alexa
Playstation Network
Playstation Network Kartlari PSN de kullanilan para birimidir. Plus üyelikleri ise size PSN aboneligi saglar. Satin aldiginiz PSN kodlarini Redeem Code sekmesine basarak kullanabilirsiniz.
386
SONY SENEYE PSD İÇİN DAHA FAZLA ÇABA SARFEDECEK!
eray ö.
2 Mayıs 2015 13:35

 

Japon yatırımcılar için düzenlenen Sony'nin finansal konferansında şirketin CFO'su Kenichiro Yoshida, 2015 yılının ilk çeyreğinin 2014 yılına kıyasla Oyun ve Network hizmetlerinin işletme kârlarının düşüşüne değindi ve bu iş koluna daha yoğun biçimde yatırım yapacaklarını belirtti.

Önceki yılın finansal kapanışında Sony 2015 mali yılını yatırım yılı olarak değerlendireceklerini ve ileride daha verimli olması amacıyla PlayStation ağının genişlemesi için çalışacaklarını vurguladı.


Network hizmetlerinde 65 milyon aktif kullanıcıya ulaştıklarına değinen Yoshida, Playstation Plus üyelerinin 10 milyonu geçtiğini vurguladı. Şirket ayrıca PlayStation 4 ve PlayStation Plus kullanıcı sayısını da artırmak istediklerinden bahsetti. Buna ek olarak Sony Birinci Parti yazılım ve oyunlara yatırım yapacağını ve ileriki yatırımların da Project Morpheus gibi donanımlara sağlanacağı belirtildi.

Sunumun ileriki süreçlerinde Yoshida sağladıkları hizmetlerdeki üye sayısını artırmak için hizmetleri içeriğini ve kapsamını yeni cihazlarıyla da genişleteceklerini açıkladı. Bundan sonraki projelerinde bahsetmese de Sony'nin yeni yatırımlara yelken açtığı kesin. Ayrıca 2014 yılının crosunun da 89 milyon yen olarak açıklandığını ve  2015 sonrasına bu geliri 2 katına çıkartma amacında olduklarını belirtti.

Cevap bulunamadı.