alexa
PlanetSide 2
Planet Side 2 içinde kişinin savaşta olan üç ayrı taraftan birini seçmesi gerekmektedir. New Conglomerate, Terran Republic ve Vanu Sovereignty arasından dilediğini tercih eden kişi, kısa zamanda muharebe ortamına girerek ulusuna destek olmaya başlayabilecektir. Aldiginiz Planetside 2 Sevencashleri Oyunun E Pin sayfasindan yükleyebilirsiniz.
124
Sınıf seçimi
Emre S.
2 Mayıs 2015 13:56

Sınıf seçimi: 


Bu ilk başlarda önemlidir. Çünkü bol keseden sertifikanız olmayacak. Bu nedenle oyun tarzını sevdiğiniz sınıfları ilk etapda kasın. Zaten sonrasında bol bol certiniz olacak (uzun dönemde). 
Bazı sınıfların giysi türleri kendine özeldir (giysi slotundan giyilir). 


Light Assault : Zayıf bir sınıf olmasına karşın, jump jetini kullanmayı biliyorsa sinsi saldırılar yapabilir. Düşmanı şaşırtabilir. Eğlenceli bir sınıftır fakat öğrenme süreci biraz sıkıntılı olabilir. Giysi slotuna adrenalin pump takıldığında %10 daha hızlı koşabilir. Diğer sınıflarda olmayan bir özelliktir, ilk etapda adrenalin pump kullanılabilir. Hatta uzun süre bunu kullansanızda olur sanırım. Giysi slotundan diğer şeylere harcama yapmaya gerek yok. Boşuna cert yer. Ilerde binlerce certiniz olduğunda diğer şeyleri açıp duruma göre giyinebilirsiniz. Örneğin çok fazla araç vardır o an. Sizde patlamalardan %50 az hasar almak için giysiyi değiştirirsiniz. Fakat diğerleri adrenalin pump a göre tuzludur. Cert/efektiflik olarak en iyisi adrenalin pump sanırım. Adrenalin pumpdan önce 1 cert ile %10 daha fazla canı alabilirsiniz. 
Bu sınıfı oynuyorsanız boşuna kafa kafaya çarpışmaya çalışmayın, genel olarak siz kaybedersiniz. Elinizden geldiği kadar düşmanlara C çizerek gidin. Yada mümkünse üstlerinden veya altlarından gidebileceğinzi birşey varsa o şekilde gidin. 
Çarpışmadan kafa kafaya birisine denk geldiğinizde jump jetinizi kullanarak (mesafe yakınsa) sağa sola gidin. Eğer ilk o sizi gördüyse, bu şekilde havadayken onu öldürebilirsiniz. Eğer yakın mesafede Jump jet ile havalanıp üstüne doğru gitmeye çalışırsanız, adam sizi çok rahat vuracaktır. Zaten silahı yukarı doğru çekiyorken adamda, sizde daha iyi nişan alması için yardımcı olmuş olursunuz, üstüne eğer çok yaklaştıysanız siz tam altınıza doğru nişan alamazken diğer adam sizi öldürür. 
Mümkün olduğunca Heavy assault lar ile kafa kafaya çarpışmayın. Eğer 2 nizde birbirinizi gördüyseniz, ve o adamda birazcık işi biliyorsa sizi yer. Boşuna delikanlılık yapmayın. Geri çekilirlen bir kaç tane sıkabiliyorsanız sıkın, sıkamıyorsanız kaçıyor gibi yapıp adamı tuzağa çekin. Jump jetin avantajı büyük. 
 

Cevap bulunamadı.