alexa
Rappelz
Rappelz, yıllardır oynanmasına rağmen eskimeyen oyun yapısı ve öğeleri sunuyor. Rappelz Wcoin satin alma isleminden sonra, Rappelz ödeme panelinde DurmaPay seçilerek aktif edilebilir.
1142
Deva Rehberi : Şövalye,Rahip,Şampiyon vs. ~ Geniş Anlatım.
Serhat Ç.
15 Aralık 2014 14:47
Şampiyon Rehberi

Bu rehber Savaşçı Deva 2. sınıflarından birisi olan Şampiyon sınıfının bir çok özelliğine açıklık getirmek üzere tarafımdan derleme yoluyla hazırlanmıştır.

1. Önsöz
2. Silahlar ve Zırhlar
3. Pet Seçimi
4. Ruh taşları ve Yüzükler
5. Yetenekler
6. Hasar Verme Yetisi
7. Zindan Partileri
8. Düello, PK
9. Sonuç

Önsöz

Şampiyonun ana özellikleri;

İki adet tek elli kılıç ya da iki elli silahlardan herhangi birini kullanabilir. Şövalyenin pasif yetenekleri üzerine geliştirilmiş yeteneklere sahip olur. Şampiyonlar genel olarak çok iyi hasarlar verip bununla birlikte aggro (tehtit) toplamada da oldukça iyidirler. Ani kullanılabilen yetenek sayısı oldukça fazla olduğundan kısa sürede çok fazla fiziksel hasar verebilirler. Şampiyon bire birde yakın dövüşün ustası sayılır, bu nedenle bossları solo öldürmekte pek bir sıkıntı çekmez ve farm yapabilir, bununla birlikte Ssev30 ile beraber düello ve pkda da oldukça iyi bir hal alırlar.

Silahlar ve Zırhlar

En iyi silah diye bir şey malesef mevcut değil, iki ellinin vermiş olduğu hasarın yanında hızının yavaş olması ile birlikte iki tane tek ellinin vermiş olduğu düşük hasar ve daha hızlı oluşu bu dengeyi sağlamakta. Fakat ani kullanılabilen kullanılan yetenekler çok fazla olduğundan fiziksel atağı en fazla olan silah kullanmak daha yararlı olacaktır.

Zırh seçimine gelince hem avcı hem savaşçı kıyafeti giyebilmekle beraber yine her iki seçimde de avantajlar ve dezavantajlar bulunmaktadır. Savaşçı zırhı yüksek fiziksel defansa sahip olmasıyle birlikte, avcı zırhının ise yüksek sihir defansı ve hareket hızı sağlaması belirli durumlarda tercih sebebidir.

Pet Seçimi

Her petin farklı özellikleri mevcut, yeteneklerini etkili kullanabileceğiniz size yarar sağlayacak her pet işinizi görecektir. Fakat genelleme yapılabilirse Ork, Yeti 2. seviyeden, Şahin-Adam, Salamander 3. seviyeden, 4. seviyedeki bütün petler ve Eşsiz petler yine oldukça güçlü olup ve sizin için kullanışlı olacaktır.

Ruh taşları ve Yüzükler

Hem zindan partileri hem solo durumlarda %50 güç, %50 zindelik en popüler kombinasyondur. Sihir atağı kullanılan durumlarda ise bilgelik ve zindelik kombinasyonu kullanılabilir. Yine isabet ve bilgelik sağlayan yüzükler ve ruh taşları belirli durumlarda iş görebilir.

Yetenekler

Kutsama ve lanetleme yetenekleri öncelikle üzerinde yoğunlaşılması gereken yeteneklerdir. Pasif skiller yine gereğinden fazla üzerinde yoğunlaşmadıkça (sonuç olarak ileriki levellerde zaten hepsi efendi seviyesine ulaşacak) geliştirilmesi gereken yeteneklerdendir. Başlarda sadece hasar vermek odaklı oynandığından kalkan yetenekleri üzerinde fazla yoğunlaşmaya da gerek yoktur. Ani kullanılabilen yetenekler seviye artışından önce efektif artış göz önünde bulundurularak geliştirilebilir.

Hasar Verme Yetisi

Bu sınıfın en önemli özelliği olup en hızlı sabit hasarı vermekte oldukça başarılıdır. Yeteneklerin devamlı kullanılması ile verilen hasar en kısa sürede maksimum seviyeye ulaşacak kendi seviyenize yakın yaratıkları ortalama ekipman ile yaklaşık %50 %40 chip süresinde öldürebileceksiniz. 

Zindan Partileri

Sizi bekleyen görevler kısaca şöyle; provokasyon yeteneği sayesinde boşta duran petler, oturan büyücü ve rahiplere aggro olan yaratıkları üzerinize çekmek, ani kullanılabilen yetenekleri durmaksızın vurmak ve böylece oldukça fazla hasar verip, yine aggroyu üzerinize almak, zihin kırıcı, hücum kırıcı, savunma delen, bayıltan topuz gibi yetenekleri efektif olarak kullanmak ve bossları tanklamak.

Düello ve PK

Bu bölümde fazla bilgi vermekten yana yetenekleri diğer oyuncular üzerinde deneyerek öğrenmenizi öneririm.

Sonuç

Şampiyon hem eğlenceli hem de oldukça esnek bir karakterdir. Ani kullanılan yeteneklerin durmaksızın kullanılması odaklı bir karakter olduğundan TAB+Yaratık Ortak Saldırısı yapacak bir karakter değildir. İyi oyunlar, iyi eğlenceler.


Rahip & Bilge Sınıfı Rehberi
Bu Konu Deva > Rahip & Bilge Sınıfı Hakkında Siz Değerli Rappelz Oyuncularına Oyun içi Bilgilerimizi Paylaşmak için Hazırlanmıştır.....

Rahip Sınıfı Ana Özellikleri

· Rahipler oyun içinde partiler için mecburi aranan bir sınıftır.
· Heal ve buff skilleri rahiplerin zor durumlardan kurtulmasına oldukça yardımcıdır.
· Kendi Başlarına Aşırı Yüksek Hasarlar Veremez
· Defansları diğer sınıflara göre oldukça düşüktür.
· Yetenekleri aniden kullanamazsınız. Belli casting time vardır.
· Sihir atakları fiziksel ataklara oranla çok daha yüksektir.

Silahlar ve Zırhlar

· Saldırı skilleri büyü üzerine kurulu bir karakter olması nedeniyle çift elli asa kullanılmalıdır.
· Partilerde Fazla damage almayıp manayı daha az kullanmak için Kalkan + Tek Elli topuz kullanabilirsiniz.
· Zırh olarak Genel Büyücü ve Büyücü Deva Kostümü Giyebilir.
· Zırhlar da fiziksel defans az olup sihirsel defansları daha yüksektir.

Takılar

· Parti içinde zeka veren yüzükler kullanılmalıdır.
· Solo Farmlarda zindelik veren yüzüklerin kullanılması daha doğru olacaktır.
· Kolye olarak Mp restore veren kolyelerin kullanılması daha doğru olacaktır.
· Küpe olarak sihirli atak küpelerinin kullanılması solo farmlarda sizi daha rahat ettirecektir.

Pet Seçimi

· Mp Restore Veren Petlerin kullanılması karakterinizi her durumda tamamlayan bir pet sınıfıdır ( Mavi Peri , Ahtapot )
· Solo farmlarda defans veren petlerin kullanılmasıda faydalı olur yinede mp rahipin en çok sıkıntı çektiği yerdir. Melek sihirli atak ve defans veren birliği , 8 saniyede bir Heal atma özelliği ile vazgeçilmeziniz olabilen Nadir sınıfı bir pettir . Mistik Cin ise esinti skili ile güçlü bir can dolumu yapabilen sihirli atak ve defans birliği sağlayan oldukça yüksek atağı olan emelinizdeki efsanevi petiniz olabilir .
· Solo farmlarda hızlı ve etkili olmak isterseniz Tafari veya Kırmızı Peri kullanıp büyü ustalığı seti kullanabilirsiniz.

Yetenekler

· Rahip sınıfında ışık parçası skiliniz asanız ile en yüksek hasara yol açan bir yetenektir.
· Skillerinizin cast time süresi olduğu için yakın mesafelerde ve birden fazla mob içinde cast time süresi oldukça uzayacaktır.
· Resterasyon skiliniz ilk anda belli bir hp restore ettikten sonra 31 sn boyunc 3 sn de bir skill seviyenize göre hp restore eder.
· Yardım skiliniz hp leri skil seviyesine göre birden restore eder.
· Kutsal aydınlık birden fazla düşmana hasar verebilen bir alan skilidir.
· Dondurucu darbe düşmanınızın % li bir şekilde atak hızını azaltır.
Bunlar önemli olan ver her an işinize yarayacak skillerdir.

Hasar Verme

· Rahip Sınıfı defansı ve fiziksel hasarı düşük bir sınıftır.
· Büyü hasarları fiziksel hasara göre bayağı fazla yüksektir.
Partiler

· Bir rahip solo kasmakta zorluk çekebilir fakat düzgün bir partide sağlam exp ve cp kasabilir.
· Partilerin vazgeçilmezi olduğunuz için heal ve buff skilleriniz ne kadar yüksek olursa o kadar ilgi görür ve parti şansı bulursunuz..
· Partilerde genel göreviniz heal vermek ve bufflamak.

Sonuç

Rahip Sınıfı oynaması gerçekten zevkli karakterlerden birisi olmasına rağmen zordur. Partilerde ihtiyaç duyulan karakter olduğunuzdan daha çok aranır ve ilgi görürsünüz. Her şekilde gelişme imkanı bulmanız sizi diğer karakterlerden geride bırakmaz

Yeni epiclerle eklenen eşyalarla daha güçlü bir kombinasyon elde edebilirsiniz.
iyi oyunlar.

Şövalye RehberiDeğerleri Rappelz serverler, 

Fenix serverının tecrübeli maceracısı Anubis topluluğumuzla paylaşmak için Şövalye sınıflarına özel çok güzel bir rehber hazırladı.
Kendisine bu çalışmasından dolayı teşekkür eder ve bu rehber yayınlamaktan sevinç duyarız.
Şövalye kaderine gönül vermiş bütün maceracıları aydınlatması dileğiyle.
Rafet Batuhan A.
17 Şubat 2015 18:08
İyi güzel de keşke alıntıdır deseymişsiniz