alexa
Popmundo
On yılı aşkın yayın hayatı ile bu sosyal platformların en köklülerinden birisi olan Popmundo, gelişen teknoloji ve ürün fazlalığına rağmen halen on binlerce kişinin aktif olarak kullandığı bir alandır. Popmundo E Pin'leri ile alacaginiz Vip veya Kredi paketlerini yine Popmundo paneli üzerinden aktif edebilirsiniz.
242
Sanal Müzik Oyunu: Popmundo
Kerem Ç.
25 Ocak 2015 02:48

Popmundo bir çeşit role play (rol yapma) oyunudur. Karmaşık bir dünyanın içine elinde hayallerinden başka bir şey olmayan sıradan bir insan olarak başlarsınız. Sadece karakteriniz ana özelliklerini seçebilirsiniz. Bunlara örnek vermek gerekirse; adı, soy adı, ikamet edeceği şehir, ilerleyeceği müzik türü (Rock, Heavy Metal vs.), geçmişine dair bir kaç küçük kesit gibi. Bunlar daha sonra istekler doğrultusunda değiştirilebilir olsa bile, karakteriniz ana yapısını oluşturmakta büyük bir rol üstlenirler.

Oyunun temeli müzik olarak gözükse de çok geniş bir kesime hitap ediyor. Bu oyunda aklınıza gelebilecek bütün mevkilerde bizim gibi oyuncular var. Şehrin valisi, emniyet müdürü, polisi, yargıcı, doktoru gibi bütün meslekleri biz oyuncular üstleniyor. Hatta şehirde bulunan restoran, bar, otel, spor salonu gibi işletilen mekanlar bile, biz oyuncuların sahip olduğu şirketler tarafından kontrol ediliyor. Oyundayken birden bir eşyanız çalınmış ya da bir mekanın kundaklandığını görürseniz emin olun bunu yapanda sizin bizim gibi bir oyuncudur.

Oyunun gerçekçiliğini bu örnekle size daha iyi anlatayım. Bundan uzun bir zaman önce bir şehirde seçimle başa gelen bir valinin şehrin parasını kendi hesabına geçirdiği tespit edildi ve kendisine dava açıldı. Fakat yargıç valiyi serbest bıraktı. Bunun üstüne halk şehirde bir  ayaklanma çıkardı. Polisleri müdahalesi yetmedi. Yönetime el koyan halk valiyi baştan indirdi. Vali ve yandaşları yolsuzluktan mahkemeye çıktılar. Yüksek mahkemeden atanan bir yargıç ise bu arkadaşları hapse postaladı. Nasıl ama?Cevap bulunamadı.