alexa
Portal 2
Portal 2 her anlamda sizi büyüleyecek özellikler taşıyan bir oyun. Oyunun birincisini oynayanlar sabırsızlıkla ikincisinin çıkmasını beklediler ve sonunda istedikleri oldu ve bütün beklentileri de fazlasıyla karşıladı. Portal 2 satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak hemen teslim edilmektedir.
376
HİKAYE MODU.
eray ö.
8 Şubat 2015 19:00
Oyunun hikaye modu ilkinin aksine bölümlere ayrılmış durumda. Toplamda 10 tane bölüm var ve her bölümde ortalama 13 adet test alanı bulunuyor.

Yeni bulmacalarda artık sadece ortamla ve turret’lar ile uğraşmıyoruz. Onlar halen mevcut ancak yenilik olarak öldürücü lazer ışınları ve onları yönlendirebileceğimiz cam kenarlı küpler de bizlere katılıyor. Bunun yanında çok yüksek mesafelere zıplamamızı sağlayan Aerial Faith Plates, yine sizin normalde zıpladığınızdan daha fazla zıplamanıza yardımcı olacak Repulsion Gel adındaki mavi jel, ilk oyunda sadece Challenge Mod’da karşımıza çıkan metal toplar ve her zamanki ağırlık noktaları bu oyunda karşımıza çıkacak bulmacalarda kullanacağımız şeyler.

Bütün bunların yanında sürekli olarak devam eden hikayede gizem, kahkaha, espriler ve “ne oldum değil ne olacağım demeli” dedirtecek gelişmeler ile oyunun tek kişilik modu gerçekten sizi saatlerce esir edecek.

Bulmacalar genel olarak çok aman aman zor değil. Özellikle ilk oyunu birkaç kez bitirmiş kişiler bulundukları ortamdaki bulmacaları kolayca çözeceklerdir işte bu andan itibaren esas sorun aklınızdakini uygulamadan geçiyor. Çünkü çoğunlukla zamanlama gerektiren bu çözümler iyi bir el göz koordinasyonu istiyor.
Gökhan Ç.
16 Haziran 2016 23:37

Portal 2 hikayeye sahip fakat güçlü bir hikayesi yok maalesef.