alexa
Prototype 2
Prototype 2 Steam Radical Entertaiment tarafından, 2009 yılında En Çok Satan Açık Dünya Aksiyon oyunu Prototype’ın devamı niteliğindeki yeni oyun.  Prototype 2 satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak gönderilmektedir.
273
Prototype 2 - Hikaye B4
Ali Can Y.
28 Aralık 2014 17:35

James Heller, farklı başlıklar altında geliştirmeye açık özelliklere sahip. Basit yakın dövüş ve silah kullanımı geliştirmeleri, sağlık barı artırmaları ve daha az zarar alma, daha hızlı koşabilme ve daha uzağa zıplama gibi özellikler ayrı ekranlarda geliştiriliyor. Bazıları görevler esnasında kazandığınız tecrübe puanlarıyla, bazıları ise haritada bulunan özel düşman karakterler tüketilerek açılıyor. Bir de ‘boss’ dövüşleri mevcut. Bu dövüşleri kazandıktan sonra Heller, dövüştüğü ‘boss’ karakterin özelliğini envanterine ekliyor. Pençe, büyük bıçak, sarmaşıklar ve bunun gibi özel büyük güçleri bu sayede ediniyorsunuz. Bu özel güçlerin ikisini aynı anda kullanabiliyorsunuz. Seçim tekerleği sayesinde elinizdeki güçler arasında rahatlıkla geçiş yapabilir, dilediğinizi farenin sol tuşuna, ikinci seçeneğinizi de sağ tuşa atayabilirsiniz.

Prototype 2’nin bana göre en zayıf yanı görevlerin oldukça benzer olması ve bu nedenle aynı şeyleri tekrar tekrar yapıyormuş hissi uyandırması. Heller’ın tüketerek yok ettiği kişilerin aklındaki bilgileri ele geçirme özelliği üzerine yoğunlaşılmış. Yani genelde Gentek binalarını, Blackwatch ve ordu karargahlarını basarak kritik bilgi sahibi olan kişileri öldürüp bilgiyi ele geçirmekle meşgul olacaksınız. Bu görevleri yaparken de yine birilerini tüketerek o kişilerin kılığına girecek ve dikkat çekmemeye çalışacaksınız. Tabi alarmın devreye girmesinin sorun olmadığı görevlerde bunu yapmak zorunda değilisiniz.


Devamı bölüm 5'te.

Cevap bulunamadı.