alexa
PlanetSide 2
Planet Side 2 içinde kişinin savaşta olan üç ayrı taraftan birini seçmesi gerekmektedir. New Conglomerate, Terran Republic ve Vanu Sovereignty arasından dilediğini tercih eden kişi, kısa zamanda muharebe ortamına girerek ulusuna destek olmaya başlayabilecektir. Aldiginiz Planetside 2 Sevencashleri Oyunun E Pin sayfasindan yükleyebilirsiniz.
99
Hızlı bir Şekilde Kasmak ve Ücretsiz
Ekin G.
2 Mart 2015 00:27
Premium almak ve araştırıp bir kaç silahı türk lirası ile açmak işinizi baya kolaylaştırır. Oyuna bayılıp bittiyseniz, 6 aylık premium ile %50 daha fazla xp ve kaynak kazanırsınız. Ben premium alıp hava aracının bir kaç silahını açıp, sertifika farmlamıştım. Tek ölüşümde 37 adam öldürdüğüm durumlar oluyordu. Fakat bu kullanmayı öğrendikten sonra. Ilk başlarda biraz problemliydi. Zırt pırt binemiyordumda, sertifika harcadıktan sonra ve işi öğrendikten sonra bu hale geldim. Yinede araç işi zordur herzaman. Bedava kill alıyormuş gibi görünürler fakat işi bilen askerler bunlara kolay kolay ölmez. Havada düşman uçağı varsa anti air max yoksa, oralarda dolaşmak pek akıllıca olmaz gibi.. Yada tank çoktur yakın mesafede, kısa bir süre heavy assault oynayıp, tankları geri püskürttükten sonra sevdiğimiz sınıfa dönebiliriz gibi.. 
Herneyse premium var işide öğrendik daha da hızlandırmak için bunu 500 SC ye 1 hafta boyunca fazladan %50 xp veren hızlandırıcıyı alıp kullanabiliriz. Premium + hızlandırıcı = 1 kill de 1 sertifika kazanmanıza neden olur. Normal halinden 2 kat. Birde o an 2x bonus xp varsa yaşadık!. 1 kill = 2 sertifika .. 

Para harcamadan kasmak istiyorsak: 
istemeyin! Böyle bir çaba içine girersek oyun strese döner. Yukarıdaki seçenek bile stres yaratıyorken, bunu bedava bir şekilde yapmaya çalışmak kötü bir fikir. Bunun yerine eğlenerek oynayın. Sertifika zaten kendi kendine gelir. Evet ilk bir kaç gün kendinizi aciz hissedeceksiniz yetemeyeceksiniz. Diğer sınıflar sizden daha yükseğe uçacak, sizden daha geç ölecekler, daha fazla roket atacaklar, veya ne yapıyorlarsa sizden birazcık daha iyi durumda olacaklar. Fakat bu çok kısa bir süre için geçerli. Dediğim gibi herşeyi kasılmış bir şey ile, orta şeker birşey arasındaki fark çok az. 
örnek: Siz fazladan 3 şarjor taşıyorsunuz size maliyeti 500 cert. Adam 4 şarjor taşıyor adama maliyeti 1500 cert. 
Sizin kalkanınız fazladan %20 hasar emiyor, size maliyeti 500 cert. Adamın kalkanı %25 hasar emiyor, adama mailiyeti 1500cert. 
Gibi... 

Birde başlangıçta özel şeylerden uzak durun. Daha doğru düzgün karakterinizin yeteneklerini geliştirmeden, c4 açmaya çalışmayın. Zaten tek c4 le ancak max veya asker alırsınız. Onlarıda kullanmaya çalışırken çoğu zaman ölürsünüz. Gereksiz yere yetenekleri açmayın. Aynı teçhizat türü olan şeyleri açmayın, aynı anda birisini kullanabilirsiniz. Snipera yada LA ya, yada engiye .. Kendinizi tedavi edebilmek için nanitleri açtınız. Kullanmayıda seviyorsunuz, her kombatda kullanıyorsunuz, tutupda bu durumda "LA için c4, engi için mayın, sniper için claymore" vb. şeyleri açarsanız 2 sininde "utility" slotuna takıldığını görürsünüz. Yani aynı anda 2 farklı teçhizatı yanınıza alamazsnıız. Ya heal için nanitleri yada bu açtığınız şeylerden birisini seçmeniz gerekiyor. Kısaca nanitleri oynadığınız bir sınıfta seviyorsanız o sınıfa başka birşey açmaya çalışmayın. 

Silah dürbünleri içinde videolara felan bakın. Her ne kadar 30 sertifika olsada, yeni başlayan için değerli olabilir. 4-5 tanesini açıp kullanmazsanız birde cebiniz yanabilir. O yüzden videolara yada resimlere bakıp, hoşunuza gideni açın. 

Para harcamayanlar oyunda eziliyor felan diye düşünmeyin. Ben 6 aylık premium + 45$ para harcadım (ki 45$ harcarken, 3 kat fazla SC vardı. Yani şuan aynı şeylere 135$ a sahip olabilirsiniz + 6 aylık premium parası). Oyun bilgisi olmasa benimde kafamı kırarlar!. Yada ortama göre ayak uydurmayı bilmesem. Oyunu bilmesem daha doğrusu. Yani para harcayanın pek farkı yok. Sadece sizden daha hızlı karakterini kasabilirler. Ben çeşit sevdiğimden her sınıfta işime gelen şeyleri kastım. Siz sevdiğiniz türden eminsinizdir, benden çok daha kısa sürede bendan daha falza geliştirirsiniz o sınıfı. 
Araç seviyorsanız başka tabiki. Araç için bazı silahları açmak gerekiyor malesef. O yüzden en azından 7$ile sevdiğinzi aracın sevdiğniz parçasını açmanız gerekiyor. Aksi halde 1000cert harcamanız gerekirki 1000 cert çokf azla. Zaten sizin sertifikaya ihtiyacınız var, o sertifikaları aracın süresini düşürmeye, araç ekipmanlarını geliştirmeye harcamanız gerekiyor. Para harcamaya değermi diyorsanız bu oyun için, fps seviyorsanız zaten eğlenceli pek oyun olmadığınıda biliyorsunuzdur. Bu yüzden kesinlikle değer. Harita kocaman, aksiyon büyük, eğlenceli, sınıf farkları var felan. Bf3 de oynadım, çok büyük olduğunu iddia ettikleri yeni haritaların planetside ile aralarında farkalrı görebilirsiniz. Bf nin tarzı o o yüzden birşey diyemem fakat bu oyun yapısı gereği çok büyük ve kapsamlı olmak zorunda. 

Son olarak: ilk başlarda kendinizi etkisiz hissetsenizde (sonuçta büyük bir oyun ve kalabalık), oyunda profosyonelleştikçe bu durum değişecek. Yeri gelecek tek başınıza düşmanın planlarını suya düşürecek hareketleriniz olabiliecek. 50-100 tane tankın, askerin arasına giripte "sunderer" (doğdukları aracı) patlatanmı ararsınız, yere musallat olmuş, milleti farmlayan bir hava aracına LA ile uçup c4 ile patlatanımı ararsınız, tankla kafa kafaya çarpışıp tankı alan Heavy assaultumu ararsınız.... Bir çok şeyi görürsünüz. Fakat kalabalık olduğundan duruma göre iş yapmayı öğrenmek gerekiyor. Yoksa komik komik ölüyor insan. Birazda takıma yardım etmek gerekiyor. Eğer çift anti air a sahipseniz max için, havada birşeyler geziyorsa ve sizi cidden rahatsız ediyorsa, kısa bir süre MAX a binip, hava üstünlüğünü düşmandan almak gerekiyor. 
Cevap bulunamadı.