alexa
PlanetSide 2
Planet Side 2 içinde kişinin savaşta olan üç ayrı taraftan birini seçmesi gerekmektedir. New Conglomerate, Terran Republic ve Vanu Sovereignty arasından dilediğini tercih eden kişi, kısa zamanda muharebe ortamına girerek ulusuna destek olmaya başlayabilecektir. Aldiginiz Planetside 2 Sevencashleri Oyunun E Pin sayfasindan yükleyebilirsiniz.
292
Sınıf veya ırkı kendi avantajı
Emre S.
2 Mayıs 2015 14:07

Mesela Light Assault ve terranız diyelim. Elimizde jaguarımız var. Ateş hızımız ırkın özelliği olarak biraz hızlı. Fakat hasarımız az. Şimdi oturupda ateş etmeye çalışırsak, diğer ırklara göre daha fazla mermi atacağımızdan, diğer ırklara göre yerimiz daha çabuk belli olacak. Eeee yerimiz daha fazla belli olacaksa ne diye sap gibi oturalım dimi?. Bunun yerine nişan alırken, hareket edersek, vurulma ihtimalimiz azalacak (fakat unutmayın, hareket ettiğimizden daha fazla dikkat çekeceğiz. Yeni görünmeme ihtimalimiz yüksekse hareket etmeye gerek yok). Buda diğer sınıflara göre avantaj. Onlar nişan aldıklarında hızları %50 iken, biz %75 hız ile hareket ediyor olacağız. 
Mesafe yakınsa nişan almaya gerek yoksa, yükselerek vurmakta avantajdır. Bu hareketle kombatların 10 da 8 ini alıyorum. Buda 2 ucu keskin bıçak. Yukarda olan şeyler aşağıdakilere göre daha fazla dikkat çeker. Arkamıza gökyüzü geldiğinden (düşmanın baktığı açıya göre) kabak gibi sırıtacağız. Ortamın ne kadar karışık veya karanlık olduğu önemli değil, gereğinden fazla veya az havalandıysak zifiri karanlık bir ortamda bulunan tepedeki ağaç kadar dikkat çekeceğiz. Az havalansak, düşmanın görüş açısında olacağız, fazla havalansak gökyüzü örneğindeki problem olacak.. Bunda tecrübe kazandıkça uzmanlaşırsınız. 
Bir diğer örnek. Kayalıkların dibinde kapışıyorsunuz, düşmanalr yaklaşıyor, kayanın diğer tarafına doğru dönüyor gibi yapıp, adamların görmeyeceği kısımdan havalanıp, adamların sizin gittiğinizi sandıkları yöne doğru koşarken yakalayıp öldürebilirsiniz. Buradaki öneml olan şey: düşman sayısı, ve mesafe. Mesafe biraz uzaksa, biraz bekleyin, shieldınız şarj olsun, onların yaklaştıklarını hissettiğiniz anda bunu yapın. Adamlar sizi kayaların diğer tarafında zannedip, oraları dönmeye çalışırken siz aniden yükselip vurabilirsiniz. Eğer sayıları fazla ize, yükselirken, ayağınızı hemen kayanın üstüne basacak şekilde hareket edin. Sayı yükseldiğinden havada ateş etmeye çalışırsanız ölürsünüz. Hemen ayağınızı yere koyup düzgünce nişan alırsanız işler değişir. 

Bu örnekteki gibi, oynadığınız ırk / sınıf ve kullandığınız silahlara göre ortama hakim olmayı öğrenmek gerekiyor. Bir sınıf ile yaptığınız hareketler diğer sınıfa uymaz genel olarak. Sınıf ve silahların avantajlarını kullanmaz, sürekli aynı tarzda oynarsanız büyük ihtimal oyun sizi sıkacaktır. 
 

Cevap bulunamadı.