alexa
PlanetSide 2
Planet Side 2 içinde kişinin savaşta olan üç ayrı taraftan birini seçmesi gerekmektedir. New Conglomerate, Terran Republic ve Vanu Sovereignty arasından dilediğini tercih eden kişi, kısa zamanda muharebe ortamına girerek ulusuna destek olmaya başlayabilecektir. Aldiginiz Planetside 2 Sevencashleri Oyunun E Pin sayfasindan yükleyebilirsiniz.
143
Cert Harcamak !
Ekin G.
2 Mart 2015 00:26
Gereksiz cert harcamaktan kaçının. Birşeyi öğrenmek istiyorsanız internetde videolarına bakın. Birşeyin son seviyesi için 1000 cert harcamayın boşuna. %5 bir bonus için değmez. O sınıfı çok seviyseniz kendinizden eminseniz başka. Zaten son seviye ile bir önceki seviye arasında pek fark yok. Çünkü bir şekilde denge olsun istiyorlar. Biraz kasmış ile çok kasmış arasındaki fark açık olursa oyun "item oyunu" olur bi nevi. 

Utility slotlarındaki heal nanitleri tüm sınıflar için kullanılabilir. Bu yüzden certiniz çoğaldığında bunu açabilirsiniz. Benim tavsiyem zamana dayalı sizi iyileştiren olur. Kombat ortasında aniden kendinize heal veremezsiniz fakat bunu yapana göre daha fazla canınızı doldurur. Zaten kombat ortasında aniden can doldurmak için bu hareket ölümünüze yol açar. Köşeleri dönerken felan kullanılmalı. 
Tavsiyeme uyup, zamana dayalıyı açtıysanız, bunu kullanırken dikkatli olun. Bu nanitler sizi iyileştirirken parlıyorlar. Buda dikkat çekmenize neden olur. Açık yerlerde kullanmak gereksiz risk taşır. 

Mümkünse silahlar için cert harcamayın. 100 certlikli silahlar neyse fakat 1000 cert bir silah için çok fazla. Silahlar arasındaki fark sandığınız kadar çok değil. Neredeyse hiç farkları yok hatta. Fakat hybrid silahlar var hoş özelliklere sahip bunları açacaksanızda denemeden açmayın. Sürekli silah deneme olmadığından yeni karakter açarak bunu yapabilirsiniz. Bir karakter açın, silahı deneme modunda aktif edin. Silahı o karakter ile kullanın. Başka birşey deneyeceğiniz zaman silah denediğiniz karakteri silin, yeniden bir karakter açın, onunla başka bir silah deneyin gibi... Ben bir çok silah açtım, fakat aynı silahlar ile oynuyorum. 
Mesela snipersınız, ırkınız başlangıç olarak HEADSHOT (bulletdrop) için silah vermiyor. diyelim. 100 cert e kafaya tek atan silaha sahip olabilirsiniz. 1000 certede var diyelim. Şimdi farka gelellim. Birisi başlangıçta bedava vermiş veya 100 cert harcamışız, diğeri 1000 cert. Mantık olarak daha iyi olması gerekiyor dimi? HAYIR! Bu oyun mmo olsada FPS bir oyun. 1000 certe sahip olan silahın özelliklerine bakıyoruz, mesela; "farklı bir mermi türü kullanıyormuş bu yüzden mermileri daha hızlıymış." Güzel görünüyor dimi? uzun mesafede mermimiz 1sn sonra hedefine ulaşana kadar 0.5 sn de hedefine ulaşacak. Fakat diğer özelliklerine bakıyoruzki o da ne? "daha az hasar" veriyormuş, ve mermi değişim süresi "daha uzunmuş". Kafa dışında bir yere vurduğumuzda diğer silahlara göre daha az hasar verecekmişiz. Çünkü mermilerimiz hızlı olmak için, büyüklükten ödün vermiş. Bir atışı yaptıkdan sonra, yeni bir mermi sürmekte daha uzun sürüyormuş. Eğer hedefi ıskalarsak, 2 inci atışımız için diğer silahımıza göre daha çok beklememiz gerekecek. 
Bu örneğim umarım açıklayıcı olmuştur. Tamam bazı başlangıç silahları iyi olmayabilir fakat silahlar arasındaki farklar öyle düşündüğünüz kadar değil. Hybrid silahlar ise ayrı konu, silah özelliğine göre oyun tarzınız değişiyor (light assault için verdiğim lc2 ve jaguar örneğinde olduğu gibi) 

Silahları genel olarak, takılan ekipmanları güçlendirir. Silah seçimini doğru yaptıysanız doğru ekipmanlar ile kötü yönlerini biraz olsun kapatabilirsiniz. Basit bir örnek. Yine terran ve jaguarı örnek verelim. Fazladan silah araştırmak zorunda bırakmayalım sizi. Jaguar özelliği olarak diğer silahlara göre daha uzak mesafelere nişan almadan atış yapmayı sağlıyor. Kısaca croshair daha ufak. Şimdi böyle bir silah alıp buna "gelişmiş lazer" takarsak, eğilirken, neredeyse nişan alınmış gibi ateş edecek. Havadayken croshair daha ufak olacak. Fakat ne gerek var lazerin getirdiği riske? silah zaten nişan almadığımızda (bel hizasındayken) iyi ateş ediyor. Buna başka ekipman takarsam daha iyi hale gelir. 
Silahımıza farklı mermiler takabiliyorsak, orta mesafede çok çarpışıyorsak "yumuşak uçlu" mermi türünü tercih edebilriiz. Fakat yumuşak uçluyu takıp, üstüne susturucu takarsanız komik olabilir. Yumuşak uçlu mermiler zaten hızlı değilken, birde susturucu ile mermilerin hızını ayrıca düşürmek kötü olur. Zaten daha az mesafeye gidecek mermimiz, üstüne uzak mesafede yavaşlayacağından daha az hasar verecek, susturucu ile bunu dahada yavaşlatıp, orta-uzak mesafe arasına çok az hasar vermenize neden olabilir. Eğer kısa-orta mesafe arası kapışıyorsanız ve susturucuyu seviyorsanız kullanabilirsiniz tabiki (ben Light Assault oynarken o şekilde oynuyorum. Uzaklara salça olmuyorum.) 

Susturucu hakkında: Sesi azaltıyor, alevi büyük ölçüde gizliyor (fakat mermi izlerinden yeriniz yinede görünür), en büyük özelliği ise sizi "mini haritada" düşman radarlarından gizlemesi. Fakat dezavantajıda bir o kadar büyük. Mermi hızlarını azaltıyor, orta-uzak mesafede hasar d üşürmeye neden oluyor. Silahın kontrolünüde bana biraz zorlaştırıyormuş gibi geldi ama açıklamalarında böyle birşey yok. LA oynarken aparata bayılıyorum, engi ile arkalara sızıyorsam bu aparatı seviyorum, sniper ile yakın mesafe silah ile oynuyorsam kullanmayı seviyorum. Kısaca oynadığınız karakteri bir nevi sinsi yapıyor. Fakat kafa kafaya çarpışıyorsanız, grupla hareket ediyorsanız çok gereksiz. Bunun yerine dezavantajı çok daha az olan, flash ı kullanın. Oda orta-uzak mesafeli atışlarınızda hedefe 3 mermi bi arada sıkmak yerine 2 mermi bi arada sıkmanıza neden olur. Avantaj/etkinlik olarak grupla takılanlar, görünmekten daha az korkanlar için çok daha iyi. Zaten sürekli gruplaysanız silah ucuna birşey takmayın :D. 
Cevap bulunamadı.