. Naçizane tek gördüğüm eksiklik (ki bir eksiklik sayılmaz), zırhlı dev goril Winston'ın en az tatmin eden kahraman olması. Havadan rakiplerinizin üstüne atladıktan sonra onları tutturmak biraz zor ve Tesla Cannon'un biraz daha güçlendirilmesi lazım. İlk duyduğumda en çok ilgimi çeken kahraman olmasına rağmen, işlerin pek de iyi gitmediğini anlayınca hemen değiştirdim.

Karakterlerin oyunla ilişkisi, League of Legends ve Dota 2 gibi MOBA oyunlarında sevilen tarzdan. Sersemletme yeteneğinizi, takım arkadaşlarınızın yüksek hasarlı yetenekleriyle birlikte zamanlamanın verdiği keyif, Overwatch'da bir başka! Ve oyunda en sevdiğim özelliklerden biri; başarılı olabilmek için 4 sınıfı da kullanmak zorunda olmanız. Tank, Support (Destek), Defense (Savunma) ve Offense (Saldırı) sınıflarından birine takımınızda yer vermezseniz, işiniz zor demektir.

Karşı takımın oynayış tarzına göre hareket etmek de çok önemli bir faktör. Örneğin; Zenyatta ortaya çıkıp, takımınızın aldığı hasarı arttırmaya başlayınca; şifa, tank yeteneklerinizi kullanmak veya Zenyatta'yı bir an önce öldürebilmek çok önemli. Eğer düşman takım size uzaktan hasar verecek Bastion'lar (taretler) kuruyorsa, yakın dövüş kahramanları yerine uzaktan hasar verebilen Reaper gibi kahramanlara dönmeniz yararınıza olacaktır.

Düşman takımın taktiklerine karşı strateji geliştirmek ve onların da aynı yolu izlemesini görmek, oyunu çok eğlenceli kılıyor. Overwatch, 6 kişilik takımları ve yoğun ekip stratejisine verdiği önemle birlikte, uzun süredir FPS'lerden almadığım keyfi bana yaşatıyor. Ve yine Blizzard, yine mükemmel bir iş dedirtiyor.

Mehmet Buğra Ç.
28 Nisan 2016 19:35

almayı dusunuyorum ama hemen degıl :D

enes k.
19 Mayıs 2016 16:56

fiyatının düşmesini beklicem şuan yüksek .

İsimsiz Üye
26 Mayıs 2016 16:21

pc alınca alıcam bende iyi oyun

Oğuz Ali A.
23 Haziran 2016 23:28

Oyun iyi hoşta karşı takımın seçimine göre çok fazla hero değiştiriyorum . Her değiştirince de ulti sıfırlanıyor tabii :(