alexa
Portal 2
Portal 2 her anlamda sizi büyüleyecek özellikler taşıyan bir oyun. Oyunun birincisini oynayanlar sabırsızlıkla ikincisinin çıkmasını beklediler ve sonunda istedikleri oldu ve bütün beklentileri de fazlasıyla karşıladı. Portal 2 satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak hemen teslim edilmektedir.
257
Odada geçen ömür
eray ö.
8 Şubat 2015 18:55
Her nasıl olduysa kobayımız Chell uzunca bir süredir yeni hücremizde uyuyarak vakit geçirmiş ve bu uyku sırasında hiç kimse Aperture Science’a uğramamış. Zaten patlamadan dolayı epey bir zarar gören yer altı tesisi buna bakımsızlık ve GLaDOS’un deaktif olma durumu da eklenince iyice harabeye dönmüş ve pek çok yerini bitkiler kaplamış.

Tam uyanıp ne yapacağımız anlamaya çalışırken karşımıza oyunu yeni bir karakteri Wheatley çıkıyor.

Stephen Merchant’ın mükemmel bir şekilde seslendirdiği Wheatly oyun boyunca bize eşlik eden ve sadece etrafımız hakkında bilgi ve ipucu vermekle kalmayıp bize tam anlamıyla arkadaşlık eden, hafif tırsak, hafif paranoyak, esprili ve zeki bir robot. 

Ayrıca ilk oyun boyunca bize duvarlara yazı yazarak gerçeği anlatmaya çalışan Ratman’de ikinci oyunda yine bize biraz daha aktif olarak yardımlarına devam edecek.

Portal 2, ilk oyundaki esprisinden, sürprizlerinden ve zeka oyunlarından hiçbir şey kaybetmemiş aksine daha da üzerine eklemiş. GLaDOS’un bizimle olan diyaloglarında onu yok ettiğimiz için hala bize aşırı derecede kızgın oluşu ancak bunu elinden geldiğince belli etmek istemeden konuşmaya çalışması, turretların dağarcıklarına eklenen yeni kelimeler ve o bahar esintisini içinizde hissettiren yumuşak sesleri, Wheatley’nin akıl almaz derecede çok ve hızlı konuşması oyun boyunca sürekli olarak bir kahkaha silsilesini de beraberinde getiriyor.

Bunların yanında oyundaki bulmacalarda da epey bir değişim var. Çok kısa sürede çift taraflı Portal silahımızı elimize geçirdikten sonra esas aksiyon başlıyor.

Cevap bulunamadı.