alexa
Point Blank
Point Blank, size gerçek ateş etme hissi vermenin yanında, çok hareketli bir çatışma ortamı da yaratıyor. Point Blank ’te Free Rebels ve CT Force olmak üzere iki takımdan birini seçerek oynayabiliyorsunuz. Bedava NG Kodları denebilecek kadar ucuz NG satın alabilirsiniz. Point blank Ng satin alma isleminden sonra, nfinity games sitesi üzerinden e-pin seçtikten sonra aktif edilebilir.
587
Point Blank - Ayarlar ve Arayüz [REHBER TADINDA]
İsimsiz Üye
13 Aralık 2014 17:52
Oyuna Giriş Ekranı


1-Kayıtlı olduğunuz kullanıcı adı ve şifrenizi gireceğiniz alan.
2-Oyuna her girdiğinizde kullanıcı adınızı yazmak istemiyorsanız bu kutucuğu işaretleyerek kullanıcı adınızı mevcut bilgisayarda kayıt edebilirsiniz.
3-Bir kullanıcı adı ve şifre yaratmadıysanız kayıt ol tuşuna basarak kaydınızı tamamlayabilir ardından kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak giriş butonuna basarak oyuna giriş gerçekleştirebilirsiniz.Sunucu Seçim Ekranı


1-Sunucu seçim ekranından istediğiniz sunucunun üzerine çift tıklayarak giriş gerçekleştirebilirsiniz. Üst bölümde bulunan kutucuklar ise sunucunun doluluk oranını göstermektedir.

1-Mevcut duyuruları görebileceğiniz alandır.
2-Mevcut olan bütün serverları gösteren alandır.
3-Bir önceki sunucu listesi ekranına geri dönmenizi sağlayan tuştur.
4-Mevcut server listesini yeniler
Lobi Ekranı


1-Oda listesinin bulunduğu bölümdür. Bu bölümden istediğiniz bir oyuna, isminin üstüne çift tıklayarak giriş gerçekleştirebilirsiniz.
2-Oyun içi yazışmaların yapıldığı alandır.
3-Hızlı başlat butonuna basarsanız oyun sizin için otomatik olarak bir oda bulur.
4-Yeni bir oda oluşturma tuşudur. Bu tuşu kullanarak istediğiniz özelliklere sahip yeni bir oda oluşturabilirsiniz.
XP, Puan ve NG-UI


1-Bu bölümde karakterinizin sahip olduğu XP, bir sonraki level için gereken XP, karakterinizde bulunan toplam Puan ve NGleri görebilirsiniz.

Oda Oluşturma Ekranı


1-Odanızın ismini belirleyebilir ve istediğiniz taktirde bu bölümden şifre koyabilirsiniz.
2-Odanızda açmak istediğiniz haritayı, oyunun modunu, galibiyet şartını ve oyunun süresini belirleyebilirsiniz.
3-Silahları limitleyebileceğiniz alan.
4-Oyuncuların yeniden canlanana kadar hangi kamera açılarıyla oyunu izleyebileceğini ayarlayan bölüm.
5-Oyun başladıktan sonra başkalarının oyuna girmesini engeleyebileceğiniz ve takım dengesinin otomatik olarak ayarlanıp ayarlanamayacağını seçebileceğiniz alan.

Oda Ekranı


1-Kırmızı alan Free Rebels mavi alan ise CT-Force takımlarını temsil etmektedir. Kullanıcı adının yanında bulunan turuncu kutu ise oda başkanını belirtir.
2-Oda başkanı ara tuşuna bastığınızda mevcut oda başkanını değiştirmek için uygun bir aday aranır.Davet tuşuna bastığınızda lobi ekranında oyuna davet edilebilecek kullanıcılar gösterilir.
Takım değiştir tuşu sadece oda başkanıysanız çalışır ve Free Rebelste bulunan oyuncuları CT-Force veya tam tersini gerçekleştirir.

3-Oyuna başlamaya hazır olduğunuzda Hazır butonuna basarak bunu belirtmeniz gerekir. Odadan çıkmak istiyorsanız Çık butonuna basmanız yeterlidir.


Oyunu İndirme


1-Ana menümüzde bulunan İndir seçeneği veya sitemizin sol kolonunda bulunan Hemen İndir butonunu kullanarak indirme sayfamıza gidiniz.
2-İndirme sayfasında bulunan indirme linklerinden birini tıklayarak Point Blank kurulum dosyasını indiriniz.


Kurulum1-Kurulum dosyasını bilgisayarınıza indirdikten sonra indirme klasörünüzde bulunan kırmızı PB logolu Point Blank Kurulum programına çift tıklayarak çalıştırınız.

2-Point Blank Kurulum sihirbazının karşılama ekranı ile kurulum başlayacaktır.
İleri butonunu tıklayarak kuruluma devam ediniz.


3-Karşınıza çıkan sözleşmeyi kabul ediyorsanız Kabul Ediyorum butonuna basarak yüklemeye devam ediniz.


4-Oyunun kurulmasını istediğiniz klasörü seçiniz. Point Blank Kurulum dosyası, C:\Program Files\NfinityGames\PointBlank klasörüne kurulması için ayarlanmıştır.
Point Blanki kurmak istediğiniz Klasörü seçtikten sonra Kur butonuna basarak kuruluma başlayabilirsiniz.


5-Kurulum sırasında lütfen programı kapatmayınız.
Point Blankin kurulum süresi bilgisayar performansına bağlı olarak 1 ila 3 dakika arasında değişebilir.
6-Point Blank Kurulumu başarı ile tamamlandı!
Biti butonuna basarak kurulum programını kapatınız.


Güncelleme/Kontrol


1-Point Blanki çalıştırdığınızda karşınıza Launcher adı verdiğimiz pencere çıkar.2-Point Blanki çalıştırdığınızda karşınıza Launcher adı verdiğimiz pencere çıkar.
Güncelleme butonuna tıklayarak Point Blank sürümünüzü gücelleyiniz
3-Güncelleme işlemleri tamalandıktan sonra Kontrol butonuna basarak tüm Point Blank dosyalarının güncelliğini kontrol ediniz.4-Artık Point Blank oynamaya hazırsınız!
Başlat butonuna basarak oyunu çalıştırınız.
Oyun içi arayüz bilgiler için Arayüz sayfamıza bakınız.Kontroller


HareketSilah kullanımıOyun içi konuşmaGörev tuşlarıDiğerFare

Görüntü Ayarları

 
1-Oyun içi görünümleri değiştirebileceğiniz bölüm.

Grafik Ayarları


1-Alt+1-Alt+5 tuşları arasına yerleştirebileceğiniz bu makrolar sayesinde belirttiğiniz tuşa basıldığında takım veya genel yazışmada çıkacak yazıları belirtebilirsiniz.
Örnek: Alt+1 tuşuna bastığımda Merhaba Point Blank yazmasını istiyorsam ilgili alana Merhaba Point Blank yazmamız yeterli olucaktır.Arayüz Ayarları


1-Arayüz ayarlarını değiştirebileceğiniz bölümdür. Görev duyuru penceresini açıp kapatabilir veya mini haritayı sabitleyebilirsiniz.

Ses Ayarları


1-Ses ayarlarını değiştirebileceğiniz bölümdür. Arka plan müziğini açıp kapayabilir veya ses efekt seviyesini ayarlayabilirsiniz.Kontrol Ayarları


1-Oyunda gerçekletirebileceğiniz bütün işlemleri istediğiniz taktirde kendi belirticeğiniz tuş aracılığıyla bu menüden gerçekleştirebilir ve fare hassasiyetini ayarlayabilirsiniz.Performans Ayarları


1-Performans ayarlarını değiştirebileceğiniz bölümdür. Kurşun izlerini kapayabilir veya fizik efektini açıp yüksek kalitede oyun zevkini yaşayabilirsiniz.İletişim Ayarları


1-Başkalarının sizinle yapacağı iletişimleri kısıtlayabilir ve sadece istediğiniz bölümlerden mesaj alabilir veya bütün yazışmaları kapatabilirsiniz.Makro Ayarları


1-Alt+1-Alt+5 tuşları arasına yerleştirebileceğiniz bu makrolar sayesinde belirttiğiniz tuşa basıldığında takım veya genel yazışmada çıkacak yazıları belirtebilirsiniz.
Örnek: Alt+1 tuşuna bastığımda Merhaba Point Blank yazmasını istiyorsam ilgili alana Merhaba Point Blank yazmamız yeterli olucaktır.
Cevap bulunamadı.