alexa
PlanetSide 2
Planet Side 2 içinde kişinin savaşta olan üç ayrı taraftan birini seçmesi gerekmektedir. New Conglomerate, Terran Republic ve Vanu Sovereignty arasından dilediğini tercih eden kişi, kısa zamanda muharebe ortamına girerek ulusuna destek olmaya başlayabilecektir. Aldiginiz Planetside 2 Sevencashleri Oyunun E Pin sayfasindan yükleyebilirsiniz.
202
Yeni Başlayanlara Rehber ve İpuçları
Ekin G.
2 Mart 2015 00:19
Öncelikle ufak bir açıklama. Oyun Düz fps kafasında olmadığından yeni başlayanlar için zorluklar içeriyor. Oyuna ilk girdiğinizde kaos hakimmiş gibi geliyor. Fakat oyunu öğrendikten sonra oynadığınız teçhizata göre ortama ayak uydurmaya başlıyorsunuz. Bu karışıklık azalmış oluyor. 
Bu rehber çok içerikli olmayacak. Yeni başlayanlar için bir ön hazırlıktan ibaret. Belki zamanla daha detaylı hale getirebiliriz. 

Öncelikle ilk olarak IRK seçimi. Bu önemli!. Türklerlemi oynamak istiyorsunuz yabancılarlamı bunun hakkında seçim yapmak isteyenler için birşey diyemem. Zaten gördüğüm kadarıyla türkler oyunda çok dağınık. Her serverda herkez kafasına göre grup oluşturmaya çalışmış. Oysa en başından tek server seçilseydi çok daha iyi olacaktı. Fakat bunun için biraz geç. Kimse oturupta yeniden karakterini kasmak istemez. herneyse konumuza dönelim. 

IRKLAR arasında farklar mevcut! Bu yüzden oyun stilinize uygun birşey seçmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Tabiki ufak dezavantajlarınız olacak fakat. 

Silahları orta kalite diyebiliriz. Herşeyden biraz var. Hasar olarak biraz düşük, recoil normal fpslerdeki gibi. Mermiler yine normal fpslerdeki gibi yerçekiminden etkileniyor. Rate of Fire biraz hızlı. Bunun şu gibi etkileri oluyor. 
Mermileri biraz hızlı attığından silahı kontrollü kullanmak gerekiyor. Mesafe uzaksa basılı tutarsanız silah saçmalar. Size neredeyse croshair hareket etmiyormuş gibi gelebilir fakat 4x zoom ile baktığınızda, orta mesafe üstünden 2 mermi arası 1 kafaboyundan fazla uzağa gittiğini görürsünüz. 
Hasar olarak pek iyi değil. Şarjor boyutları diğer ırklardan fazla olabilir bir çok silahta. Buda bu dezavantajı iyi oynandığı takdirde kapatır sanırım.
Bazı silahların fazladan bonusu vardır. Örneğin "Lc2 ve Lc3 (jaguar) ile nişan alırken %75 hızla hareket edersiniz. Diğer ırklar nişan aldıklarında hızları %50 ye düşer". Bunun gibi silah seçeneklerine bağlı olarak aşağıda ufak ipuçları vereceğim. 
Genel olarak silahları yakın mesafede acıtır! Bu sebepten MAX biraz op gelebilir yakın mesafede. Dezavantaj olarak uzak mesafelerde hasar azalır ve silahlarda daha fazla recoil vardır. 
Lazer kafasında şarjoru olduğundan silahlarda recoil azdır, mermiler yer çekiminden pek etkilenmez. Neredeyse lazerden ışık tutar gibi ateş edersiniz. Bazı sınıfların başlangıç silahlarında recoil olabilir. Bu tarz silahları sertifika ile açabilirsiniz. Sanırım heavy assaultun başlangıç silahı biraz fazla sarsılıyordu. 
Şarjor değiştirme süreleri kısadır. Kombat ortasında şarjor değiştirip kombata devam bile edebilirsiniz çoğu zaman. 
Bu kadar güzel bir ırkın dezavantajı ne derseniz, şarjor boyutları sanırım. Örneğin: benzer silahı diğer ırklarda 40 mermi alıyorken, bunda 30 mermi alıyor. Şarjor taşıma sayısı olduğundan, genel olarak taşınan mermiyi düşürmüş oluyor. Fakat zaten bu ırkı iyi öğrendiyseniz, doğru düzgün boşa mermi sıkmazsınız. 
Bu ilk başlarda önemlidir. Çünkü bol keseden sertifikanız olmayacak. Bu nedenle oyun tarzını sevdiğiniz sınıfları ilk etapda kasın. Zaten sonrasında bol bol certiniz olacak (uzun dönemde). 
Bazı sınıfların giysi türleri kendine özeldir (giysi slotundan giyilir). 


Light Assault : Zayıf bir sınıf olmasına karşın, jump jetini kullanmayı biliyorsa sinsi saldırılar yapabilir. Düşmanı şaşırtabilir. Eğlenceli bir sınıftır fakat öğrenme süreci biraz sıkıntılı olabilir. Giysi slotuna adrenalin pump takıldığında %10 daha hızlı koşabilir. Diğer sınıflarda olmayan bir özelliktir, ilk etapda adrenalin pump kullanılabilir. Hatta uzun süre bunu kullansanızda olur sanırım. Giysi slotundan diğer şeylere harcama yapmaya gerek yok. Boşuna cert yer. Ilerde binlerce certiniz olduğunda diğer şeyleri açıp duruma göre giyinebilirsiniz. Örneğin çok fazla araç vardır o an. Sizde patlamalardan %50 az hasar almak için giysiyi değiştirirsiniz. Fakat diğerleri adrenalin pump a göre tuzludur. Cert/efektiflik olarak en iyisi adrenalin pump sanırım. Adrenalin pumpdan önce 1 cert ile %10 daha fazla canı alabilirsiniz. 
Bu sınıfı oynuyorsanız boşuna kafa kafaya çarpışmaya çalışmayın, genel olarak siz kaybedersiniz. Elinizden geldiği kadar düşmanlara C çizerek gidin. Yada mümkünse üstlerinden veya altlarından gidebileceğinzi birşey varsa o şekilde gidin. 
Çarpışmadan kafa kafaya birisine denk geldiğinizde jump jetinizi kullanarak (mesafe yakınsa) sağa sola gidin. Eğer ilk o sizi gördüyse, bu şekilde havadayken onu öldürebilirsiniz. Eğer yakın mesafede Jump jet ile havalanıp üstüne doğru gitmeye çalışırsanız, adam sizi çok rahat vuracaktır. Zaten silahı yukarı doğru çekiyorken adamda, sizde daha iyi nişan alması için yardımcı olmuş olursunuz, üstüne eğer çok yaklaştıysanız siz tam altınıza doğru nişan alamazken diğer adam sizi öldürür. 
Mümkün olduğunca Heavy assault lar ile kafa kafaya çarpışmayın. Eğer 2 nizde birbirinizi gördüyseniz, ve o adamda birazcık işi biliyorsa sizi yer. Boşuna delikanlılık yapmayın. Geri çekilirlen bir kaç tane sıkabiliyorsanız sıkın, sıkamıyorsanız kaçıyor gibi yapıp adamı tuzağa çekin. Jump jetin avantajı büyük. 

Cevap bulunamadı.