alexa
Prototype 2
Prototype 2 Steam Radical Entertaiment tarafından, 2009 yılında En Çok Satan Açık Dünya Aksiyon oyunu Prototype’ın devamı niteliğindeki yeni oyun.  Prototype 2 satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak gönderilmektedir.
159
Prototype 2 - Hikaye B6
Ali Can Y.
28 Aralık 2014 17:41

Prototype 2, ilk oyunda kullanılan Titanium grafik motorunun geliştirilmiş versiyonu Titanium 2 ile hazırlanmış. Ancak bina kaplamaları ve güneş ışığı efektleri dışında göze çarpan bir ilerleme olduğunu söyleyemeyeceğim. Karakter modellemeleri hala vasat, ki Alex Mercer ve James Heller gibi önemli karakterler bile sıradan çizimlerle ekrana sürülmüş. Patlama efektleri ise sanki 10 yıl öncesine ait, bir yerleri patlamamak için elimden geleni yaptım, görüntü kirliliğine pek dayanamam da. İlk oyuna göre daha iyi grafiklerinin olması, günümüz standartlarını yakaladığı anlamına gelmiyor maalesef Prototype 2’nin. Tıpkı ilk oyunun zamanında yaşadığı yetersiz grafikler sorununu, bu da yaşıyor kendi döneminde. Yapay zeka sorunları da giderilememiş; kılık değiştirip helikopterlerin yanında uçtuğunuz zaman biraz şüphe ile bakıyorlar sadece. Ya da çok yüksek bir binadan aşağı, askerlerin görebileceği bir yere atladığınız zaman gelip de ‘Aga bu ne şimdi’ demiyorlar.

Oyunun müzikleri ise kesinlikle enfes. Özellikle ‘boss’ dövüşleri esnasında ve aksiyon tavan yaptığı sırada çalan epik müzikler, oyuncuyu tamamen havaya sokuyor. Hele ki final bölümünde çalan parça muazzam. Ve bana göre yukarıda saydığım tüm olumsuz özelliklerden daha ağır basıyor bu durum; kaliteli aksiyon ve başarılı müzikler.


Devamı bölüm 7'de.

Cevap bulunamadı.