alexa
Robocraft
Robocraft , kendi robotunuzu yarattığınız ve World of Tanks gibi robot takımınızla rakip robot takımına karşı savaştığınız bir oyundur. Robocraft GC ürünlerini oyunun sitesine giris yaptiktan sonra DurmaPay ödmee seçenegi ile yükleyebilirsiniz.
211
İlk Robotunuzu Oluşturma Rehberi
Emre S.
21 Nisan 2015 16:34

Başlangıç olarak kendinize uçan değil de bir yer robotu yapmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Yer robotları hem yapım, hem de kullanım olarak uçan robotlara göre oldukça kolay. Yeni bir robot inşa ederken aşağıda bahsedeceğimiz faktörleri mutlaka dikkate almalısınız:

1) Zırh: Bütün silahlarınız veya hareket araçlarınız (Tekerlek, Roket) pilot koltuğuyla bağlantısını kaybettiğinde, robotunuz ölmüş sayılır. Pilot koltuğu direk olarak yok edilemez, fakat onun bağlı olduğu blok yok edildiğinde robotunuz yine ölmüş sayılır. Bu yüzden pilot koltuğunuzu bir kaç küp ile koruma altına alın.

2) Ateş Gücü: Asla yeteri kadar silahınız olmayacak. Bu yüzden koyabildiğiniz kadar koymanızı öneriyoruz.

  • Oyunda Mounted SMG olarak adlandırılırlar SMG’ler yüksek atış hızına fakat düşük hasara sahip bir silahtır. Yeni başlayan oyuncular için önerilen silah tipi budur. Çünkü kullanımı çok kolaydır ve açmak için çok fazla puana ihtiyaç duyulmaz. Üst SMG’ler 360 derece açıyla her yere ateş edebilirler. Fakat ön SMG’leri, üst SMG’lerden daha ucuz ve daha düşüktür. Bunlar sadece ön doğrultuya doğru ateş edebilirler. Hem ön, hem de üst silahları ile savaşmak ateş gücünüzü arttıracağı gibi, oyunda daha fazla hayatta kalmanızı sağlayacaktır.
  • Plazma ateşleyicileri oyunda karşılaşacağınız ikinci silah tipidir. Kullanıldığında hasarı etrafa sıçratma tekniği ile verirler. Oldukça uzun bir yeniden doldurma süreleri  vardır ve yay şeklinde ateş ederler. Bu yüzden isabet almak SMG’lere göre çok daha zordur. Menzilleri ise sınırsızdır.
  • Lazer topları, oyunda karşılaşacağınız üçüncü silah tipidir. Robocraft’ta kesin nişancı işi bir sniper görevi gören bu silahı kullanmak biraz daha değişiktir. Ateşe bastığınızda yavaşça kendini şarj eden bu silah, ardından büyük bir güçle ateş eder. İkinci, üçüncü hatta dördüncü atışınızda şarj süresi kısalır. Menzili sınırsızdır, ayrıca oyuncuların kullanabileceği bir yakınlaşma dürbünü vardır. (Robotunuza hem lazer, hem top, hem de plazma silahlarını aynı anda koyamazsınız.

3) Hareketlilik: Oyunun ilk başlarındaki acemi robotunuz ile çok fazla hasara dayanamayıp, çok da hasar veremeyeceğiniz için hareketlilik büyük bir önem kazanıyor. Aşırı hareketlilik ile de ters dönme tehlikesi yaşıyorsunuz. Bu yüzden aracın tabanını ve tekerleklerini geniş tutarak hem mobil, hem de daha dengeli bir robot inşa etmeyi deneyebilirsiniz.

Alper U.
24 Nisan 2015 12:46

Hayal gücü gerektiriyor birazda benim yaptığım robotlar hiçbirşeye benzemiyor :D