alexa
Prototype 2
Prototype 2 Steam Radical Entertaiment tarafından, 2009 yılında En Çok Satan Açık Dünya Aksiyon oyunu Prototype’ın devamı niteliğindeki yeni oyun.  Prototype 2 satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak gönderilmektedir.
389
Prototype 2 - Hikaye B2
Ali Can Y.
28 Aralık 2014 17:30

Yeni Eskiye Karşı

Prototype 2’nin hikayesi, oyun duyurulduktan kısa bir süre açığa çıkmıştı zaten; yöneteceğimiz karakter Alex değil bu sefer. Aksine, Alex’in karşısında yer alıyoruz. James Heller isimli bir asker, kızı ve karısından uzakta asker olarak görev yapıyor. Ancak daha sonra ailesinin Alex Mercer tarafından öldürüldüğünü öğreniyor ve intikam için New York’a geri dönüyor. Oyunun daha ilk dakikalarından itibaren Heller’ın Mercer’a karşı olan nefretini işliyor sahneler.

Henüz hikayenin başları olduğu için söyleyebilirim; Heller normal bir insan iken Mercer’ın ona virüsü bulaştırması sonucu Mercer gibi yarı insan – yarı mutant bir yaratığa dönüşüyor. İlk zamanlarda Mercer’a göre çok daha güçsüz olan Heller için geliştirme seçenekleri bulunuyor elbette. Bunlara daha sonra değineceğim. Oyunun senaryosu basit bir intikam mücadelesi üzerine kurulmuş gibi görünüyor. Ancak hikaye ilerledikçe dallanıp budaklanan bir kurgu göreceksiniz.


Devamı bölüm 3'te.

Cevap bulunamadı.