alexa
PlanetSide 2
Planet Side 2 içinde kişinin savaşta olan üç ayrı taraftan birini seçmesi gerekmektedir. New Conglomerate, Terran Republic ve Vanu Sovereignty arasından dilediğini tercih eden kişi, kısa zamanda muharebe ortamına girerek ulusuna destek olmaya başlayabilecektir. Aldiginiz Planetside 2 Sevencashleri Oyunun E Pin sayfasindan yükleyebilirsiniz.
228
Irklar
Emre S.
2 Mayıs 2015 13:55

TR = Terran Republic 


Silahları orta kalite diyebiliriz. Herşeyden biraz var. Hasar olarak biraz düşük, recoil normal fpslerdeki gibi. Mermiler yine normal fpslerdeki gibi yerçekiminden etkileniyor. Rate of Fire biraz hızlı. Bunun şu gibi etkileri oluyor. 
Mermileri biraz hızlı attığından silahı kontrollü kullanmak gerekiyor. Mesafe uzaksa basılı tutarsanız silah saçmalar. Size neredeyse croshair hareket etmiyormuş gibi gelebilir fakat 4x zoom ile baktığınızda, orta mesafe üstünden 2 mermi arası 1 kafaboyundan fazla uzağa gittiğini görürsünüz. 
Hasar olarak pek iyi değil. Şarjor boyutları diğer ırklardan fazla olabilir bir çok silahta. Buda bu dezavantajı iyi oynandığı takdirde kapatır sanırım.
Bazı silahların fazladan bonusu vardır. Örneğin "Lc2 ve Lc3 (jaguar) ile nişan alırken %75 hızla hareket edersiniz. Diğer ırklar nişan aldıklarında hızları %50 ye düşer". Bunun gibi silah seçeneklerine bağlı olarak aşağıda ufak ipuçları vereceğim. 

 

NC = New Conglomerate 


Genel olarak silahları yakın mesafede acıtır! Bu sebepten MAX biraz op gelebilir yakın mesafede. Dezavantaj olarak uzak mesafelerde hasar azalır ve silahlarda daha fazla recoil vardır. 


VS = Vanu Sovereignty 

Lazer kafasında şarjoru olduğundan silahlarda recoil azdır, mermiler yer çekiminden pek etkilenmez. Neredeyse lazerden ışık tutar gibi ateş edersiniz. Bazı sınıfların başlangıç silahlarında recoil olabilir. Bu tarz silahları sertifika ile açabilirsiniz. Sanırım heavy assaultun başlangıç silahı biraz fazla sarsılıyordu. 
Şarjor değiştirme süreleri kısadır. Kombat ortasında şarjor değiştirip kombata devam bile edebilirsiniz çoğu zaman. 
Bu kadar güzel bir ırkın dezavantajı ne derseniz, şarjor boyutları sanırım. Örneğin: benzer silahı diğer ırklarda 40 mermi alıyorken, bunda 30 mermi alıyor. Şarjor taşıma sayısı olduğundan, genel olarak taşınan mermiyi düşürmüş oluyor. Fakat zaten bu ırkı iyi öğrendiyseniz, doğru düzgün boşa mermi sıkmazsınız. 

Cevap bulunamadı.