alexa
Prototype 2
Prototype 2 Steam Radical Entertaiment tarafından, 2009 yılında En Çok Satan Açık Dünya Aksiyon oyunu Prototype’ın devamı niteliğindeki yeni oyun.  Prototype 2 satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak gönderilmektedir.
156
Prototype 2 - Hikaye B1
Ali Can Y.
28 Aralık 2014 17:27

Prototype benim gözümde, aksiyon işini iyi kotaran ancak geri kalan potansiyelini yeterince kullanamayan bir oyun olarak kalmıştı. Alex Mercer gibi, olağanüstü güçlere sahip ancak bu gücünü insanlığa korku saçan virüse borçlu olan bir karakteri kontrol etmek, her oyunda rastlayabileceğimiz türden bir şey değildi. Ancak ne grafikler ‘iyi’ sıfatını hak ediyordu, ne de oyundaki görevler ve kurgu. Bu nedenle sadece benim gibi aksiyon oyunlarını kaçırmayanların aklında kalıcı bir yer edinmişti kendisine. Serinin ikinci oyunu, türün onlarca iyi oyunundan biri olmaya devam edebilirdi, yada selefinin aksine akılda kalan elit yapımlar mertebesine ulaşabilirdi. Radical Entertainment bakalım ne ortaya koymuş bu sefer?

Konsollara çıkalı bir hayli zaman oldu. Biz Prototype 2’nin PC’ye çıkmasını bekledik, ki bilen bilir PC benim için her zaman bir numaralı oyun platformudur. Konsol sürümlerinin satışları yayıncı Activision’ın beklentilerinin oldukça altında kalmıştı. Tabi PC sürümünün de satışları bir anda patlatmasına imkan yoktu. Oyun sektörünü yakından takip edenlerin de hatırlayacağı üzere, Radical Entertainment, yani serinin yapımcı firması, Activision’ın talebi üzerine bozulan ikili anlaşmadan sonra birçok çalışanla yollarını ayırdığını açıkladı. Hemen ardından firmanın oyun sektöründe kepenkleri indirenlerin yanına katıldığı haberi geldi. Tüm bu olumsuz hava, oyuncuların Prototype 2’ye bakış açılarını farklı kılabilir. Belki oyundaki eksiklikler, kötü haberler nedeniyle daha çok göze battı. Belki oyunun bazı iyi noktaları, ‘satılmamış, beğenilmemiş, batık firma oyunu’ sıfatıyla ün yapmış olması sebebiyle göz ardı edildi. Bunlar hakkında kesin yargıya varmak mümkün değil, ancak Prototype’ı, piyasadaki durumunu dikkate almadan inceleyeceğimi söyleyebilirim. Bir de şundan eminim; Radical Entertainment belki de bir üçleme olarak planlamıştı bu seriyi ancak üçüncü oyunun gelme ihtimali artık oldukça düşük.

Devamı bölüm 2'de.

Cevap bulunamadı.