alexa
Project Cars
Project CARS projesinde de kullanilmasi oyunculara sunulan referanslar arasinda yerini aliyor. Project Cars satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak hemen teslim edilmektedir.
222
Project CARS'ı, 4K çözünürlükte oynamanın bedeli çok ağır
eray ö.
2 Mayıs 2015 13:28

Piyasaya sürülmesine çok kısa bir süre kalan ve heyecanla beklenen yarış simülasyonu Project CARS için detaylı bir ekran kartı testi yapıldı. Piyasanın en güçlü kartlarının yer aldığı testte, 4K çözünürlükte ve tüm grafik ayarları maksimum seviyede açık olacak biçimde grafik kartlarının performansları ölçüldü.

4K çözünürlüğe ve maksimum detaylara geçildiğinde, araçların detaylarının haricinde çevre detayları da üst düzeye ulaştığından ekran kartlarının çaresiz kaldığı gözüktü.

GameGPU.ru sitesi tarafından yapılan test sonuçları şu şekilde paylaşıldı:
 


Oyuncuların hayalini süsleyen GTX 980'den 2 adet kullanan GameGPU.ru sitesi, 4K çözünürlük ve maksimum grafik ayarlarında ortalama 55 fps elde ettiğini açıkladı. Çift işlemcili Radeon R9 295x2 ise 41 fps vermeyi başardı.

Piyasanın en pahalı ekran kartlarından biri olan GTX TITAN X ise 39 fps'lik bir performans sergiledi.

GTX 980'i tek başına kullandıklarında ise 30 fps ortalamasını yakalayan site, tek işlemcili Radeon R9 290 ile 24 fps'yi gördü.
 


Henüz Project CARS'a özel sürücü desteği bulunmuyor olması elbette değerlerin düşük çıkmasında bir kriter ama oyunu 4K çözünürlükte oynamak için piyasanın en güçlü kartlarının bile 60 fps'yi görememesi düşündürücü.

Bakalım Project CARS resmen piyasaya sürüldüğünde ve yeni gelen sürücülerle bu fps oranları artacak mı?

Barış S.
2 Mayıs 2015 19:44

oyunun grafikler güzel ama :)