alexa
PlanetSide 2
Planet Side 2 içinde kişinin savaşta olan üç ayrı taraftan birini seçmesi gerekmektedir. New Conglomerate, Terran Republic ve Vanu Sovereignty arasından dilediğini tercih eden kişi, kısa zamanda muharebe ortamına girerek ulusuna destek olmaya başlayabilecektir. Aldiginiz Planetside 2 Sevencashleri Oyunun E Pin sayfasindan yükleyebilirsiniz.
192
Irk tanımları
Emre S.
2 Mayıs 2015 14:06

NC : asker katili olarak, yakın mesafede etkilidir. Uzaktaysa nc max, delikanlılık yapabilirsiniz. Fakat yakındaysa "dur 2 tane vurayım" derseniz, anında sizi öldürür. Yakın mesafede, sanki bol keseden roket atıyormuş gibi düşünün bu sınıfı. 2 silahı ile aynı anda size vurursa, büyük ihtimal ölürsünüz. O yüzden zorlamayın!. Kaçın ne olacak? zaten bu gelemez. NC Max ile neredeyse solo gezebilirsiniz bile. Dolanacağınız yerler bol köşeliyse, bunu avantajınıza kullanıp eğlenebilirsiniz. 

TR : dual mercy ile asker katili olarak, orta mesafede canınızı yakar. Heavy assault bile olsanız, karşısında durup ateş edip taciz etmeye çalışmayın. Size doğru nişan almışsa, yada karşılıklı çarpışıyorsanız hızlı bir şekilde canınızı eritir. Nasıl öldüğünüzü anlamazsınız. "ne güzel çarpışıyoduk bi anda öldüm" dersiniz. HAYIR! öyle birşey olmadı. O size vurmaya başladığı anda canınız hızlıca erimeye başlamıştı, siz farkına varamadınız. 
Yakın mesafede hasarı yükselmediğinden yakın mesafede delikanlılık yapabilirsiniz. Tek başınıza dalmıyorsanız, en fazla 1-2 kişiyi alabilir. Light assault ile oynuyorsanız hata yapmazsanız c4 ile ölmeden alabilrisiniz bile. Nc max ın aksine TR maxları daha kolay ölür. Tabi düz asker sanıp kafa kafaya çarpışmaya çalışmıyorsanız :D. Her türlü tacize açıktır. 2-3 tane ateş edip kaçma gibi hareketleri yapabilirsiniz. hızlıca kafanıza sıkamıyorsa zaten doğru düzgün hasar almazsınız. Fakat aynı hareketi aynı noktadan yapıyorsanız haliyle oraya nişan alacağından işiniz zorlaşabilir. 

VS : Kusura bakmayın bu ırkı çok kıskankama rağmen maxları hakkında bilgim yok. İlk elden bilgi vermek istediğimden sağdan soldan bakıpta yazmak istemedim. Anti Air ları güçlü fakat acı bir şekilde bunu tecrübe ettiğimi söyleyebilirim. Yaklaşmamı bekleyip, yavaşladığımdan aniden ateş etmeye başlayıp (2 elindede aa takılıysa) beni patlatabiliyor (tabi hava aracının zırhını güçlendirmemişsem) 

Maxa delikanlılık sökmeze örnek. Kısa-orta mesafe görüldüğü gibi, adamda TR MAX. TR max için ne demiştik? dual mercy almışsa adam hasarı az olsada, daha fazla mermi ateşlediğinden ve silahların kontrolü kolay olduğundan aynı noktaya rahat nişan alabiliyor. Karşıdaki adamlarda inatla patlayıcı kullanmadan kafa kafaya çarpışmaya çalışarak öldürmeye çalışıyor. 

NC örneği : son anda bi grup noob ateş etmiyo buna ölecekken. Ama genel olarak olayı anlayın diye yolladım. Yakın mesafede bulaşmayın buna. LA da üstüne uçayım, c4 atayım, pek sökmez diğer maxlarda olduğu gibi. 

Cevap bulunamadı.